Kategorie

Marka

Kraj producenta

Rękawice i myjki do masażu

Rękawice i myjki do masażu

Codzienne zabiegi higieniczne podczas kąpieli to doskonała okazja do tego, by jeszcze lepiej zadbać o pielęgnację skóry całego ciała. Kluczową rolę odgrywają tu właściwie dobrane kosmetyki, których działanie możesz znacznie zwiększyć poprzez zastosowanie odpowiednich akcesoriów, takich jak rękawice do masażu czy specjalne myjki do ciała. Ich regularne używanie pomoże Ci złuszczać martwy naskórek, walczyć z cellulitem, a także lepiej przygotować skórę do wchłonięcia pielęgnacyjnych preparatów stosowanych po kąpieli.

Odkryj wyjątkowe właściwości naturalnych gąbek!

Twoja codzienna kąpiel, zarówno w wannie, jak i pod prysznicem, może zamienić się w luksusowy zabieg pielęgnacyjny całego ciała. Wystarczy, że do mycia skóry wybierzesz gąbki lub myjki wykonane z naturalnych materiałów.

Najlepszym przykładem jest naturalna gąbka wyłowiona z dna Morza Śródziemnomorskiego, która jest całkowicie hipoalergiczna, a dzięki mikrokanalikom jest dużo miększa i bardziej chłonna od gąbek syntetycznych. Co więcej, gąbka naturalna zawiera enzymy hamujące rozwój bakterii i grzybów, a więc jest bardziej higieniczna nawet po dłuższym okresie jej użytkowania.

Jeśli zależy Ci na specjalnych efektach pielęgnacyjnych, możesz wypróbować wyjątkowe gąbki wykonane z włókien korzenia rośliny konjac. Roślina ta ma sama w sobie właściwości oczyszczające i nawilżające, dlatego wykonana z niej gąbka nie wymaga zastosowania dodatkowych kosmetyków myjących. Specyficzna struktura włókien sprawia, że gąbka konjac delikatnie masuje skórę podczas kąpieli, poprawiając jej mikrokrążenie, usuwając martwy naskórek, a także zapewniając jej idealną czystość i gładkość. W sklepie Triny.pl znajdziesz gąbki konjac wzbogacone dodatkowo naturalnymi ekstraktami roślin i ziół np. aloesem lub zieloną herbatą, dzięki czemu ich stosowanie zapewnia dodatkowe walory pielęgnacyjne.

Wybierz naturalne myjki i rękawice do masażu

Dogłębne oczyszczenie skóry przy pomocy samych kosmetyków jest dość trudne, a przecież odgrywa niezwykle ważną rolę w zapewnieniu skórze gładkości i jędrności. Dokładnie oczyszczona skóra, pozbawiona nie tylko zanieczyszczeń, ale też martwego naskórka, lepiej chłonie składniki odżywcze z kosmetyków i szybciej się regeneruje. Aby osiągnąć ten cel, sięgnij po specjalne rękawice lub myjki do masażu, które oprócz zapewnienia mechanicznego peelingu podczas kąpieli, pobudzą krążenie skóry, wygładza ją oraz uelastycznią i ujędrnią.

Szczególnie polecamy Ci rękawice Kessa, stosowane od setek lat w tradycyjnym tureckim rytuale hammam. Masaż ciała z ich użyciem po kąpieli parowej to najważniejszy element rytuału, który ma na celu właśnie dogłębne oczyszczenie całej skóry. Ty w zaciszu swojej łazienki możesz ją stosować po prostu podczas kąpieli lub pod prysznicem – jeśli masaż rękawicą Kessa będziesz wykonywać regularnie, już po kilku dniach zauważysz różnicę: Twoja skóra stanie się wyraźnie gładsza, miększa i jędrniejsza. Pamiętaj, by po każdej kąpieli z użyciem rękawicy do masażu zastosować także kosmetyki do ciała o działaniu nawilżającym, które dopełnią cały zabieg pielęgnacyjny i wzmocnią jego efekt.

Wypróbuj również inne akcesoria do masażu np.:
- rękawice do kąpieli z lnu,
- gąbki i myjki z szorstkim sznurkiem sizalowym,
- specjalne pasy do masażu z naturalnych włókien doskonałe do masażu pleców i nóg,
- szczotki z naturalnym włosiem do kąpieli i masażu na sucho.

Poznaj korzyści suchego masażu dla zdrowia i u