Kategorie

Wyczyść filtr

Naturalne kremy do opalania z filtrem

Przebywanie na słońcu jest czystą przyjemnością i ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Niestety promieniowanie UV może być także szkodliwe, a najbardziej niebezpieczny jest jego kancerogenny wpływ na skórę. Bezpieczne opalanie wymaga więc stosowania filtrów ochronnych – zamiast jednak stosować filtry chemiczne powodujące reakcje alergiczne i podrażnienia, lepiej postawić na neutralne i równie skuteczne filtry naturalne.

Poznaj naturalne kremy do opalania, które zapewniają skuteczną ochronę przed promieniami UV i jednocześnie są łagodne dla skóry oraz bezpieczne dla organizmu i środowiska! W naszej ofercie znajdziesz kremy z filtrem i inne produkty o różnym stopniu ochrony – od SPF 15 do 50. Łatwo dobierzesz więc odpowiedni kosmetyk do swojej karnacji. Możesz zdecydować się na naturalne kremy do opalania zabezpieczające cerę przed fotostarzeniem. Takie kosmetyki do twarzy będą odpowiednie nawet pod makijaż. Masz również do wyboru naturalne balsamy do opalania. Dostępne są warianty dla dorosłych, dzieci i uniwersalne. Sprawdź naszą ofertę!

Jak działają filtry przeciwsłoneczne?

Wszystkie ochronne kosmetyki do opalania – kremy z filtrem, mgiełki, balsamy i spraye – zawierają w swoim składzie filtry przeciwsłoneczne, których zadaniem jest zabezpieczenie skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego UV pochodzącego ze słońca.

Promieniowanie UV działa na skórę dwojako:

  • promieniowanie UVA oddziałuje na skórę nawet w pochmurny dzień, a wnikając w jej głębsze warstwy, powoduje w dłuższym czasie zmiany w komórkach, które objawiają się m.in. zmianami pigmentowymi oraz tzw. fotostarzeniem skóry;
  • promieniowanie UVB powoduje opaleniznę, ale także może wywołać groźne oparzenia skóry, które mogą w przyszłości skutkować zmianami nowotworowymi.

Skuteczna ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB zależy od zastosowanych w kremie filtrów ochronnych. Filtry chemiczne, choć dobrze pochłaniają promieniowanie, wnikają w skórę i niestety często powodują podrażnienia i reakcje alergiczne. Z tego względu nie poleca się ich dla dzieci oraz osób o wrażliwej skórze. Zupełnie inaczej działają filtry fizyczne, czyli mineralne, wzbogacające naturalne kosmetyki do opalania. Takie substancje są bezpieczne i delikatne dla skóry, a bardzo skutecznie chronią przed promieniami UV poprzez ich odbijanie od skóry.

Alternatywą dla filtrów chemicznych są także niektóre olejki roślinne, które zawierają w sobie naturalne filtry przeciwsłoneczne. Przykładem może być olej z pestek malin.

Zamień zwykłe kremy z filtrami na kosmetyki z naturalnym składem!

Jeżeli chcesz zrezygnować z chemicznej ochrony przed promieniowaniem UV i wybrać zdrowsze produkty, zdecyduj się na naturalne kremy do opalania lub balsamy zabezpieczające skórę. To dobry wybór nie tylko dla dzieci i alergików, ale też dla wszystkich, którym zależy na stosowaniu preparatów wolnych od potencjalnie szkodliwych substancji. Pamiętaj, że naturalne kosmetyki do opalania z filtrem, takie jak balsam czy krem do opalania, ochronią skórę równie dobrze, co standardowe produkty z filtrami chemicznymi. Z powodzeniem możesz zabrać je na wakacje, a także stosować regularnie, chroniąc skórę przed fotostarzeniem przez cały rok.

Zanim dobierzesz krem przeciwsłoneczny, poznaj naturalne filtry UV!

Naturalne kosmetyki do opalania na pierwszy rzut oka nie różnią się od tych zwykłych – mają także formę kremu, mleczka, emulsji, balsamu lub sprayu, które stosuje się bezpośrednio na skórę w celu zapewnienia jej ochrony przed promieniami UV. Jednak naturalne produkty zawierają wyłącznie filtry naturalne UV i są to najczęściej filtry mineralne, takie jak:

  • tlenek cynku
  • tlenek tytanu

Filtry mineralne są w stanie zablokować prawie w 100% promienie UV, dlatego naturalne kosmetyki do opalania, takie jak kremy z filtrem, które je zawierają, mają zwykle wysokie SPF – nawet SPF 30 lub SPF 50.

SPF to skrót od angielskiego „sun protection factor”, który oznacza stopień (faktor) ochrony przed promieniami UV. Im jest on wyższy, tym więcej promieni zostaje pochłoniętych przed filtr lub odbitych. Krem do opalania SPF 30 lub 50 zapewnia więc ochronę pod tym względem na poziomie około 95%.

Naturalne filtry przeciwsłoneczne zawierają również niektóre olejki roślinne np.:

  • olejek z pestek malin – zapewnia ochronę na poziomie SPF 30-50
  • olej z marchewki – jego SPF to około 30-35
  • olej z kiełków pszenicy – ma SPF 20

Naturalne filtry o nieco mniejszej skuteczności zawiera również olej z orzechów laskowych, olej sojowy, olej z awokado oraz olej z orzechów macadamia.

Oprócz zapewniania naturalnej bariery dla promieni UV oleje te przy okazji wspaniale pielęgnują skórę, zapewniając jej właściwe nawilżenie, odżywienie i delikatną miękkość. Ze względu na takie podwójne działanie niejeden naturalny krem do opalania zawiera je w swoim składzie.

Naturalne kremy do opalania – który wybrać?

W sklepie Triny.pl znajdziesz bardzo bogaty katalog różnorakich kosmetyków naturalnych zapewniających ochronę przeciwsłoneczną. Jaki krem do opalania będzie dla Ciebie najlepszy? Wybór produktu powinien zależeć od rodzaju skóry oraz sposobu korzystania ze słońca.

Największa osłona przeciwsłoneczna powinna być zapewniona w przypadku osób o jasnej karnacji, które najbardziej narażone są na oparzenia. Jeśli masz jasną i wrażliwą skórę oraz wiele znamion, powinnaś stosować naturalny krem z filtrem ochronnym SPF 30 lub nawet 50. Wysoki faktor jest konieczny także wtedy, jeśli ekspozycja na słońce będzie wyjątkowo intensywna (np. podczas plażowania w silnym słońcu na greckich wyspach). Również wtedy warto wybierać naturalne kremy do opalania z wysokim filtrem. Jeżeli masz ciemną karnację, możesz spokojnie sięgnąć po kosmetyki z SPF 15 lub 20 albo olejki zawierające naturalne filtry. Zadbają o skórę i zapewnią ładną, zdrową opaleniznę.

Bezpieczny krem do opalania dla dzieci, posiadaczy skóry wrażliwej i alergików

A jakie naturalne kosmetyki do opalania będą odpowiednie dla najmłodszych? Krem z filtrem 50 poleca się dla dzieci – smaruj nim pociechy co 2 godziny podczas przebywania na plaży, a także podczas zabawy w ogrodzie lub na placu zabaw. W naszej ofercie znajdziesz specjalne kosmetyki na słońce dla dzieci – są one hipoalergiczne i przebadane dermatologicznie, dlatego świetnie nadają się również dla osób dorosłych o wyjątkowo wrażliwej skórze.

Krem z filtrem UV, balsam do opalania, mgiełka do włosów – zadbaj o całe ciało podczas opalania!

Wybierając ochronne kosmetyki do opalania, zwróć także uwagę na ich właściwości pielęgnacyjne. Dobre kremy z filtrem (bazujące na filtrach mineralnych) lub naturalne balsamy do opalania powinny chronić Twoją skórę nie tylko przed promieniami UV, ale także przed przesuszeniem. Rekomendowane przez nas naturalne kosmetyki przeciwsłoneczne zawierają np. naturalne oleje, które chronią skórę przed utratą wody, zapewniają jej intensywne nawilżenie, łagodzą podrażnienia i zapobiegają fotostarzeniu się skóry.

Pamiętaj również o delikatnej skórze swoich ust – przed wyjściem na słońce posmaruj je pomadką ochronną z filtrami UV, aby nie dopuścić do ich przesuszenia i w konsekwencji do podrażnienia i pękania.

Przebywanie na słońcu może także przesuszyć Twoje włosy – aby temu zapobiec, sięgnij np. po naturalną mgiełkę do włosów z filtrami UV, która ochroni je nie tylko przed słońcem, ale także słoną wodą i wiatrem, a przy okazji odżywi włosy i sprawi, że będą błyszczące i miękkie.

Korzystaj ze słońca bezpiecznie i w zgodzie z naturą – wybierz łagodne dla skóry kosmetyki do opalania!

Naturalne filtry przeciwsłoneczne mają tak samo skutecznie działanie, jak filtry chemiczne, jednak są od nich bezpieczniejsze dla zdrowia oraz dla środowiska naturalnego, a także delikatniejsze dla skóry. Chcąc zapewnić sobie i swojej rodzinie właściwą ochronę przed promieniami UV, nie musisz iść już na żadne kompromisy. Naturalne kosmetyki do opalania takie jak krem z filtrem czy ochronny balsam spełnią wszystkie Twoje oczekiwania i pozwolą Wam cieszyć się słońcem i wakacjami w poczuciu bezpieczeństwa. Pamiętaj jednak, że ochrona przeciwsłoneczna to nie tylko kosmetyki z filtrem – to także odpowiedzialne korzystanie ze słońca!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń