
Cera naczyniowa wymaga troskliwej pielęgnacji. Jest wrażliwa i łatwo ulega podrażnieniom. Aby zapewnić jej ładny wygląd, należy dostarczać jej składniki o działaniu wzmacniającym, uszczelniającym i ochronnym. Oleje roślinne świetnie się tutaj sprawdzają dzięki wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych, witamin, składników mineralnych. Tylko który olejek do cery naczynkowej będzie najlepszy?
Spis treści
Olejek do cery naczynkowej – moich 5 faworytów
Oleje, które najlepiej sprawdzą się w pielęgnacji cery naczyniowej to oleje bogate w witaminę C, która działa wzmacniająco i ochronnie. Kolejną witaminą, która doskonale wpływa na funkcjonowanie cery naczynkowej jest witamina K.
Olej z marakui
Olej z marakui to jeden z najlepszych olejów do cery naczyniowej. Zawiera witaminy A ,C, K i E, niezbędne kwasy tłuszczowe, wapń, potas i fosfor. Ma wysoki potencjał antyoksydacyjny, słynie też z bogatej zawartości bioflawonoidów. Z powodzeniem może być stosowany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, jako olej opóźniający procesy starzenia. Olej z marakui bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustej warstwy.
Za co Twoja skóra polubi olej z marakui?
- przeciwdziała działaniu wolnych rodników
- nawilża skórę i chroni ją przed utratą wilgoci
- wygładza, uelastycznia i ujędrnia
- opóźnia proces powstawania zmarszczek
- zawarta w nim witamina K stymuluje krzepnięcie krwi
- łagodzi objawy trądziku różowatego
- zmniejsza stany zapalne skóry
- łagodzi zaczerwienienie
- reguluje poziom sebum
- regeneruje i wspomaga odbudowę naskórka
Dzięki wysokiej zawartości witamin C i K olej z marakui doskonale sprawdza się w pielęgnacji cery naczyniowej. Stymuluje krzepnięcie krwi, wzmacnia naczynka i łagodzi objawy trądziku różowatego.
Olej z dzikiej róży
Olej z dzikiej róży to prawdziwe bogactwo witaminy C. Jej wyjątkową cechą jest to, że nie wchodzi ona w reakcję z żelazem, dzięki czemu nie prowadzi do powstawania szkodliwych dla skóry toksyn i wolnych rodników. Poza witaminą C, w oleju z dzikiej róży znajdują się też witaminy A i E, witaminy z grupy B, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, fitosterole, karotenoidy i kwasy owocowe. Olej z dzikiej róży należy do grupy olejów schnących i dobrze sprawdza się w pielęgnacji cery tłustej i problematycznej. Szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustego filmu.
Za co Twoja skóra polubi olej z dzikiej róży?
- wzmacnia naczynka i zmniejsza ich kruchość
- zapobiega pękaniu naczynek
- łagodzi stany zapalne
- rozjaśnia przebarwienia
- zmniejsza zaczerwienienie skóry i wyrównuje koloryt
- łagodzi i eliminuje swędzenie, łuszczenie i pieczenie skóry
- doskonale nawilża
- chroni przed działaniem wolnych rodników
- zapobiega powstawaniu zmarszczek
- odżywia skórę
- wygładza, poprawia jędrność i elastyczność
Olej z dzikiej róży wspomaga rozjaśnianie przebarwień i plam pigmentacyjnych. Wzmacnia naczynka, zapobiega ich pękaniu i powstawaniu nieestetycznych pajączków.
Olej z czarnej porzeczki
Olej z nasion czarnej porzeczki, podobnie jak olej z wiesiołka i olej z ogórecznika, wyróżnia się bardzo wysoką zawartością biologicznie czynnych niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasu gamma-linolenowego. Jego skład uzupełnia też cenny dla skóry i rzadko występujący w innych olejach roślinnych, kwas stearydynowy. Olej z czarnej porzeczki z łatwością przenika w głąb skóry. Działa przeciwzapalnie, regulująco, ochronnie i przeciwalergicznie.
Za co Twoja skóra polubi olej z czarnej porzeczki?
- olej z czarnej porzeczki leczy i łagodzi wszelkiego rodzaju podrażnienia i stany zapalne
- wzmacnia odporność skóry na podrażeniania
- zapobiega reakcjom alergicznym
- wygładza i ujędrnia skórę
- przeciwdziała negatywnemu działaniu czynników zewnętrznych
- przenika w głąb skóry dostarczając skórze składniki odżywcze
- nawilża i zapobiega utracie wilgoci
- zmiękcza skórę i poprawia jej elastyczność
- zapobiega swędzeniu i łuszczeniu się skóry
Łagodzące oraz przeciwzapalne właściwości oleju z czarnej porzeczki sprawiają, że doskonale sprawdza się on w pielęgnacji cery naczyniowej.
Olej z ogórecznika lekarskiego
Olej z ogórecznika lekarskiego jest bogatym źródłem witaminy A i C, kwasu gamma-linolowego i kwasu Omega-6, flawonoidów, garbników, kwasów organicznych i soli mineralnych. Polecany do pielęgnacji cery trądzikowej, doskonale sprawdza się także w pielęgnacji cery naczyniowej.
Za co Twoja skóra polubi olej z ogórecznika?
- zawarte w oleju z ogórecznika kwasy tłuszczowe (głównie kwas gamma-linolenowy) oraz flawonoidy i sole krzemu mają silne właściwości przeciwzapalne
- wzmacnia naczynka
- zmniejsza zaczerwieniania skóry
- łagodzi podrażnienia
- leczy stany zapalne
- wzmacnia barierę ochronną skórę
- zapobiega rozwojowi trądziku różowatego
- reguluje pracę gruczołów łojowych
- poprawia elastyczność skóry
- nawilża, odżywia i regeneruje
Olej z nasion ogórecznika lekarskiego jest składnikiem wielu kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery naczynkowej. Bardzo dobre efekty przynosi stosowany bezpośrednio na skórę.
Olej z pestek winogron
Olej z pestek winogron jest olejem o bardzo lekkiej konsystencji. Szybko i dokładnie się wchłania, nie pozostawiając na skórze lepkiej, tłustej powłoki. Doskonale sprawdza się w pielęgnacji niemal każdego rodzaju skóry. Zawiera między innymi bardzo dużą ilość nienasyconych niezbędnych kwasów tłuszczowych, witaminy A, E i B6, flawonoidy, minerały i lecytynę.
Za co Twoja skóra polubi olej z pestek winogron?
- nawilża i zmiękcza skórę
- wykazuje działanie antyoksydacyjne
- chroni przed działaniem wolnych rodników
- odżywia skórę
- uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne
- ma działanie przeciwzapalne
- zapobiega reakcjom alergicznym
- spowalnia proces starzenia się skóry
- zapewnia skórze sprężystość i świeży wygląd
- poprawia elastyczność i chroni przed utratą jędrności
Olej z pestek winogron doskonale się wchłania i zapewnia skórze optymalny poziom nawilżenia. Wzmacnia i uszczelnia naczynka, chroniąc jednocześnie skórę przed działaniem wolnych rodników.
Podsumowanie
Włączenie olejów roślinnych, w tym oleju z ogórecznika, oleju z dzikiej róży, oleju z pestek winogron, oleju z marakui i oleju z czarnej porzeczki, do codziennej pielęgnacji cery naczynkowej, wpłynie na poprawę jej wyglądu. Oleje te działają przeciwzapalnie, wzmacniają i uszczelniają naczynka. Dodatkowo wykazują też wyjątkowe działanie pielęgnacyjne, za które Twoja wrażliwa skóra będzie Ci wdzięczna.
Masz cerę naczynkową? Czy stosujesz oleje do jej pielęgnacji?
Komentarze (24)