Kosmetyki Jadwiga: produkty i opinie

 

Początki Jadwiga Kosmetyki sięgają 1967 roku! Marka oferuje świetne kosmetyki naturalne w przystępnych cenach: kremy, pudry i wiele więcej.

Interesują Cię kosmetyki naturalne? Lubisz wprowadzać zmiany w swoim rytuale pielęgnacji? Koniecznie zapoznaj się z ofertą marki Jadwiga! Instytut Kosmetyczno-Medyczny opracowuje niezwykle skuteczne, powszechnie doceniane formuły. Składają się one na całe serie preparatów do codziennej pielęgnacji. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że są to polskie kosmetyki naturalne. Wybierając produkty z oferty Jadwiga, nie przepłacasz za nazwisko znanego w świecie producenta, za to wspierasz rozwój polskiej gospodarki i kosmetologii. Dowiedz się więcej o historii i polityce tej intrygującej marki. Zobacz też, jakie wyróżnienia potwierdzają najwyższą jakość jej produktów!

Początki marki Jadwiga

Czy wiesz, że historia Instytutu Kosmetyczno-Medycznego Jadwiga rozpoczęła się już w 1967 roku? Za wszystkim stała niezwykła, charyzmatyczna kobieta, dla której nie ma i nie było rzeczy niemożliwych. Magister Jadwiga Użyczyn-Marszewska postanowiła własnymi siłami założyć laboratorium bioodnowy. Ponieważ w tamtych czasach dostęp do wysokiej jakości kosmetyków w Polsce był mocno ograniczony, pani Jadwiga postanowiła wziąć sprawę w swoje ręce. W prowadzonym przez siebie gabinecie kosmetycznym tworzyła pierwsze autorskie preparaty. Pełna zapału „kręciła” w moździerzu kremy według własnych, opartych na naturalnych składnikach receptur.

Pani Jadwiga wykorzystywała kosmetyki własnej roboty do przeprowadzania oferowanych w gabinecie zabiegów. Klienci zachwalali sobie ich działanie, przez co stawały się one coraz popularniejsze. Dzięki doświadczeniu w kosmetologii i doskonałej intuicji właścicielki grono klientów wciąż się powiększało. Te z autorskich formuł, które cieszyły się największym uznaniem, wprowadzono później do masowej produkcji. W 1992 roku założycielka marki otworzyła laboratorium dedykowane do tego zadania. Pierwszą linią kosmetyków naturalnych Jadwiga były produkty do złuszczającej pielęgnacji skóry. Opatentowano je w 1994 roku. Prawdziwym hitem stał się wówczas Polski Peeling Ziołowy do twarzy. Rozsławił on kosmetyki Jadwiga na cały kraj – niezwykle skuteczny, został szybko doceniony przez klientów.

Obszary działania marki Jadwiga

Podstawową działalności marki pozostają profesjonalne kosmetyki naturalne Jadwiga. Oprócz ich produkcji firma oferuje także liczne zabiegi firmowe. W salonie firmowym wykonywane są usługi w zakresie bioodnowy i kosmetyki. Szczególny nacisk położony jest na pielęgnację twarzy, dłoni, stóp i paznokci, ale też całej reszty ciała. Na osobną uwagę zasługuje działająca przy Instytucie Placówka Oświatowo-Szkoleniowa. Była ona pierwszą w Polsce placówką kształcącą kosmetyczki. Robi to zresztą do dziś, wciąż podnosząc kompetencje w dziedzinie kosmetyki. Prowadzone kursy dotyczą m.in. zabiegów kwasami, makijażu permanentnego czy Polskiego Peelingu Ziołowego Jadwiga.

Marka Jadwiga bierze udział we wszystkich poważnych kongresach kosmetycznych, dermatologicznych i farmaceutycznych. Uczestniczy także w rozmaitych targach. Oprócz tego stawia się na zaproszenie wielu polskich szkół i uczelni, gdzie prowadzi całodniowe Seminaria Zabiegów Firmowych Jadwiga. Regularnym spotkaniom ze stałymi klientami towarzyszą ciągłe próby dotarcia do nowych ludzi. Przedstawiciele marki skupiają się na zbieraniu opinii i sugestii. To właśnie w oparciu o nie (i o własne doświadczenie) opracowują produkty, które spełniają oczekiwania klientów.

Kosmetyki naturalne Jadwiga

Wykorzystując dary natury, przedsiębiorstwo pani Jadwigi nieustannie działa na korzyść urody i zdrowia. Marka oferuje profesjonalne kosmetyki naturalne, w tym kremy czy pudry, po bardzo przystępnych cenach. Laboratorium bioodnowy od dziesiątek lat wychodzi z ofertą do profesjonalistów w dziedzinie urody i zdrowia. Nie zapomina jednak także o pielęgnacji skóry w warunkach domowych. Dlatego w ofercie producenta odnajdziemy sprawdzone, łagodne kosmetyki do ciała i twarzy. Właścicielki każdego typu skóry czy cery odnajdą tu coś dla siebie. Wiek klientek także nie ma gra tu większej roli. Preparaty marki Jadwiga mają krótkie składy oparte na naturalnych składnikach. Jeśli chodzi o najpopularniejsze produkty, są to bez wątpienia peeling ziołowy i papka do cery trądzikowej. Dużym powodzeniem cieszą się też serum kolagenowe, peeling enzymatyczny z woskiem jojoba oraz naturalny puder z nagradzanej linii SAIPAN.

Nagrody i certyfikaty

Ze uwagi na wybitne osiągnięcia w branży kosmetycznej marka Jadwiga otrzymała liczne wyróżnienia. Wśród nich warto wymienić tytuł Lidera Przedsiębiorczości (przyznany z uwagi na niespotykaną przedsiębiorczość i innowacyjność) oraz nagrodę Złoty Europrodukt (za umacnianie pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki). W związku z uruchomieniem edukacji w zawodzie kosmetyk i z ciągłym dokształcaniem profesjonalistów marka otrzymała także Europrodukt w kategorii Inicjatywa. Sama pani Jadwiga Użyczyn-Marszewska została wyróżniona przez Biznes Beauty – przyznano jej tytuł Honorowa Piękna Przedsiębiorcza.

Zasłużonym uznaniem cieszą się także poszczególne kosmetyki naturalne. Do wyróżnionych produktów marki Jadwiga należą:
- Polski Peeling Ziołowy Jadwiga (Złoty Medal Targów Kielce),
- seria do stóp Jadwiga (Medal Mercurius Gedanensis Uroda 2016),
- seria kosmetyków regenerujących i wyszczuplających SAIPAN (nagroda Merkury i Europrodukt),
- seria kosmetyków pielęgnacyjnych POLSKA (nagroda Merkury i Europrodukt).

Jadwiga kiedyś i dziś

Powstały w latach sześćdziesiątych Instytut przechodził w następnych dekadach kolejne fazy rozwoju. Wystartował jako jednoosobowa firma pani Jadwigi Użyczyn-Marszewskiej, a później przekształcił się w spółkę rodzinną. Jadwiga do dziś nie utraciła dawnego ducha. Jako przedsięwzięcie przekazywane z pokolenia na pokolenie przywiązuje ogromną wagę do tych samych tradycji i wartości. Nadrzędnym celem pani Jadwigi, a przez to filozofią firmy jest zobaczenie człowieka lepszym niż jest. Jeśli może w tym pomóc krem przeciwzmarszczkowy albo inny wysokiej klasy kosmetyk naturalny, dlaczego z tego nie skorzystać? Daj szansę marce Jadwiga i wypróbuj działanie jej produktów na własnej skórze!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń