Kategorie

Wyczyść filtr

Pumeksy naturalne

W sklepie Triny.pl znajdziesz autentyczne pumeksy naturalne z lawy wulkanicznej w kolorze białym i czarnym pochodzące np. z wulkanów w Libanie.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Rogowacenie skóry na niektórych fragmentach naszego ciała, w szczególności na piętach, ale też łokciach, czy kolanach, jest procesem naturalnym. Wymaga jednak naszej interwencji, by nie przeobraziło się w bolesne dolegliwości. Najlepszym sposobem na to jest regularne usuwanie suchej i szorstkiej skóry – do takich domowych zabiegów najlepiej sprawdzają się pumeksy naturalne, które usuwają martwy naskórek skutecznie, ale delikatnie i całkowicie bezpiecznie.

Sprawdź, czym naprawdę są pumeksy naturalne!

Pumeks jest obecny praktycznie w każdej łazience, jednak wiele osób nawet nie zastanawia się, czy jest on naturalny, czy syntetyczny. Tymczasem można je łatwo odróżnić – pumeksy syntetyczne są lekkie, mają mniejsze kanaliki i zwykle są w żywych kolorach. Choć ładnie wyglądają, bardzo szybko się ścierają, pękają i kruszą, dlatego już po kilku użyciach zwykle trzeba je wyrzucić.

Pumeksy naturalne są białe, szare lub brunatne, więcej ważą i są dużo twardsze, a także mają nieregularne otworki. Te cechy wynikają z ich naturalnego pochodzenia, a dokładnie pochodzenia… wulkanicznego. Naturalny pumeks jest w istocie zastygłą magmą wulkaniczną, która staje się specyficznie porowata tylko i wyłącznie wtedy, gdy gazująca i parująca lawa tworzy pianę, która zastygając, tworzy skałę z licznymi otworkami.

Poznaj najważniejsze zalety pumeksu naturalnego!

Ponieważ pumeks naturalny jest skałą, jest dużo twardszy i trwalszy od swojego syntetycznego odpowiednika. Co więcej, jest całkowicie neutralny dla skóry, a więc nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, jakie często występują po użyciu akcesoriów kosmetycznych o syntetycznym pochodzeniu. Pomimo swojej twardości pumeksy naturalne są delikatne dla skóry – ścierają martwy naskórek skutecznie, lecz nie uszkadzają skóry.

Regularne stosowanie pumeksu do usuwania martwego naskórka jest świetnym sposobem na zawsze miękką i gładką skórę stóp. Wystarczy, że użyjesz pumeksu raz na kilka dni, a na co dzień zadbasz o właściwe nawilżenie skóry stóp, by na zawsze zapomnieć o nieestetycznych zgrubieniach na piętach!

Pumeksy kwarcowe – to również są pumeksy naturalne!

Pumeksy kwarcowe są niedrogie i pod względem wielu cech przypominają pumeksy wulkaniczne. Są one tak naprawdę wykonane z pianki kwarcowej. Kwarc to bardzo twardy i naturalny minerał, który jest podstawowym budulcem szkła. Pumeksy kwarcowe mają bardzo szerokie zastosowanie – świetnie sprawdzają się jako pumeksy kosmetyczne do ścierania martwego naskórka, ale także usuwania mocnych zabrudzeń z dłoni. Stosuje się je również do usuwania zabrudzeń z twardych powierzchni np. z instalacji sanitarnych. Wszystko dlatego, że pumeks kwarcowy jest wyjątkowo twardy, odporny na ścieranie, a także na kontakt ze środkami chemicznymi. To tanie i niezastąpione akcesorium w każdym domu!

Naturalne kamienie peelingujące – alternatywa dla pumeksu

W sklepie Triny.pl znajdziesz nie tylko szeroki wybór pumeksów naturalnych, ale także produkty, które mogą stanowić dla nich ciekawą alternatywę. Naturalne kamienie peelingujące wyglądają niezwykle stylowo i przywodzą na myśl ekskluzywne zabiegi pielęgnacyjne w salonach SPA.

Rzeczywiście są to wyjątkowe produkty – wykonuje się je ręcznie z naturalnej gliny, bez dodatku jakichkolwiek sztucznych substancji. Są więc w 100% naturalne, a swoimi właściwościami dorównują pumeksom. Używa się ich z dodatkiem mydła do peelingu skóry całego ciała i twarzy, ale także do usuwania twardego naskórka z pięt, czy przebarwień z dłoni.
Naturalne kamienie peelingujące są bardzo trwałe i proste w użyciu, a łącząc w sobie dwie funkcje: pumeksu i peelingu, wydają się niezwykle uniwersalnym akcesorium w łazience.

Pumeksy naturalne oraz kamienie peelingujące są cenione za trwałość i skuteczność w pielęgnacji skóry. Te ekologiczne przyrządy z pewnością sprawdzą się także w Twojej łazience! Pamiętaj jednak o właściwym użytkowaniu naturalnych pumeksów – od czasu do czasu wymagają one kąpieli w solance w celu likwidacji gromadzących się na ich powierzchni bakterii. Dzięki temu prostemu zabiegowi pumeksy można używać naprawdę długo i bezpiecznie dla zdrowia!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń