Kategorie

Wyczyść filtr

Palo santo

Drewienka Palo Santo stosowane są do oczyszczania i równoważenia energii. Dzięki nim usuniesz napięcie, uspokoisz emocje, a także zyskasz wsparcie w chorobie. Niezastąpione w domowym SPA!

Czytaj więcejCzytaj mniej

Palo Santo znane jest od wieków, uwielbiane jest zwłaszcza przez artystów, którzy uważają, że drewienko o charakterystycznym zapachu znakomicie harmonizuje umysł i wyzwala kreatywność. Kadzidło stosowane jest w aromaterapii – działa przeciwzapalnie, antyseptycznie, do tego pomaga zwalczać infekcje i grzybicze. Niektóre źródła medyczne wskazują, że może wspierać profilaktykę przeciwnowotworową. Jedno jest pewne – jak już raz poczujesz jego zapach roztoczony w domu, będziesz chcieć, aby towarzyszył Ci już na zawsze! Sprawdź dostępne kadzidła Palo Santo w naszym sklepie i stwórz przy ich pomocy domowe SPA.

Czym jest kadzidełko Palo Santo?

Palo Santo (łac. Bursera graveolens) to drzewo występujące naturalnie w krajach Ameryki Środkowej i Południowej, Meksyku oraz na Wyspach Galapagos. Z języka hiszpańskiego oznacza “święte drzewo”, co idealnie odzwierciedla jego historię. Drewienka Palo Santo od tysięcy lat były palone przez szamanów podczas świętych rytuałów i ceremonii. Stosowane było również przez uzdrowicieli do leczenia ciała. Swoją popularność zawdzięcza Inkom, którzy wykorzystywali roślinę w ceremonii ayahuasca.

Jak pachnie Palo Santo?

Zapach Palo Santo jest słodkawy i dość tajemniczy. Wyczuwalne są w nim słodkie nuty różane, żywiczne, mięty i cytrusów. W miejscach, w których drzewo rośnie naturalnie, np. w Ekwadorze, zapach ten miesza się z morską bryzą, co jeszcze bardziej wydobywa jego energetyzujące i ożywcze działanie. Co warto podkreślić, zapach jest na tyle unikalny, że jak raz go poczujesz, bez problemu potem rozpoznasz jego woń.

Jak działa Palo Santo?

Według rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej zapach kadzidła Palo Santo ma właściwości oczyszczające umysł i zwiększające przepływ energii, co sprzyja medytacji. Palone kadzidło Palo Santo chroni pomieszczenie przed złą energią – to dlatego drewienko noszone jest jako amulet. Ponadto koi zmysły, znosi napięcie i harmonizuje ciało. Dzieje się tak głównie za sprawą substancji, którego Palo Santo jest cennym źródłem, a mianowicie przeciwutleniaczy i fotochemikaliów, do których należą m.in. limonen i terpineol.

Dlaczego warto palić Palo Santo:

  • usuwa złą energię
  • podnosi poziom szczęścia
  • koi i uspokaja nerwy
  • zmniejsza bóle
  • oczyszcza drogi oddechowe
  • sprzyja leczeniu infekcji

Według niektórych doniesień naturalne kadzidła Palo Santo wykazują właściwości lecznicze. Tak na przykład ma sprzyjać zwalczaniu infekcji wirusowych oraz grzybiczych, przez co często stosowane jest podczas grypy, przeziębienia, migreny, a w połączeniu z olejkami również w astmie. Palo Santo zmniejsza bóle brzucha i stawów. Właściwości te potwierdzają publikacje naukowe. “Indian Journal of Pharmaceutical Education and Research” opublikowało wyniki badań dowodzących, że Palo Santo wykazuje właściwości antybakteryjne. Natomiast naukowcy z Kuby przeprowadzili niezależne badania, z których wynika, że składniki olejku eterycznego Palo Santo mogą spowalniać rozwój nowotworu piersi typu MCF-7.

Palo Santo ma zastosowanie również w kosmetyce. Kawałeczki drzewa dodawane są do peelingów, dzięki czemu nie tylko ścierają martwy naskórek, ale też energetyzują skórę. Olejkiem Palo Santo wzbogaca się płyny oczyszczające czy mydełka do ciała. Ciekawostką może być to, że zapach Palo Santo może też odstraszać komary.

Drewienka Palo Santo by Triny do domowego SPA

Kadzidełko Palo Santo jest stosowane do oczyszczania, uspokajania i ukojenia. To dlatego często towarzyszy w domowym SPA i w chwilach relaksu. Może być też wykorzystywane do usuwania z pomieszczeń złej energii – wtedy wystarczy zapalić kadzidełko lub też przejść się po mieszkaniu, okadzając każdy kąt.

Wiedząc, jak cenne są naturalne kadzidełka Palo Santo, wprowadziliśmy je do oferty Triny. Znajdziesz u nas patyczki od znanych i cenionych marek, specjalizujących się w aromaterapii. Mamy też markę własną, czyli patyczki 100% Palo Santo by Triny, które palą się aż 3 godziny, zapewniając doskonałe wyciszenie myśli. Otul się zapachem Palo Santo i poczuj, jak jego uzdrowicielska moc uwalnia Twoje ciało!

>>> Może Cię również zainteresować temat aromaterapii przy użyciu olejków eterycznych. Sprawdź: Jak stosować olejki eteryczne w domu w aromaterapii?

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń