Kategorie

Wyczyść filtr

Hydrolat aloesowy

Hydrolat aloesowy to wyjątkowy kosmetyk pielęgnacyjny powstający z wykorzystaniem procesu destylacji parą wodną. Jego ogromna popularność to przede wszystkim zasługa zainteresowania, jakie wzbudza sam aloes – roślina, która nie tylko poprawia zdrowie, ale również wpływa korzystnie na nasz wygląd.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Właściwości hydrolatu aloesowego

Hydrolat aloesowy posiada wszystkie te cechy, które są charakterystyczne dla samego aloesu, jest więc rozwiązaniem nieocenionym przede wszystkim wtedy, gdy zmagamy się ze stanami zapalnymi skóry. Jego dobroczynne właściwości sprawiają, że może walczyć skutecznie nie tylko z trądzikiem i wysypkami, ale nawet z łuszczycą. Ma działanie łagodzące i tonizujące, a jego regularne stosowanie niweluje też problem swędzącej skóry.

Hydrolat aloesowy nie musi być jednak wykorzystywany wyłącznie przez osoby mające cerę problematyczną. Jest w stanie delikatnie oczyszczać każdy rodzaj skóry, korzystanie z niego jest więc najlepszym sposobem na zminimalizowanie ryzyka jej przesuszenia. Coraz częściej zwraca się zresztą uwagę na to, że po hydrolat aloesowy powinno się sięgać także w przypadku problemów z włosami. Jako zamiennik klasycznej odżywki ma działanie wzmacniające, poprawia więc ich kondycję nadając włosom blasku. Już po kilku razach można dostrzec, że włosy są nie tylko bardziej lśniące, ale także lepiej nawilżone.

Jak stosować hydrolat aloesowy?

Hydrolat aloesowy ma szereg zastosowań, które można dostosować do naszych własnych potrzeb. Przeważnie jest wykorzystywany jako kojący i odświeżający balsam do twarzy i ciała, nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby kilka jego kropel dodać do wykorzystywanego przez nas na co dzień kremu nawilżającego. Może być balsamem chłodzącym stosowanym po opalaniu i goleniu, a także idealnym regenerującym serum do twarzy.

Zalety naturalnego hydrolatu aloesowego

Sięgając po hydrolat aloesowy o stuprocentowo naturalnym składzie, nie trzeba obawiać się, że będzie on zagrożeniem nawet dla bardzo delikatnej skóry. Plusem hydrolatu wolnego od konserwantów i substancji zapachowych jest także to, że nie wywołuje podrażnień i nie prowadzi do przesuszenia skóry.

Uzupełnij swoją wiedzę o hydrolatach o artykuły:

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń