Kategorie

Wyczyść filtr

Zdrowe oleje i pasty

Coraz częściej zwracamy uwagę na produkty, jakich codziennie używamy w kuchni, do tego doceniamy naturalne i pozbawione chemii składy, które zapewnią doskonałe zdrowie i samopoczucie. Absolutnymi hitami są produkty o uniwersalnym zastosowaniu, które z powodzeniem możesz wykorzystać w pielęgnacji ciała, a nawet je zjeść! Mowa o zdrowych olejach roślinnych, dzięki którym przygotujesz smaczne potrawy, a nawet wzmocnisz skórę, włosy i paznokcie.

Idealne w kuchni i w łazience

Osoby ceniące sobie zdrowy tryb życia i odżywiania, a także dbające o linię i dobry nastrój od dawna znają dobroczynną moc różnego rodzaju olejów. Są w kuchni doskonałą pomocą w codziennym gotowaniu, nadają się do smażenia i doprawiania potraw zarówno na ciepło, jak i na zimno. Oleje tłoczone na zimno charakteryzują się ciekawym, unikalnym smakiem i aromatem, do tego korzystnie wpływają na zdrowie – są prawdziwą kopalnią kwasów tłuszczowych, cennych witamin i licznych mikroelementów. Dobroczynnie działają również na skórę i wiele olejów możesz stosować w codziennej pielęgnacji, na przykład do olejowania włosów, paznokci, a nawet jako głęboko odżywcze serum do twarzy.

Naturalne oleje nie tylko na dobre trawienie

Naturalne oleje pomagają utrzymać ruch w układzie trawiennym, dzięki czemu posiłki nie są obciążające dla organizmu, mogą przynieść ulgę nawet przy zaparciach. Oleje na bazie kwiatów i roślin możesz dodawać w niewielkich ilościach do bulionów lub sosów, a także mięs i ryb, a nawet deserów. Oleje zimnotłoczone, nierafinowane nie tylko wzmacniają i wzbogacają smak potraw, ale również posiadają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu są prawdziwą dawką zdrowia.

Zdrowe i smaczne pasty

Podstawą zdrowej diety jest różnorodność, a o to zadbają zdrowe pasty bogate między innymi w błonnik i wapń. Ciekawym rozwiązaniem jest pasta sezamowa sporządzona z jego prażonych ziaren, która ma dobroczynne, prozdrowotne właściwości, między innymi korzystnie wpływa na układ krwionośny. Pasty z roślin i warzyw sprawdzą się szczególnie jako ciekawy dodatek np. do humusu lub zdrowych i smacznych deserów. To idealna propozycja dla wegan i wegetarian, ale każdy, kto ceni niecodzienne smaki i zdrowe dodatki, powinien choć raz spróbować przepysznych i zdrowych past i olejów.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń