Pasty do zębów Ecodenta

Kategorie

Wyczyść filtr
Pasty do zębów Ecodenta

Pasty do zębów Ecodenta

Pasty do zębów i produkty ECODENTA pomogą Ci zadbać o higienę jamy ustnej. Naturalne składy, wysoka skuteczność bez ryzyka podrażnień.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Osoby kochające życie zgodne z naturą mają dzisiaj do wyboru wiele produktów naturalnych, w tym całą paletę przeróżnych kosmetyków zawierających wyłącznie substancje organiczne. Wciąż jednak towarem deficytowym są naturalne pasty do zębów i preparaty do higieny ustnej pozbawione sztucznych i szkodliwych dla zdrowia substancji. Powoli jednak i to się zmienia np. za sprawą takich firm, jak BIOK Laboratorija, która opracowała wyjątkową linię past i płynów Ecodenta, zawierających wyłącznie najwyższej jakości składniki naturalne. Hitem marki okazała się czarna pasta do zębów, dzięki której możliwe okazało się wybielanie zębów węglem.

Zamień pasty chemiczne na pasty ekologiczne Ecodenta

Mało kto sobie zdaje sprawę, że używane dzisiaj powszechnie pasty do zębów z fluorem w tubkach trafiły „pod strzechy” dopiero w połowie XX wieku. Dzisiaj wybór takich preparatów przyprawia o ból głowy, podobnie jak ich coraz dłuższy skład pełen dziwnie brzmiących nazw sztucznych substancji. Drogeryjne pasty są wręcz nafaszerowane chemią, która ma za zadanie dawać nam złudne wrażenie, że ich stosowanie zapewni nam zdrowe i śnieżnobiałe zęby. Do popularnych past dodaje się sztuczne substancje pieniące, agresywne środki ścierające szkliwo, silnie działające na organizm substancje bakteriobójcze, czy niebieski barwnik, który osadzając się na zębach daje iluzję bielszych zębów. Do tego w składzie większości past drogeryjnych znajdziemy całą listę aromatów i substancji smakowych, substancji odpowiedzialnych za odpowiednią konsystencję, czy wreszcie substancji konserwujących i przeciwutleniających zapewniających długi okres ważności produktu. Niestety pomimo coraz większej ilości składników drogeryjne pasty wcale nie zapewniają zdrowych i mocnych zębów, tak jak to obiecują ich reklamy. Pomimo regularnego ich stosowania ludzie wciąż muszą leczyć próchnicę u dentysty, a także stosować drogie zabiegi wybielające. Skoro chemiczne pasty nie są skuteczne, to może lepiej sięgnąć po takie pasty jak Ecodenta, które oparte są wyłącznie na naturalnych składnikach?

Dbaj o jamę ustnej w zgodzie z naturą

Ludzie niemal od zawsze starali się dbać o mocne zęby, które były im potrzebne do prawidłowego rozgryzania pokarmu. Używali do tego przeróżnych substancji. W czasach starożytnych do czyszczenia zębów używano m.in. zmielonych kości zwierząt, zwierzęcych rogów lub muszli ostryg, do walki z bakteriami stosowano urynę, a w odświeżeniu oddechu najlepsze okazywały się zioła. Dzisiaj mamy dużo bogatszą wiedzę na temat pielęgnacji jamy ustnej, a także na temat naturalnych substancji z różnych zakątków świata. Litewskie laboratorium UAB BIOK Laboratorija postanowiło wykorzystać tę wiedzę i w wyniku swoich prac stworzyło wyjątkową na skalę europejską linię naturalnych preparatów do higieny jamy ustnej. Produkty Ecodenta to przede wszystkim naturalne pasty do zębów, płyny oraz pianki do higieny ustnej, których formuły oparto wyłącznie na najlepszych, certyfikowanych składnikach naturalnych i opracowano we współpracy z naukowcami z Litewskiego Uniwersytetu Nauk o Zdrowiu. Jak przyznaje sama firma, jej produkty powstały dzięki połączeniu współczesnej wiedzy i nauki z najcenniejszymi darami natury. Dzięki temu są one bezpieczne dla organizmu i środowiska, ale także wykazują wysoką skuteczność w dbaniu o jamę ustną.

Wybierz pastę najlepszą dla siebie

Prace litewskiego laboratorium były na tyle owocne, że pozwoliły stworzyć naturalne pasty do zębów Ecodenta w kilkunastu różnych wersjach. W zależności od potrzeb do wyboru mamy więc takie produkty, jak:

  • Ecodenta pasta przeciwpróchnicza z cynamonem
  • Pasta do zębów na krwawiące dziąsła
  • Odświeżająca pasta przeciw kamieniowi nazębnemu
  • Rumiankowa pasta do zębów wrażliwych
  • Wielofunkcyjna pasta kompleksowa pielęgnacja
  • Pasta do zębów wzmacniająca szkliwo
  • Czarna pasta wybielająca

To tylko niektóre propozycje marki Ecodenta, wśród których są zarówno pasty dla dorosłych, jak i specjalne pasty dla dzieci. W każdej z nich zastosowano inny zestaw składników aktywnych, mających za zadanie eliminować konkretny problem stomatologiczny. Przykładowo ekstrakt z żurawiny skutecznie zwalcza bakterie i płytkę nazębną, ekstrakt z kory dębu zapobiega krwawieniu z dziąseł, a biała glinka wzmacnia szkliwo. W niemal każdej paście Ecodenta znajdziemy także innowacyjny składnik TEAVIGO z ekstraktu zielonej herbaty, który zapobiega powstawaniu osadu nazębnego oraz Kalident, naturalne źródło wapnia wzmacniające szkliwo i zapobiegające próchnicy.

Wybiel zęby czarnym węglem w paście Ecodenta

Pasta do zębów z węglem Ecodenta jest najbardziej rozpoznawalnym produktem marki, który zrobił już furorę w wielu krajach. Mycie zębów węglem i to w celu ich wybielenia wydaje się abstrakcyjnym pomysłem z pogranicza żartu. A jednak, jak udowadnia to pasta Ecodenta, zawarty w niej czarny węgiel na zęby działa jak delikatny środek wybielająco- czyszczący. Pasta skutecznie usuwa osady z kawy i herbaty, delikatnie wygładza powierzchnię zębów i je rozjaśnia, nie uszkadzając jednak szkliwa, ani nie drażniąc dziąseł. Działanie pasty jest o tyle zaskakujące, że jest ona rzeczywiście czarna. Oprócz wybielającego węgla zawiera także m.in. składniki bakteriobójcze i silnie odświeżające (przede wszystkim innowacyjny składnik TEAVIGO) oraz łagodzący propolis.

W swoim katalogu produktów Ecodenta ma także godne uwagi ekologiczne płyny do płukania jamy ustnej, które nie zawierają alkoholu, ale za to są bogate w ekstrakty ziołowe o szerokim spektrum działania. Podobnie jak pasty płyny Ecodenta mają w sobie przeszło 96% składników naturalnych, które zostały oznaczone certyfikatem jakości nadawanym przez prestiżową instytucję certyfikującą produkty naturalne ECOCERT.

Naturalne pasty do zębów i pozostałe preparaty marki Ecodenta to bardzo bezpieczne i jednocześnie skuteczne produkty do codziennej higieny jamy ustnej dla dorosłych i dzieci. Ich regularne stosowanie zapewnia potwierdzoną przez ekspertów właściwą pielęgnację jamy ustnej: zapobiega próchnicy oraz rozwiązuje wiele powszechnych problemów z zębami i dziąsłami, a przy tym nie naraża organizmu na kontakt ze szkodliwą chemią.

 

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń