Kategorie

Kolor bazowy

Marka

Kraj producenta

Naturalne konturówki do ust

Konturówka do ust słusznie kojarzy się z profesjonalnym makijażem, ponieważ służy do bardzo precyzyjnego malowania ust, a także optycznego korygowania ich kształtu. Niepozorna kredka radzi sobie z pięknym podkreśleniem warg dużo lepiej niż sama szminka, dlatego wizażyści zawsze polecają stosowanie tych dwóch kosmetyków w duecie. Sprawdź, jakie naturalne konturówki do ust przygotowaliśmy w naszym sklepie, a także dowiedz się, dlaczego warto i jak powinno się ich prawidłowo używać.

Poznaj wszystkie możliwości konturówki!

Kredka do ust to bardzo prosty kosmetyk, jednak właśnie w tej prostocie tkwi jej siła. Na pytanie, do czego służy konturówka, niemal każdy bez wahania odpowie, że do… wykonania konturu ust, co nawet sugeruje nazwa kosmetyku. Rzeczywiście, jest to prawda, lecz tylko częściowa.

Możliwość podkreślenia kredką konturu warg to najważniejsza funkcja tego kosmetyku – dzięki temu usta wydają się bardziej wyraziste i kształtne. Jednak stosując odpowiedni sposób obrysowania warg, przy pomocy kredki możesz uzyskać kilka różnych efektów:
- powiększyć zbyt wąskie usta,
- zmniejszyć usta zbyt wydatne,
- skorygować nieregularną linię ust,
- poprawić symetrię ust.

To jednak nie wszystkie zalety konturówki – jej użycie sprawia, że makijaż ust utrzymuje się dłużej. Wynika to z konsystencji kredki, która dużo lepiej trzyma się skóry, a więc trudniej ją „zjeść” niż pomadkę. Kredka minimalizuje także rozmazywanie się szminki, stanowiąc dla niej swoistą ramę. Jeśli więc zależy Ci na trwałym i perfekcyjnym makijażu ust, już teraz dopasuj do swojej ulubionej szminki konturówkę!

Mineralna konturówka – podkreśl naturalne piękno swoich ust!

Wśród naturalnych kosmetyków kolorowych są również naturalne konturówki. W naszym sklepie oferujemy Ci najlepsze z nich, czyli głównie konturówki mineralne, które nie zawierają drażniących skórę parabenów, czy substancji ropopochodnych.

Mineralna kredka do ust jest bardzo komfortowa w użyciu – łatwo się rozprowadza na skórze, dlatego możesz nią wykonać bardzo precyzyjnie obrys warg, również ten korygujący kształt. Nie musisz mieć wprawy wizażystki, by zrobić to dokładnie i osiągnąć zamierzony cel.

Dobierz właściwy kolor konturówki!

Naturalne konturówki, jakie znajdziesz w naszym sklepie, dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej, dlatego bez trudu dopasujesz odcień kosmetyku do koloru swojej szminki. Właściwe dobranie koloru jest niezwykle ważne – zbyt jasna lub zbyt ciemna konturówka nie da dobrego efektu korygującego kształtu ust, a także będzie wyglądać sztucznie i mało atrakcyjnie.
Dobrym rozwiązaniem jest kupowanie szminki i konturówki od jednego producenta, ponieważ marki zazwyczaj stosują te same nazwy odcieni dla wszystkich swoich kosmetyków w danym kolorze. W naszym sklepie znajdziesz też naturalne kosmetyki 2w1, czyli połączenie konturówki i pomadki – w ich przypadku dopasowanie kolorystyczne jest idealne!

Poznaj kilka trików, jak modelować usta przy pomocy konturówki

Lubisz mieć pięknie podkreślone usta? Zanim sięgniesz po szminkę, nadaj im zmysłowy i perfekcyjny kształt przy pomocy naturalnej konturówki!

Już wiesz, że konturówka służy nie tylko do obrysowania ust – robiąc to w odpowiedni sposób, możesz bowiem optycznie zmienić ich kształt i ukryć wszelkie urodowe mankamenty. Oto garść porad, jak osiągnąć takie efekty:
- jeśli masz zbyt wąskie usta – obrysuj je kredką o ton jaśniejszą od szminki po zewnętrznej krawędzi,
- jeśli chcesz wyrównać kształt ust – nadaj przy pomocy kredki odpowiedni kształt wargom, nakładając ją w razie
potrzeby albo na zewnętrznej, albo na wewnętrznej krawędzi ust,
- jeśli zależy Ci na łatwym makijażu – stosuj konturówki o zaokrąglonej końcówce (zbyt ostrą wystarczy rozetrzeć),
- jeśli zależy Ci na perfekcyjnym makijażu ust – na wewnętrzną część ust również rozprowadź trochę kredki przed
użyciem szminki, ponieważ to wyrówna kolor i utrwali makijaż.

Pamiętaj, by do makijażu dziennego wybierać kredki w kolorze maksymalnie zbliżonym do naturalnego koloru ust. Natomiast na wieczór możesz już bardziej zaszaleć i zastosować konturówkę w mocniejszym kolorze, jednak zawsze zbliżonym do koloru szminki!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń