Kategorie
Naturalny proszek do mycia zębów
Naturalne proszki do czyszczenia zębów wśród drogeryjnych odpowiedników wyróżniają się całkowicie bezpiecznym, roślinnym składem.
Czytaj więcejCzytaj mniejWłaściwa pielęgnacja zębów zagwarantuje, że nasz uśmiech będzie śnieżnobiały, a dodatkowo będziemy mogli cieszyć się zdrowym, mocnym szkliwem. Niebagatelny wpływ na jakość codziennej higieny jamy ustnej ma pasta, którą stosujemy. Obecnie coraz popularniejsze stają się naturalne proszki do mycia zębów, które ze względu na swój prosty skład są delikatne, skuteczne i świetnie sprawdzają się również przy wrażliwych dziąsłach.
Naturalne proszki do zębów – zalety
Naturalne proszki do czyszczenia zębów nie zawierają SLS-ów, SLES-ów czy parabenów, dlatego mogą być stosowane bez obaw o negatywne skutki. W składzie proszków możemy znaleźć wywary z szałwii, rumianku, które działają łagodząco czy wyciąg z kory dębu, które wpływają na poprawę stanu szkliwa i jego wytrzymałość. Korzystnie działa również obecny w proszkach do mycia zębów olej z drzewa herbacianego, który eliminuje bakterie odpowiadające za stany zapalne i nieświeży oddech.
Proszek do mycia zębów wrażliwych
Naturalne proszki do mycia zębów, ze względu na swój ograniczony skład działają łagodnie i nie podrażniają dziąseł. Doskonale sprawdzą się w przypadku wrażliwych zębów, które wymagają specjalnej pielęgnacji. Dodatkowe składniki łagodzące skutecznie eliminują wszelkie podrażnienia, sprawiając, że stan zębów i dziąseł widocznie i odczuwalnie się poprawia. Proszek delikatnie poleruje szkliwo, jednocześnie efektywnie je wzmacniając.
Rezultaty korzystania z proszków do zębów
Już po niedługim czasie od rozpoczęcia używania proszków zauważymy rozjaśniony kolor szkliwa. Pozbędziemy się również uciążliwego osadu z kawy, herbaty czy tytoniu. Nasz oddech zachowa świeżość przez dłuższy czas. Odczujemy poprawę stanu dziąseł i zmniejszymy problematyczne zjawisko ich krwawienia. Przy dłuższym stosowaniu proszków ochronimy zęby przed próchnicą i zapobiegniemy tworzeniu się osadów nazębnych.
Przeczytaj koniecznie: Pasty do zębów i ich skład – na co zwrócić uwagę + przegląd past z dobrym składem.