Kategorie

Wyczyść filtr

Olejki do włosów

Olejki do włosów może stosować każdy. Warto używać je do olejowania włosów, jako wcierki lub do zabezpieczenia końcówek. Sprawdź naszą szeroką ofertę tych naturalnych produktów i wybierz najlepszy dla siebie! Dla niezdecydowanych prezentujemy poniżej TOP10 najpopularniejszych olejów do włosów.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Olejowanie włosów przy pomocy naturalnych olejów roślinnych to bardzo stara metoda pielęgnacji, znana od setek lat w wielu regionach świata. Dzisiaj wróciła do łask, ponieważ okazała się świetnym sposobem na regenerację włosów zniszczonych zabiegami fryzjerskimi, z którymi nie radzą sobie nawet najlepsze odżywki i maski. Po naturalne olejki do włosów sięgają także osoby, które chcą mieć po prostu zdrowe oraz idealnie gładkie i pięknie błyszczące włosy bez przeciążania ich zbędnymi kosmetykami.

Naturalne olejki do włosów dostępne w naszej ofercie

O tym, jakie właściwości ma olej do włosów, w dużej mierze decyduje jego rodzaj. Dlatego zanim zaczniesz stosować olejowanie włosów, dokładnie określ typ swoich włosów oraz ich potrzeby! Zapoznaj się też z działaniem poszczególnych preparatów. Olej rycynowy na włosy działa wzmacniająco i regenerująco. Sprawia, że rosną szybciej i są gęstsze. Z kolei olejek arganowy do włosów jest idealny do pielęgnacji suchych i matowych kosmyków. Doskonale nawilża, wygładza i wzmacnia. Ten szczególny olej do włosów nie obciąża pasm i nadaje im piękny blask. W dodatku zapobiega rozdwajaniu się końcówek i wspomaga walkę z łupieżem, dlatego jeśli zmagasz się z tymi problemami, polecany produkt okaże się Twoim sprzymierzeńcem.

Jaki olej do włosów wybrać - TOP10 olejków

Jaki jeszcze naturalny olejek do włosów możesz zamówić w Triny? Innym znakomitym produktem w naszej ofercie jest olej kokosowy do włosów. Chroni on pasma przed utratą protein. Świetnie wnika w strukturę włosa i skutecznie nawilża. Stosując olej kokosowy do włosów, możesz liczyć na to, że Twoje kosmyki będą miękkie, lśniące i mocne. Proponujemy Ci również inny popularny wśród włosomaniaczek produkt. Zastosuj olejek z czarnuszki do włosów, by przywrócić pasmom zdrowy wygląd i wzmocnić cebulki. Substancja wykazuje silne działanie odżywcze i regeneracyjne. Możesz stosować ten ceniony olejek do włosów również po to, by pozbyć się łupieżu. Substancji używa się też w celu zapobiegania wypadaniu włosów.

To tylko niektóre z produktów dostępnych w tej kategorii. Zapoznaj się z całą bogatą ofertą, by znaleźć w niej naturalny olejek do włosów idealny dla siebie! Jeżeli nadal nie wiesz, który olej wybrać z bogatej listy produktów w tej kategorii, prezentujemy TOP10 najbardziej popularnych olejków do włosów.

1. Olej ze słodkich migdałów

Pozyskiwanie: olej ze słodkich migdałów powstaje w procesie tłoczenia nasion migdałowca pospolitego. Ma jasnożółty kolor, delikatny słodkawy smak i prawie niewyczuwalny zapach.

Kluczowe składniki: olej ze słodkich migdałów to źródło bardzo lubianych przez włosy witamin A, E, D i witamin z grupy B. Zawiera duże ilości kwasów tłuszczowych: 20-30 proc. kwasu linolowego i 60-70 proc. kwasu oleinowego. Dostarcza włosom też wiele cennych składników mineralnych i proteiny.

Działanie na włosy: substancja pozyskiwana z nasion migdałowca to znakomity nawilżający olejek do włosów. Regeneruje i odżywia kosmyki. Zmniejsza kruchość i łamliwość włosów, chroni je przed działaniem czynników zewnętrznych (słońcem, wiatrem, wilgocią, chlorem na basenie, gorącym powietrzem suszarki i prostownicy). Olejek migdałowy dodaje włosom blasku, poprawia ich sprężystość, odżywia cebulki. Wzmacnia włosy i przyspiesza ich wzrost. Idealny zarówno do olejowania całych włosów, jak i zabezpieczania samych końcówek.

Dla kogo: doskonały do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów. Najlepiej jednak sprawdza się na włosach średnio i wysokoporowatych.

2. Olej kokosowy

Pozyskiwanie: olej kokosowy pozyskuje się z miąższu orzechów palmy kokosowej, tzw. kopry. W temperaturze pokojowej ma stałą konsystencję, przypomina bardziej masło, niż olej. Pod wpływem wysokiej temperatury olej kokosowy staje się płynny. Olej nie poddany procesom rafinacji ma przyjemny, kokosowy zapach.

Kluczowe składniki:jest olejem bogatym w kwasy tłuszczowe. Zawiera m.in. kwas laurynowy, palmitynowy, kaprylowy, kwas oleinowy i linolenowy. Jest też źródłem witamin C, E i witamin z grupy B, przede wszystkim B2 i B6, kwasu foliowego, potasu, wapnia, magnezu, fosforu, żelaza i cynku.

Działanie na włosy: olej kokosowy bierze udział w procesach odbudowy, nawilżania i ochrony włókien włosa. Wnika w strukturę włosów, zapewnia im doskonałe nawilżenie, sprawia, że są miękkie, lśniące i mocne. Chroni włosy przed utratą protein, wzmacnia cebulki włosów i zapobiega wypadaniu włosów. Olej kokosowy zapobiega rozdwajaniu się końcówek włosów, poprawia skręt włosów kręconych. Stosowany na skórę głowy zwiększa ukrwienie skóry i pomaga w walce z łupieżem.

Dla kogo: najpopularniejszy nawilżający olejek do włosów najlepiej sprawdza się na włosach niskoporowatych oraz średnioporowatych, którym bliżej do włosów niskoporowatych. Jest też chętnie stosowany do olejowania włosów naturalnie kręconych, bo podkreśla ich skręt. Może jednak powodować ich puszenie.

3. Olej lniany

Pozyskiwanie: olej lniany jest tłoczony na zimno z dojrzałych nasion lnu. Ma lekko żółty kolor, charakterystyczny zapach i lekko orzechowy smak. Należy przechowywać go w lodówce i chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Kluczowe składniki: jest jednym z nielicznych olejów, w którym kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6 występują w idealnej proporcji. Olej lniany poza wspomnianymi kwasami tłuszczowymi, zawiera też kwasy jednonienasycone, sporą dawkę witaminy E, białko, potas i cynk.

Działanie na włosy: olej lniany odbudowuje zniszczoną strukturę włosów, wzmacnia, wygładza i regeneruje włosy zniszczone zabiegami fryzjerskimi. Zapobiega łamliwości włosów i rozdwajaniu się końcówek. Stymuluje cebulki, przyspiesza szybszy wzrost włosów, zapobiega ich wypadaniu. Nadaje włosom miękkości i elastyczność, przywraca połysk, dociąża włosy, zapobiegając ich puszeniu. Działa kojąco na skórę głowy, leczy i łagodzi podrażnienia, eliminuje suchy łupież.

Dla kogo: doskonale sprawdza się w pielęgnacji zarówno włosów nisko, jak i wysoko porowatych.

4. Olej arganowy

Pozyskiwanie: olej arganowy pozyskuje się w procesie tłoczenia na zimno orzechów drzewa arganowego. Ma jasnożółty, złocisty kolor i charakterystyczny, orzechowo-owocowy zapach, który często może być niewyczuwalny.

Kluczowe składniki: w oleju arganowym znajduje się wiele cennych składników. Są to przede wszystkim jedno i wielonienasycone kwasy tłuszczowe, witamina E, karotenoidy, polifenole i fitosterole.

Działanie na włosy: odbudowuje strukturę zniszczonych włosów, wygładza je i wzmacnia, chroni końcówki włosów przed rozdwajaniem. Regeneruje kosmyki zniszczone zabiegami fryzjerskimi i stylizacją “na gorąco”. To kolejny skuteczny nawilżający olejek do włosów. Dodaje pasmom blasku, poprawia ich sprężystość i elastyczność. Chroni włosy przed działaniem czynników zewnętrznych i promieni UV. Nawilża przesuszoną, swędzącą skórę głowy, pomaga wyleczyć łupież.

Dla kogo: dobrze sprawdza się w pielęgnacji wszystkich typów włosów.

5. Olej z kiełków pszenicy

Pozyskiwanie: otrzymywane w procesie tłoczenia na zimno zarodków ziaren pszenicy.

Kluczowe składniki: to olej z największą zawartością witaminy E. Spośród innych olejów roślinnych, wyróżnia się też zawartością naturalnej witaminy F (ponad 70 proc.). Witamina F jest mieszaniną trzech nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT): linolowego, linolenowego i arachidonowego, która nie jest magazynowana przez nasz organizm i musi być dostarczana z zewnątrz. Ponadto olej z kiełków pszenicy zawiera witaminę A i D, lecytynę, minerały, fitosterole, mikro i makro elementy i oczywiście sporą dawkę protein.

Działanie na włosy: nawilża, regeneruje włosy w obrębie całej ich struktury i doskonale wygładza. Uzupełnia też niedobory protein, chroni włosy przed nadmierną utratą wody i działaniem promieni UV. Nie obciąża włosów i nie powoduje ich puszenia.

Dla kogo: idealny do olejowania włosów średnio i wysokoporowatych.

6. Olej z czarnuszki

Pozyskiwanie: otrzymywany jest z tłoczenia nasion czarnuszki siewnej. Ma lekko gorzki, intensywny korzenny zapach i barwę przechodzącą od miodowej do ciemnobrązowej.

Kluczowe składniki:składa się głównie z nasyconych kwasów tłuszczowych, kwasu linolowego, kwasu oleinowego, witaminy E, witaminy A, steroli, biotyny oraz cennych mikroelementów.

Działanie na włosy: olej z czarnuszki jako znakomity nawilżający olejek do włosów przywraca miękkość, elastyczność i blask zniszczonym, przesuszonym, matowym i łamliwym kosmykom. Wzmacnia je i głęboko odżywia i regeneruje. Hamuje nadmierne wypadanie włosów, pobudza włosy do wzrostu, chroni je przed działaniem agresywnych czynników zewnętrznych. Stosowany na skórę głowy eliminuje łupież oraz łagodzi swędzenie.

Dla kogo: idealny do pielęgnacji włosów wysokoporowatych.

7. Olej z pestek śliwki

Pozyskiwanie: olej z pestek śliwki pozyskuje się w procesie tłoczenia nasion śliwki domowej. Ma piękny, marcepanowy zapach.

Kluczowe składniki: w składzie olejów z pestek śliwki znajduje się duża zawartość kwasów tłuszczowych - 68 proc. oleinowego i 23 proc. linolowego, witamina E, witaminy z grupy B, prowitamina A, czyli beta-karoten.

Działanie na włosy: szybko się wchłania, dlatego doskonale sprawdza się jako olej do zabezpieczania końcówek włosów. Nadaje włosom połysk i wspaniale je wygładza. Nie obciąża włosów, chroni je przed działaniem czynników zewnętrznych, nawilża i odżywia.

Dla kogo:jest polecany do włosów suchych, zniszczonych i z rozdwajającymi się końcówkami. Doskonały do włosów wysokoporowatych.

8. Oliwa z oliwek

Pozyskiwanie: oliwę z oliwek uzyskuje się z soku wyciśniętego z owoców drzewa oliwnego.

Kluczowe składniki: oliwa z oliwek zawiera ok. 72 proc. kwasu oleinowego oraz witaminy A, E, D i K.

Działanie na włosy: doskonale nawilża włosy i chroni je przed utratą wilgoci. Pielęgnuje i regeneruje przesuszone kosmyki, optymalnie je odżywia i nabłyszcza. Stosowana na skórę głowy wykazuje działanie przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia i eliminuje łupież.

Dla kogo: idealna do olejowania włosów średnioporowatych.

9. Olej jojoba

Pozyskiwanie: olej jojoba to płynny wosk pochodzenia roślinnego, uzyskiwany z nasion krzewu jojoba.

Kluczowe składniki: zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, naturalną witaminę E i F, fitosterole oraz skwalen.

Działanie na włosy:przenika w głąb struktury włosa, doskonale wygładzając. To wyjątkowo skuteczny nawilżający olejek do włosów. Sprawia, że kosmyki są niesamowicie miękkie, sprężyste i elastyczne. Zapobiega rozdwajaniu się końcówek, łagodzi stany zapalne skóry głowy, ułatwia przepływ krwi w tkance podskórnej. Reguluje wydzielanie sebum, ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne - nawilża skórę głowy i zapobiega powstawaniu łupieżu. Zapobiega wypadaniu włosów i przyspiesza ich wzrost. Olej jojoba nie powoduje puszenia włosów, ale też ich nie dociąża - włosy po jego zastosowaniu są odbite u nasady i puszyste, ale nie spuszone.

Dla kogo: polecam przede wszystkim do pielęgnacji włosów średnioporowatych, ale olej jojoba dobrze sprawdza się też na włosach wysokoporowatych.

10. Olej z rokitnika

Pozyskiwanie: olej rokitnikowy pozyskuje się w procesie tłoczenia dojrzałych owoców rokitnika.

Kluczowe składniki: olej z rokitnika jest prawdziwą witaminową bombą i skarbnicą cennych składników odżywczych. Zawiera m.in. kwasy omega-3 i omega-6, kwas oleinowy i linolowy, prowitaminę A, witaminę E, bardzo dużą dawkę witaminy C, a także witaminy z grupy B, witaminę K i D.

Działanie na włosy: Olej z rokitnika regeneruje uszkodzoną strukturę włosów, poprawia ich ogólną kondycję i nadaje im niesamowity połysk. Poprawia sprężystość włosów, podkreśla skręt i ułatwia ich układanie. Leczy stany zapalne na skórze głowy, ma działanie przeciwłupieżowe, wzmacnia cebulki i przyspiesza wzrost włosów.

Dla kogo: jest idealnym olejem do włosów zniszczonych i suchych. Doskonale sprawdza się w pielęgnacji włosów wysokoporowatych.

Zastosuj naturalny olej do włosów – warto!

Oprócz tego, że naturalne olejki do włosów działają na nie silnie odżywczo, wykazują także szereg innych właściwości pielęgnacyjnych. W szczególności zaleca się je stosować na włosy bardzo zniszczone, suche, matowe i łamliwe, które wymagają intensywnego odżywienia i odbudowy np. po częstym rozjaśnianiu lub innych zabiegach fryzjerskich.

Olejowanie włosów - zalety

Regularne olejowanie włosów pozwala uzyskać wiele pozytywnych efektów m.in.:

  • wyraźne wygładzenie włosów
  • nawilżenie włosów
  • ochrona przed utratą wilgoci i działaniem czynników zewnętrznych
  • odbudowanie zniszczonej struktury włosa
  • wzmocnienie i uelastycznienie włosów
  • zapobieganie rozdwajaniu się końcówek.

Naturalne olejki do włosów mają wiele cennych właściwości, dlatego włącz je do codziennej pielęgnacji! Możesz stosować je na wiele rozmaitych sposobów, nie tylko do olejowania włosów. Wiele z nich nadaje się do bezpośredniego stosowania na skórę. Olej do włosów może stać się też idealnym dodatkiem uzupełniającym działanie masek. Zdecydowanie warto mieć w swojej łazience buteleczkę substancji bogatej w składniki pielęgnacyjne. Sprawdź, który naturalny olejek do włosów najlepiej spełni potrzeby Twoich kosmyków i zamów go jeszcze dziś!

Uzupełnij swoją wiedzę:

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń