Kategorie

Wyczyść filtr

Hydrolat rumiankowy

Naturalny hydrolat rumiankowy jest kosmetykiem wolnym nie tylko od barwników i sztucznych substancji zapachowych, ale również od alkoholi. Posiada szereg cennych substancji i może być jednym z najważniejszych kosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Jakie korzyści niesie za sobą hydrolat rumiankowy?

Rumianek to roślina już od stuleci wykorzystywana w ziołolecznictwie, poprawiająca nie tylko urodę, ale także ludzkie zdrowie. Jest znana ze swojego działania przeciwalergicznego i przeciwzapalnego, a także z właściwości łagodzących. Dzięki wysokiej zawartości flawonoidów jest też uważana za jeden z najbardziej wartościowych przeciwutleniaczy. Nic więc dziwnego, że kosmetyki z rumiankiem w swoim składzie tak często są wykorzystywane po to, aby chronić odsłoniętą skórę twarzy przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

Naturalny hydrolat rumiankowy zachwyca z przynajmniej kilku powodów. Jest odpowiedni bez względu na to, z jakim rodzajem cery mamy do czynienia, może być więc stosowany nawet przez osoby o szczególnie wrażliwej skóry. Nie tylko chroni ją i nawilża, ale również skutecznie rozprawia się z wypryskami i trądzikiem. Stosowany regularnie może też zmniejszyć uciążliwość zaskórników. Jest nieoceniony wtedy, gdy chcemy przyspieszyć gojenie się ran, pomaga też w leczeniu zapalenia skóry, gdy ma ono podłoże alergiczne. Jako kosmetyk stosowany po peelingu może też wspomagać proces regeneracji naskórka. Jego zwolennicy zwracają uwagę także na to, że rozświetla skórę, wyrównuje jej koloryt, a nawet rozjaśnia nieznacznie włosy.

Jak stosować hydrolat rumiankowy?

Hydrolat rumiankowy najczęściej jest stosowany jako alternatywa dla toniku w jego klasycznym wydaniu. Używa się go więc po demakijażu i zabiegach oczyszczających na twarz, aby wyrównać pH skóry. Można stosować go jednak także jako kompres zarówno w odniesieniu do klasycznych zranień, jak i w przypadku trudno gojących się ran po trądziku. Wiele osób stosuje go także jako ważny składnik domowych maseczek zastępując nim wodę dodawaną po to, aby rozrzedzić nieco ich składniki. Szczegółowe informacje na temat wykorzystania hydrolatu zwykle znajdują się na jego opakowaniu. Z nich też należy korzystać w pierwszej kolejności.

Uzupełnij swoją wiedzę o hydrolatach o artykuły:

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń