Kategorie

Wyczyść filtr

Zdrowe nasiona, ziarna i susze – bio żywność

Zdrowa dieta powinna być bogata w nasiona i ziarna, które są cennym źródłem kwasów tłuszczowych, minerałów i witamin. Ich jedzenie ma duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, dlatego warto dodać je do koktajli, sałatek, owsianki i innych posiłków! W naszym sklepie znajdziesz rozmaite zdrowe nasiona, ziarna i susze, które przydadzą się w Twojej kuchni bliskiej naturze!

Siła tkwiąca w ziarenkach!

Życie roślin zaczyna się od nasion. To z nich wyrastają zdrowe i silne drzewa, krzewy, kwiaty, trawy czy warzywa. Skoro z nasion kiełkują rośliny, które mają przetrwać, we wnętrzu ich zalążków musi znajdować się skumulowana porcja wszystkich składników, które w przyszłości zbudują daną roślinę. Dlatego też ziarna, pestki i nasiona zawierają aminokwasy, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy, minerały, a także błonnik i antyoksydanty zabezpieczające roślinę przed czynnikami z zewnątrz.

Wszystkie te substancje wpływają korzystnie również na nasz organizm. Mogą wspierać układ pokarmowy, działać oczyszczająco i wzmagać odporność. Część z nich jest też wykorzystywana w profilaktyce i leczeniu wielu schorzeń. Ziarna należą do najzdrowszych pokarmów – włącz je do swojej diety!

Jakie nasiona, ziarna i susze kupisz w Triny?

W sklepie Triny przygotowaliśmy starannie wyselekcjonowaną ofertę ekologicznych nasion, ziaren, pestek i suszy. Dzięki nim Twoje posiłki będą smaczne, zdrowe i dostarczą Ci prawdziwą moc składników odżywczych!

W naszym asortymencie znajdziesz nasiona chia, czarnuszki, konopi i babki pełsznik. Kupisz tu również mielony ostropest plamisty, bezglutenową owsiankę i błonnik witalny, czyli mieszankę nasion wspomagających pracę układu pokarmowego. Wypróbuj proponowane produkty w swojej kuchni!

Zdrowe nasiona, ziarna i pestki – wykorzystaj je w swojej kuchni!

Do czego możesz używać nasion, ziaren i pestek? Do urozmaicenia smaku i konsystencji przygotowywanych potraw i deserów! Dzięki nim uzupełnisz też wartości odżywcze przyrządzanych dań! Pestki i nasiona będą znakomitym dodatkiem do zup, sosów, sałatek, a nawet słodkich wypieków! Z dodatkiem niektórych ziaren zrobisz pyszne pesto, placuszki albo pasty kanapkowe! Możesz wsypać garstkę nasion do owsianki, miksowanego koktajlu albo smoothie. Sposobów na wykorzystanie zdrowych ziaren i pestek w kuchni jest naprawdę wiele! Z produktami dostępnymi w tej kategorii możesz wypróbować każdy z nich!

Co ciekawe, niektóre ziarna mają więcej zastosowań, niż te związane z kulinariami! Wiele nasion czy pestek słynie też z właściwości kosmetycznej. Przykładowo oferowana w tej kategorii czarnuszka, ze względu na zawartość witaminy A i E, znakomicie wpływa na proces regeneracji skóry. Możesz więc dodać jej ziarna do domowych maseczek i kremów!

W sklepie Triny kupisz nisko przetworzone nasiona, pestki i susze pozyskiwane ze sprawdzonych źródeł. Poznaj proponowane produkty i zadbaj o zbilansowaną dietę, czerpiąc z bogactwa natury!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń