Sakwabag wielorazowe woreczki

Kategorie

Wyczyść filtr
Sakwabag wielorazowe woreczki

Sakwabag wielorazowe woreczki

Zminimalizuj ilość przynoszonych do domu śmieci i niepotrzebnych później foliówek. Używaj własnych, wielorazowych woreczków. Wybierz torebki wielokrotnego użytku od polskiego producenta Sakwabag!

Czytaj więcejCzytaj mniej

Co minutę do oceanów trafia plastik, którym można byłoby zapełnić jedną ciężarówkę. Aż 70 proc. znajdowanych na plaży śmieci to sieci rybackie i jednorazowe produkty codziennego użytku, np. popularne foliówki. Tylko w 2017 r. na świecie wyprodukowano ponad 275 miliardów plastikowych toreb, a tylko 1 proc. z nich zostało prawidłowo przetworzonych.

Nie ulega wątpliwości, że planeta jest zalewana plastikiem, dlatego powstaje wiele alternatyw, które mają ukrócić ten proceder. Możesz ograniczyć używanie siatek i worków, a zamiast tego wybrać torebki bawełniane wielokrotnego użytku, które nadają się zarówno do ważenia owoców i warzyw w sklepie oraz do przechowywania żywności w domu, w tym kaszy, orzechów, makaronów czy pieczywa. Nie wiesz, gdzie znaleźć takie ekologiczne siatki i worki? Odpowiedź jest jedna: sakwaBAG!

Bawełniane torebki wielokrotnego użytku Sakwabag

Do produkcji siatek wielokrotnego użytku oraz woreczków do chowania pieczywa i przechowywania żywności Sakwabag użyta została 100% ekologiczna bawełna organiczna mająca certyfikat Global Organic Textile Standards (GOTD). Certyfikat ten poświadcza zrównoważoną produkcję materiału.

Bezpieczne dla zdrowia

Torebki Sakwabag są bezpieczne dla zdrowia i zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Oznacza to, że bez obaw możesz ich używać codziennie, a przechowywana w nich żywność nie traci ani na jakości, ani na smaku. Przykładowo bawełniany worek do przechowywania pieczywa ma sznureczek, który wystarczy zaciągnąć, by szczelnie zamknąć opakowanie. W ten sposób uchronić pieczywo przed wysychaniem, a materiał oddychający zapobiegnie ryzyku powstawania pleśni.

Zgodne z duchem zero waste

Dla środowiska niezwykle groźne są wszelkiego rodzaju śmieci, dlatego warto ograniczyć ich ilość. Doskonałym odzwierciedleniem takiego nastawienia jest zero-waste, czyli wykorzystywanie wszelkich opakowań, pudełek czy resztek wiele razy. Dokładnie na tym samym bazuje Sakwabag. Jej torebeczki i worki na żywność są wielokrotnego użytku, nadają się też do prania w pralca (program delikatny). Produkty z naturalnej biobawełny są przyjazne dla środowiska.

Dlaczego warto wybrać się na zakupy z Sakwabag?

SakwaBag to uniwersalne rozwiązanie do przenoszenia każdej rzeczy, niekoniecznie żywności. Do wyboru masz torebki z bawełny, które są w stanie udźwignąć nawet 5 kg ziemniaków. Do tego mniejsze woreczki, które możesz wykorzystać do przechowywania drobnych rzeczy typu orzechy. Nie wspominając o bawełnianych woreczkach do pieczywa i produktów sypkich jak kasze czy makarony - dzięki nim w Twojej kuchni zapanuje porządek, a i żywność będzie chroniona na przykład przed działaniem wilgoci.

Torebki przydadzą się zwłaszcza na zakupach jako alternatywa dla foliówek do pakowania warzyw i owoców, czyli cienkich “zrywek”. Dzięki prześwitującej strukturze doskonale widać, co jest w środku, zatem kasjer nie będzie mieć problemu ze skasowaniem produktu. Również możesz wykorzystać je przy ważeniu - etykietę bez problemu nakleisz na siatkę, a wagę woreczka odejmiesz od całości (na każdym worku jest specjalna informacja o wadze woreczka).

Ponadto woreczki Sakwabag nadają się do przechowywania w lodówce. Jeśli chcesz zachować dłużej świeżość owoców i warzyw, wystarczy, że przełożysz je do woreczka i umieścisz w dolnej szufladzie lodówki. Naturalny materiał doskonale pochłonie wilgoć.

Sakwabag, czyli ekologiczne woreczki na owoce i warzywa

Alternatywę dla folii zakupowej stworzyły siostry - Katarzyna i Beata Buc. Zdały sobie nagle sprawę, ile plastiku jest gromadzonego w domu i jaka jego ilość jest zużywana na co dzień. Chciały stworzyć coś, co pozwoli robić zakupy w sposób zrównoważony, z koncentracją na ograniczenie ilości jednorazowego plastiku. Przerażone od razu przeszły do szukania zastępników i tak narodziły się pierwsze prototypy wielokrotnych toreb, które powstały z… firanek i skrawków szmatek. Później przyszedł czas na udoskonalenie produktu, aby był bezpieczny dla zdrowia i samej żywności. Padło na bawełnę.

Naturalne tworzywo, jakim jest biobawełna, zapewnia przepływ powietrza, jest lekka i wytrzymała. Ta stosowana przy produkcji polskich torebek sakwabag pochodzi z Indii (w Polsce bawełna po prostu nie rośnie). Siostry współpracują ze szwalnią i tkalnią w Indiach, która posiada certyfikat FairTrade i spełnia normę SA 8000 określającą wymogi w zakresie odpowiedzialności społecznej.

Zminimalizuj ilość jednorazowych siatek w Twoim domu

Worki, foliówki, siatki i reklamówki… Świadomość, jak bardzo zanieczyszczają one planetę jest coraz większa, ale wciąż możemy wspólnie w tym zakresie zrobić jeszcze więcej. Używamy ich przez kilka minut, a później o nich zapominamy. Tymczasem statystyczny Europejczyk rocznie wykorzystuje około 198 sztuk jednorazowych siatek. Polak wypada jeszcze gorzej: przed wprowadzeniem opłaty recyklingowej w 2018 r. zużywał ich aż 450.

Czy wiesz, że w całej Europie recyklingowi poddaje się jedynie 30 proc. wszystkich odpadów z tworzywa sztucznego? Reszta trafia na odzysk energetyczny, składowiska lub do mórz i oceanów.

 

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń