Kosmetyki Tadé: produkty i opinie

 

Francuskie kosmetyki Tade zapewniają maksymalny relaks dla ciała i duszy. Pachnące mydła i pobudzające peelingi oraz akcesoria do kąpieli.

Tade (Tade Pays du Levant) to relatywnie młoda marka. Zrodziła się w 1994 roku, kiedy jej twórcę zainspirowały jego własne podróże po Bliskim Wschodzie. Thaddée de Slizewicz, zachwycił się jakością i tradycyjnym składem kosmetyków orientu, zauroczył rytuałami wschodnich łaźni, a całe to bogactwo Maroka, Syrii, Turcji ofiarował najpierw Francuzkom, a później innym Europejkom. Kosmetyki Tade trafiły także do Polski i co najważniejsze dostępnych jest coraz więcej produktów z tej linii.

Mityczne mydła z Aleppo

Prawdziwą dumą marki są tradycyjne mydła z Aleppo. Mydła, których historia sięga Fenicjan. Zwane "Chlebem z Aleppo" od 2000 lat są wytwarzane ręcznie w tym syryjskim mieście. W pełni naturalny skład od początku pozostaje niezmienny, a opiera się na połączeniu oliwy z oliwek oraz oleju laurowego. Mydło oliwkowo-laurowe było jednym z pierwszych w historii i uznawane jest za pierwowzór wszystkich znanych nam środków myjących. Warto sięgnąć do tych źródeł, ponieważ kosmetyki Aleppo Soap to nie tylko głębokie oczyszczanie skóry. Mydło Aleppo ma wiele innych, cennych właściwości. Oliwa z oliwek zmiękcza, nawilża i natłuszcza skórę, a olejek laurowy ma przede wszystkim silne działanie antybakteryjne. Warto docenić prosty, naturalny skład mydeł z Aleppo. Tej tradycyjnej recepturze wierna jest Tade – francuska marka Aleppo Soap. Skład mydeł i innych kosmetyków na ich bazie pozostaje niezmiernie prosty, w 99% roślinny i w pełni naturalny. Firma Tade, mimo skomplikowanej obecnie sytuacji geopolitycznej w regionie, nadal pozostaje największym importerem mydeł Aleppo i gwarantem ich najwyższej jakości i autentyczności. Mydła, mimo prostego składu są kosmetykami uniwersalnymi, a ich przeznaczenie zależeć będzie od ilości oleju laurowego w składzie. Jeśli mamy bardzo wrażliwą cerę i przesuszoną skórę sięgnijmy po najdelikatniejsze stężenie – 5-10%. Większe stężenia, do 20%, odpowiednie będą dla skóry normalnej i mieszanej, powyżej 30% dla tłustej, a najwyższe 40% stężenie pozwoli na odpowiednią pielęgnację skóry trądzikowej. Na bazie mydła z Aleppo powstały także inne produkty Tade: szampony, maski do twarzy i ciała, mydła w płynie, peelingi, oleje do ciała, sole do kąpieli.

Proste mydło, bogate rytuały

Kosmetyki z Aleppo są skromne, jeśli chodzi o skład. Filozofia firmy zakłada, że klientki i klienci dostaną kosmetyki pochodzenia roślinnego, ekologiczne i tak skomponowane, by w składzie znalazło się tylko to, co jest niezbędne. Jednak już filozofia używania kosmetyków z Aleppo czerpie pełnymi garściami z przebogatej kultury orientu związanej z tradycją łaźni tureckiej i upiększających rytuałów. Tade stworzyło paletę kosmetyków, które pozwolą przenieść najlepsze zabiegi biologiczne znad brzegów Morza Śródziemnego wprost do naszych łazienek. Francuskie kosmetyki naturalne uzupełniają akcesoria kąpielowe – naturalne pumeksy, gąbki, myjki, odpowiednie ręczniki, a nawet pędzle do golenia (mydło z Aleppo doskonale spełnia się w roli „kremu do golenia”). Klasyczny „Chleb z Aleppo” to oczywiście tylko oliwa, olej z wawrzynu i substancja spieniająca. Jednak na potrzeby różnych zabiegów i różnych rodzajów skóry Tade dodaje do niego inne naturalne składniki takie jak czerwona glinka, jaśmin, błoto i sól z Morza Martwego, wyciągi roślinne. Czego natomiast nie ma w kosmetykach tej firmy? Nie znajdziemy tu żadnych sztucznych substancji barwiących i zapachowych. Nie zawierają powszechnego w szamponach i żelach pod prysznic laurylosiarczanu sodu (SLS), który co prawda świetnie się pieni, ale wysusza, ściąga i podrażnia skórę, a naukowcy nadal się spierają czy jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia. Nie zawiera także PEGów i EDTA (kwasu etylenodiaminotetraoctowego), BHT (stosowanego jako konserwant), silikonów, formaldehydu hydroksyetylu i fenoksyetanolu.

Społeczna odpowiedzialność firmy

Tade de Pays du Levant to nie tylko kieruje się zasadami ekologii w swoich produktach, ale także fair trade w modelu biznesowym, który przyjęła. Kiedy Thaddée de Slizewicz zaczynał swoją przygodę z naturalnymi kosmetykami ze Wschodu, region ten nie był wstrząsany prowadzoną tam aktualnie okrutną wojną. Jednak mimo trudnej sytuacji geopolitycznej Tade utrzymuje pozycję największego importera tego lokalnego produktu. Firma wspiera lokalnych rzemieślników, którzy nadal produkują słynny „Chleb z Aleppo” ręcznie, w tradycyjny sposób, nawet tych, którzy przenieśli się z Aleppo w głąb lądu, na bezpieczniejsze tereny, ale zachowali tradycyjny sposób produkcji. Ponadto firma Tade wspiera organizację pozarządową Baroudeurs de l'Espoir, która działa na terenie Syrii przede wszystkim organizując pomoc medyczna dla mieszkańców Aleppo oraz możliwość edukacji dzieciom, które musiały swoją naukę przerwać z uwagi na konflikt. Warto też wspomnieć, że produkty Tade nie są testowane na zwierzętach.

Rytuał hammam w domowym zaciszu

Warto poznać jeden rytuał, który jest najlepszą ilustracją filozofii marki Tade. Na bazie kosmetyków Tade możemy odtworzyć w zaciszu domowej łazienki bogaty i głęboko relaksujący marokański rytuał hammam. Tade stworzyło linię dedykowana temu zabiegowi, który pozwala na ukojenie skóry, ale także wyciszenie duszy i jest kwintesencją wschodniego – holistycznego podejścia do pielęgnacji urody. Tradycyjny rytuał hammam składa się z trzech etapów: oczyszczenia, nawilżenia i namaszczenia, a Tade dostarcza wszystkich potrzebnych do tego, by go przeprowadzić kosmetyków i akcesoriów. Poprzedzić go należy ciepłą kąpielą, która pomoże odprężyć mięśnie, wyciszyć umysł i otworzyć pory skóry, co czyni ją bardziej podatną na wszelkie zabiegi. Pierwszym etapem jest oczyszczenie skóry czarnym mydłem – savon noir, które jest silnym, naturalnym peelingiem, a jednocześnie doskonałym emolientem. Do masażu używamy specjalnej rękawicy Kessa. Na tak przygotowaną skórę nakładamy głęboko oczyszczającą maskę z marokańską glinką ghassoul. Rytuał kończymy głębokim odżywieniem skóry, namaszczając ją olejem arganowym, który nawilży ją, odżywi i pozostawi miękką.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń