Kategorie

Wyczyść filtr

Odżywienie skóry w Rytuale Hammam

Odżywienie skóry to ostatni etap rytuału Hammam, czyli tradycyjnego zabiegu oczyszczającego stosowanego w łaźniach na Bliskim Wschodzie. Pamiętaj o nim przy wykonywaniu zabiegu w warunkach domowych, ponieważ tylko wykonanie wszystkich etapów rytuału pozwoli Ci uzyskać najlepsze efekty pielęgnacyjne.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Odżywienie ciała po zabiegu oczyszczającym

Po dogłębnym oczyszczeniu skóry przy pomocy marokańskiego czarnego mydła, rękawicy Kessa oraz glinki, Twoja skóra będzie idealnie oczyszczona, gładka, a także gotowa na przyjęcie substancji odżywczych. W tradycyjnych łaźniach na terenie Turcji i Maroka ten etap zabiegu Hammam wykonywany jest w specjalnym pomieszczeniu, gdzie masażysta namaszcza olejkiem skórę gościa łaźni, wykonując przy okazji odprężający masaż jego ciała. Przeprowadzając rytuał w zaciszu swojej łazienki, wystarczy, że po prostu wsmarujesz olejek w skórę. Możesz użyć do tego dowolnego olejku lub nawet balsamu do ciała, jednak my polecamy Ci olej arganowy, który stosowany jest w tradycyjnych łaźniach na Bliskim Wschodzie.

Odżywienie ciała olejami

Oleje do ciała stosowane były już w starożytności – jako pierwsi zaczęli ich używać Egipcjanie w celu zabezpieczania skóry przed przesuszeniem pod wpływem słońca. Grecy i Rzymianie wykonywali masaże z użyciem oliwy z oliwek, która miała zapewnić miękkość i gładkość skóry po kąpielach w termach. Z kolei w tradycji chrześcijańskiej namaszczenie olejami miało uzdrowić ciało i ducha. W tradycyjnych łaźniach w krajach muzułmańskich, podobnie jak w starożytnym Rzymie, oleje stosuje się po oczyszczającej kąpieli parowej. Są one powoli wcierane w skórę podczas masażu, co łącznie daje efekt nie tylko pielęgnacyjny, ale również relaksujący.

Olej arganowy – dlaczego właśnie on stosowany jest w rytuale Hammam?

Oleje w rytuale Hammam mają za zadanie odżywić i nawilżyć skórę, a także zapewnić jej idealną gładkość i miękkość. Teoretycznie więc można w tym celu użyć różnych naturalnych olejków. Jednak w łaźniach tureckich, a przede wszystkim marokańskich preferowany jest olejek arganowy. Głównym powodem stosowania akurat tego olejku jest fakt, że wytwarzany jest on z drzewa arganowego rosnącego wyłącznie w Maroku. Właśnie dlatego olej arganowy jest jednym z najdroższych olejów na świecie i nazywa się go płynnym złotem Maroka. Jego wysoka cena wynika także z wyjątkowych właściwości – olejek ten jest bogaty nie tylko w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę E, ale również w mnóstwo antyoksydantów. Ponieważ świetnie się wchłania, potrafi szybko i skutecznie uzupełnić w skórze wszelkie niedobory związków tłuszczowych, a przez to zapewnić jej odpowiedni poziom nawilżenia. Olej arganowy intensywnie odżywia skórę, regeneruje ją, wygładza i odmładza, a także działa kojąco i gojąco na podrażnienia.

W sklepie Triny.pl znajdziesz zarówno najczystszy nierafinowany olej arganowy tłoczony na zimno, jak również z dodatkiem innych olejów naturalnych, które razem zapewniają skórze jeszcze bogatszy zastrzyk substancji odżywczych.

Odżywienie skóry olejami w rytuale Hammam jest równie ważne jak etap nawilżenia skóry i jej oczyszczenia. Pamiętaj o nim, wykonując ten orientalny zabieg SPA w domu – tylko wtedy będziesz mogła się zachwycić idealnie gładką i cudownie miękką skórą.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń