Kategorie

Wyczyść filtr

Hydrolat z kocanki

Hydrolat z kocanki to kosmetyk wykorzystywany w codziennej pielęgnacji skóry twarzy znany przede wszystkim z korzystnego wpływu na wrażliwą cerę naczynkową.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Otrzymuje się go destylując kwiaty kocanki parą wodną, a o jego największej skuteczności mówi się wtedy, gdy sięga się po kosmetyk w stu procentach naturalny – wolny zarówno od konserwantów, jak i od substancji wzmacniających jego zapach.

Hydrolat z kocanki – dlaczego warto?

Tym, co sprawia, że hydrolat z kocanki budzi dziś duże zainteresowanie, jest przede wszystkim jego korzystny wpływ na naczynka. Ich widoczność jest przekleństwem tysięcy kobiet, tymczasem hydrolat prowadzi do ich szybkiego zanikania wykorzystując w tym celu swoje działanie obkurczające ściany naczyń krwionośnych. Dzięki temu skóra staje się gładsza, wolna od przebarwień, a przede wszystkim – optycznie zdrowsza.

Hydrolat z kocanki jest też nieoceniony, gdy na skórze twarzy błyskawicznie widoczne są przebarwienia będące wynikiem urazów mechanicznych. Przydaje się także podczas drobnych zranień, bo szybko hamuje krwawienie. Jednocześnie jest niezawodnym sposobem na zmniejszenie zaczerwienienia skóry, jest więc polecany, gdy nasza skóra jest podrażniona czy to słońcem, czy to zabiegami kosmetycznymi. Docenić należy także to, że rozprawia się z cieniami pod oczami, niweluje opuchnięcia, a przy tym ma silne działanie antybakteryjne. To także jeden z tych hydrolatów, które są w stanie wymiernie przyspieszyć proces tworzenia się nowych komórek.

Jak stosować hydrolat z kocanki?

Hydrolat z kocanki może być samodzielnym tonikiem o łagodzącym działaniu, nie ma jednak żadnych przeciwwskazań do tego, aby dodawać go również do gotowych kosmetyków. Doskonale radzi sobie także jako dodatek do okładów przykładanych na siniaki i blizny oraz podrażnioną skórę. Przed pierwszym użyciem zawsze warto zapoznać się z informacjami, jakie zamieścił na opakowaniu jego producent. Pozwoli to na podniesienie poziomu bezpieczeństwa, a co za tym idzie – także satysfakcji z hydrolatu.

Uzupełnij swoją wiedzę o hydrolatach o artykuły:

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń