Kategorie

Wyczyść filtr

Środki czystości – naturalne, ekologiczne produkty

Ekologiczne środki czystości – zadbaj o swój dom i środowisko!

Nie niszczą środowiska. Pozwalają żyć w zgodzie z naturą. Stworzono je z naturalnych składników łagodnych dla skóry. Nie wydzielają związków chemicznych szkodliwych dla zdrowia. Nie zatruwają powietrza toksycznymi substancjami. Nie zanieczyszczają wód gruntowych. Mają taką samą moc czyszczenia jak standardowe, pełne detergentów środki czystości znane ze sklepowych półek. Są jednak znacznie przyjaźniejsze dla swoich użytkowników, ich bliskich i przyrody. Rozmaite ekologiczne produkty, o których mowa powyżej, znajdziesz w ofercie naszego sklepu!

Wierzymy, że metodą małych kroków można zdziałać cuda, a o środowisko uda się zadbać, zaczynając od swojego otoczenia, dokonując w nim drobnych zmian – zamieniając plastik na bawełnę, chlor na sodę oczyszczoną czy wreszcie folię na papier. Chcemy pomóc Ci stworzyć dom bez chemii, bliski naturze. Proponujemy Ci ekologiczne środki czystości bez drażniących substancji, bezpieczne dla środowiska i Twoich domowników.

Powiedz NIE szkodliwym substancjom!

Nadmiar chemicznych dodatków stosowanych w standardowych środkach czystości nie jest obojętny dla naszego zdrowia. Kontakt ze żrącymi, agresywnie działającymi detergentami może podrażniać skórę, utrudniać oddychanie, zaostrzać astmę i wywoływać reakcje uczuleniowe. Preparaty zawierające takie substancje są szczególnie niebezpieczne dla dzieci i alergików.

Na szkodliwe związki chemicznie szczególnie silnie reaguje delikatna albo wrażliwa skóra. Detergenty i inne syntetyczne substancje mogą działać negatywnie również na błony śluzowe, a przy stosowaniu w zamkniętych pomieszczeniach, także na drogi oddechowe. Niektóre z popularnych składników konwencjonalnych środków czystości – chlor, amoniak, fosforany czy formaldehydy – działają silnie toksycznie. Ich długotrwałe używanie może skutkować wystąpieniem poważnych problemów zdrowotnych, a w skrajnych przypadkach – na przykład, jeżeli przez przypadek wypije je dziecko – nawet utratą życia.

Uniknij wszystkich przykrych skutków stosowania standardowej chemii! Sprzątaj skutecznie, lecz bez negatywnego wpływu na swój organizm. Chroń swoich bliskich i czworonogi przed kontaktem ze szkodliwymi, niebezpiecznymi substancjami! Zamień chemiczne detergenty na naturalne środki czystości! Dzięki temu, że zostały one wyprodukowane z występujących w przyrodzie składników, są pozbawione toksycznego, zagrażającego zdrowiu działania.

Naturalnie najlepsze rozwiązanie

Natura ma odpowiedź na wszystko. Czerpanie z jej bogactwa i mądrości często okazuje się trafioną decyzją. Odpowiednio dobrane składniki pochodzenia naturalnego – na przykład roślinne i mineralne – potrafią działać jeszcze skuteczniej niż te uzyskiwane sztucznie w laboratoriach. Takie substancje są częścią przyrody, dlatego nie wyrządzają jej krzywdy. Nie szkodzą wodzie, powietrzu, roślinności, zwierzętom i ludziom.

Naturalne środki czystości nie podrażniają skóry, oczu czy układu oddechowego. W ich składzie nierzadko pojawiają się cytryna, ocet czy soda oczyszczona, czyli składniki, które wykorzystujesz na co dzień w swojej kuchni! Czy nie wydaje się to najlepszą gwarancją bezpieczeństwa, skoro wspomniane produkty stosujesz podczas gotowania? Takie składniki działają czyszcząco, odkażająco i antybakteryjnie, bez szkody dla osób przebywających w domu. W dodatku są biodegradowalne, co oznacza, że szybko ulegają rozkładowi i nie zalegają w środowisku przez lata.

Eko produkty pachną ładniej!

Z pewnością znasz duszący, odrzucający zapach chloru lub amoniaku. Uwolnisz od niego swój dom, decydując się na proponowane w naszej ofercie ekologiczne preparaty do sprzątania! Produkty dostępne w naszym sklepie są wolne od substancji toksycznych, w tym od toksycznych substancji zapachowych. Dzięki nim poprawisz jakość powietrza w swoim domu. Sprzątane pomieszczenia wypełnią się przyjemnym, owocowo-kwiatowym aromatem. Czyste wnętrza będą wydawały się jeszcze świeższe i przytulniejsze! Ekologiczne środki czystości swój piękny zapach zawdzięczają dodatkowi naturalnych olejków eterycznych.

Jesteś alergikiem? W naszym sklepie znajdziesz również produkty bezzapachowe! Nie zawierają one olejków eterycznych, mogących działać alergizująco. Zyskasz pewność, że stosowanie naturalnych kosmetyków do domu okaże się w pełni bezpieczne dla Twojego zdrowia i wrażliwej skóry.

Ekologiczny płyn do podłogi – produkt idealny dla rodzin i właścicieli czworonogów

Szkodliwe związki chemiczne, które są zwarte w standardowych preparatach do mycia podłóg, mogą zagrażać wszystkim domownikom, głównie tym szczególnie wrażliwym – dzieciom i zwierzętom domowym. Maluchy raczkują, w czasie nauki chodzenia podpierają się rączkami o posadzkę. Najmłodsze pociechy często bawią się na podłodze, układają na niej klocki, puzzle i zabawki.

Z podłożem cały czas mają kontakt również nasi futerkowi przyjaciele. Psy i koty leżą na podłodze, mogą przenosić sobie na nią przysmaki i w ten sposób je zjadać.

Jak widać, Twoje dziecko lub czworonożny pupil często ma styczność z umytą podłogą, dlatego unikaj narażania ich na kontakt z niebezpiecznymi chemikaliami! Wybieraj naturalne płyny do podłóg, stworzone ze składników łagodnych dla skóry, nieszkodzących zdrowiu i przyjaznych dla środowiska. Preparaty z łagodnymi środkami myjącymi okażą się znacznie lepszym wyborem dla zdrowia i samopoczucia osób i zwierząt przebywających w domu. Ekologiczny płyn do mycia podłóg skutecznie pozbędzie się kurzu i brudu, nie rysując powierzchni i nie pozostawiając smug. Stosując ten naturalny preparat, nie tylko zadbasz o przyrodę i swoich bliskich, ale też ułatwisz sobie codzienne obowiązki!

Płyny uniwersalne są zgodne z ideą less waste!

Niektóre ekologiczne produkty są uniwersalne, dzięki czemu oszczędzają czas spędzony na sprzątaniu i kupowaniu odpowiednich środków w sklepie. Zamiast kilku różnych preparatów wystarczy jeden o szerokim zastosowaniu.

Środki czystości takie jak płyny uniwersalne możesz używać do sprzątania kuchni, łazienki i innych pomieszczeń. Pozwalają one szybko i dokładnie wyczyścić rozmaite powierzchnie – szkło, płytki, armaturę łazienkową, sprzęt AGD czy miejsca mocno zabrudzone i zatłuszczone.

Stosując tego typu produkty, opowiadasz się też za ideą less waste, zmierzającą do tego, by generować jak najmniej odpadów. Wybierając wszechstronnie działający kosmetyk do domu, produkujesz mniej śmieci w postaci opakowań po różnych środkach. Poza tym decydujesz się na używanie produktu biodegradowalnego, który nie zawiera szkodliwych substancji mogących zanieczyszczać środowisko.

Czysta kuchnia, łazienka i toaleta – wybierz naturalne płyny do sprzątania!

Oprócz płynów do mycia podłóg i płynów uniwersalnych, w naszej ofercie znajdziesz również wydajne płyny do kuchni. Z ich pomocą usuniesz nawet najbardziej oporne kuchenne zabrudzenia, w tym znienawidzone plamy od tłuszczu, których tak trudno się pozbyć. Płynów możesz używać do każdej powierzchni. Dzięki nim Twoja kuchnia będzie olśniewać higieniczną czystością.

Nie lubisz, gdy podczas mycia luster na ich powierzchni pojawiają się brzydkie smugi? Wypróbuj eko spraye do szyb i lusterek! Łatwo wyczyścisz zabrudzenia i przywrócisz polerowanym powierzchniom blask. Naturalne środki czystości przeznaczone do mycia szyb i luster dostępne w naszym sklepie wyróżniają się minimalistycznym składem. Są też biodegradowalne i wygodnie się je aplikuje – mają specjalne butelki z rozpylaczem.

Jakie inne produkty udostępniamy w tej kategorii? Aby wyczyścić ceramikę łazienkową i wypełnić sprzątane wnętrze przyjemnym aromatem, zdecyduj się na naturalny płyn do łazienki. Cudownym, kwiatowym zapachem wyróżnia się też żel do WC. Preparat usunie brud, osad i zapobiegnie osadzaniu się kamienia. Wolny od agresywnie działających substancji płyn do WC z powodzeniem zastosujesz też jako odkamieniacz do rur.

Wyposażając swój eko dom w środki czystości, możesz nabyć także naturalny odświeżacz powietrza. Jest to produkt całkowicie wegański – zawiera naturalne olejki eteryczne, a w jego składzie nie znajdziesz substancji odzwierzęcych.

Świadomość potrzeby ochrony środowiska sprawia, że szukasz rozwiązań, które są ekologiczne, ale jednocześnie pozwalają utrzymać nieskazitelną czystość w Twoim domu? Wypróbuj proponowane przez nas ekologiczne produkty! Bezpieczne dla środowiska naturalnego i zdrowia, okażą się świetnym wyborem zgodnym z ideą less waste i wyrażającym troskę o swoich bliskich.

Naturalne środki czystości nie zaszkodzą przyrodzie, dzieciom ani domowym zwierzętom. Nie podrażnią wrażliwej skóry, co jest szczególnie ważne w przypadku najmłodszych pociech i alergików. Polecane przez nas produkty działają skutecznie, ale łagodnie. Dzięki nim sprzątanie domu będzie czystą przyjemnością!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń