Kategorie

Kraj producenta

Naturalne kosmetyki przeciwsłoneczne

Przebywanie na słońcu jest czystą przyjemnością i ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Niestety promieniowanie UV może być także szkodliwe, a najbardziej niebezpieczny jest jego kancerogenny wpływ na skórę. Bezpieczne opalanie wymaga więc stosowania filtrów ochronnych – zamiast jednak stosować filtry chemiczne powodujące reakcje alergiczne i podrażnienia, lepiej postawić na neutralne i równie skuteczne filtry naturalne.

Poznaj naturalne kosmetyki do opalania, które zapewniają skuteczną ochronę przed promieniami UV i jednocześnie są łagodne dla skóry oraz bezpieczne dla organizmu i środowiska!

Jak działają filtry przeciwsłoneczne?

Wszystkie ochronne kosmetyki do opalania zawierają w swoim składzie filtry przeciwsłoneczne, których zadaniem jest zabezpieczenie skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego UV pochodzącego ze słońca. Promieniowanie UV działa na skórę dwojako:
• promieniowanie UVA oddziałuje na skórę nawet w pochmurny dzień, a wnikając w jej głębsze warstwy, powoduje w dłuższym czasie zmiany w komórkach, które objawiają się m.in. zmianami pigmentowymi oraz tzw. fotostarzeniem skóry;
• promieniowanie UVB powoduje opaleniznę, ale także może wywołać groźne oparzenia skóry, które mogą w przyszłości skutkować zmianami nowotworowymi.
Skuteczna ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB zależy od zastosowanych w kremie filtrów ochronnych. Filtry chemiczne, choć dobrze pochłaniają promieniowanie, wnikają w skórę i niestety często powodują podrażnienia i reakcje alergiczne. Z tego względu nie poleca się ich dla dzieci oraz osób o wrażliwej skórze. Zupełnie inaczej działają filtry fizyczne, czyli mineralne, które są bezpieczne i delikatne dla skóry, a bardzo skutecznie chronią przed promieniami UV poprzez ich odbijanie od skóry. Alternatywą dla filtrów chemicznych są także niektóre olejki roślinne, które zawierają w sobie naturalne filtry przeciwsłoneczne.

Poznaj naturalne filtry UV!

Naturalne kosmetyki do opalania na pierwszy rzut oka nie różnią się od tych zwykłych – mają także formę kremu, mleczka, emulsji, balsamu lub sprayu, które stosuje się bezpośrednio na skórę w celu zapewnienia jej ochrony przed promieniami UV. Jednak naturalne kosmetyki zawierają wyłącznie filtry naturalne UV i są to najczęściej filtry mineralne, takie jak:
• tlenek cynku
• tlenek tytanu
Filtry mineralne są w stanie zablokować prawie w 100% promienie UV, dlatego kosmetyki je zawierające mają zwykle wysokie SPF – nawet SPF 30 lub SPF 50.
SPF to skrót od angielskiego „sun protection factor”, który oznacza stopień (faktor) ochrony przed promieniami UV. Im jest on wyższy, tym więcej promieni zostaje pochłoniętych przed filtr lub odbitych. SPF 30 i 50 zapewniają ochronę pod tym względem na poziomie około 95%.

Naturalne filtry przeciwsłoneczne zawierają również niektóre olejki roślinne np.:
• olejek z pestek malin – zapewnia ochronę na poziomie SPF 30-50
• olej z marchewki – jego SPF to około 30-35
• olej z kiełków pszenicy – ma SPF 20
Naturalne filtry o nieco mniejszej skuteczności zawiera również olej z orzechów laskowych, olej sojowy, olej z awokado oraz olej z orzechów macadamia.
Oprócz zapewniania naturalnej bariery dla promieni UV oleje te przy okazji wspaniale pielęgnują skórę, zapewniając jej właściwe nawilżenie, odżywienie i delikatną miękkość. Ze względu na takie podwójne działanie znajdziesz je w składzie wielu naturalnych kremów do opalania.

Naturalne kosmetyki do opalania – który wybrać?

W sklepie Triny.pl znajdziesz bardzo bogaty katalog różnorakich kosmetyków naturalnych zapewniających ochronę przeciwsłoneczną. Wybór kosmetyku powinien zależeć od rodzaju skóry oraz sposobu korzystania ze słońca.
Największa osłona przeciwsłoneczna powinna być zapewniona w przypadku osób o jasnej karnacji, które najbardziej narażone są na oparzenia. Jeśli masz jasną i wrażliwą skórę oraz wiele znamion, powinnaś stosować naturalny krem z filtrem ochronnym SPF 30 lub nawet 50. Wysoki faktor jest konieczny także wtedy, jeśli ekspozycja na słońce będzie wyjątkowo intensywna (np. podczas plażowania w silnym słońcu na greckich wyspach). Jeżeli masz ciemną karnację, możesz spokojnie sięgnąć po kosmetyki z SPF 15 lub 20 lub olejki zawierające naturalne filtry.
Krem z filtrem 50 zalecany jest dla dzieci – smaruj nim pociechy co 2 godziny podczas przebywania na plaży, a także podczas zabawy w ogrodzie lub na placu zabaw. W naszej ofercie znajdziesz specjalne kosmetyki na słońce dla dzieci – są one hipoalergiczne i przebadane dermatologicznie, dlatego świetnie nadają się również dla osób dorosłych o wyjątkowo wrażliwej skórze.

Zadbaj o kondycję skóry i piękne włosy podczas opalania!

Wybierając ochronny kosmetyk do opalania, zwróć także uwagę na jego właściwości pielęgnacyjne. Dobry krem lub balsam powinien chronić Twoją skórę nie tylko przed promieniami UV, ale także przed przesuszeniem. Rekomendowane przez nas naturalne kosmetyki przeciwsłoneczne zawierają np. naturalne oleje, które chronią skórę przed utratą wody, zapewniają jej intensywne nawilżenie, łagodzą podrażnienia i zapobiegają fotostarzeniu się skóry.
Pamiętaj również o delikatnej skórze swoich ust – przed wyjściem na słońce posmaruj je pomadką ochronną z filtrami UV, aby nie dopuścić do ich przesuszenia i w konsekwencji do podrażnienia i pękania.
Przebywanie na słońcu może także przesuszyć Twoje włosy – aby temu zapobiec, sięgnij np. po naturalną mgiełkę do włosów z filtrami UV, która ochroni je nie tylko przed słońcem, ale także słoną wodą i wiatrem, a przy okazji odżywi włosy i sprawi, że będą błyszczące i miękkie.

Korzystaj ze słońca bezpiecznie, ale w zgodzie z naturą!

Naturalne filtry przeciwsłoneczne mają tak samo skutecznie działanie, jak filtry chemiczne, jednak są od nich bezpieczniejsze dla zdrowia oraz dla środowiska naturalnego, a także delikatniejsze dla skóry. Chcąc zapewnić sobie i swojej rodzinie właściwą ochronę przed promieniami UV, nie musisz iść już na żadne kompromisy. Naturalne kosmetyki do opalania spełnią wszystkie Twoje oczekiwania i pozwolą Wam cieszyć się słońcem i wakacjami w poczuciu bezpieczeństwa. Pamiętaj jednak, że ochrona przeciwsłoneczna to nie tylko kosmetyki z filtrem – to także odpowiedzialne korzystanie ze słońca!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń