Kategorie

Wyczyść filtr

Naturalne serum do twarzy

Strona 1 z 5

Naturalne serum do twarzy

Kiedy skóra Twojej twarzy potrzebuje intensywnej pielęgnacji i natychmiastowych działań naprawczych, sięgnij po naturalne serum do twarzy. Skoncentrowane w nim składniki aktywne dużo skuteczniej niż krem przywrócą cerze zadbany i promienny wygląd. W odróżnieniu od normalnego serum to w wersji naturalnej zawiera głównie cenne ekstrakty roślinne, a więc pozwala na intensywną pielęgnację bez narażania skóry na działanie drażniących substancji syntetycznych.

Czym się różni serum do twarzy od kremu?

Serum to specjalistyczny kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji twarzy, który od kremu odróżnia przede wszystkim inna konsystencja oraz zawartość składników aktywnych. Nie bez powodu serum nazywa się często eliksirem piękności, ponieważ zwykle ma półpłynną, niezwykle lekką i doskonale wchłaniającą się w skórę formę, której zadaniem jest nasycić skórę maksymalną ilością dobroczynnych składników. Serum do twarzy działa najczęściej jak eliksir naprawczy, mający szybko i skutecznie rozwiązać konkretny problem pielęgnacyjny. Kosmetyk może np. przywrócić bardzo suchej skórze nawilżenie lub wygładzić i ujędrnić ją przed ważną imprezą. W jakim jeszcze celu warto po niego sięgnąć? Serum może mieć też działanie profilaktyczne np. powstrzymywać rozpoczynające się procesy starzeniowe skóry. Zasadą jednak jest, że serum do twarzy nie powinno zastępować kremu, lecz uzupełniać jego działanie. Krem do twarzy to kosmetyk codzienny, który stosuje się regularnie rano i wieczorem każdego dnia, natomiast serum jest preparatem dodatkowym, który ma tylko od czasu do czasu dać skórze dodatkowy zastrzyk substancji aktywnych.

Naturalne serum do twarzy – czego możesz się spodziewać po tym kosmetyku?

Idealne serum do pielęgnacji twarzy powinno być bogate w substancje nawilżające i odżywcze np. witaminy oraz ewentualnie substancje aktywne o specjalistycznym działaniu np. przeciwzmarszczkowym lub uszczelniającym naczynia krwionośne przy cerze naczynkowej. Stężenie tych substancji w serum jest dużo wyższe niż w kremie do codziennej pielęgnacji, co ma zapewniać szybkie i skuteczne działanie kosmetyku. Naturalne serum do twarzy oparte jest niemal wyłącznie na substancjach roślinnych i ziołowych, nie zawiera natomiast w ogóle lub zawiera w minimalnych ilościach typowych dla zwykłych kosmetyków sztucznych konserwantów, wypełniaczy i barwników, które odpowiadają za alergie i podrażnienia skóry. Dzięki nasyceniu kosmetyku bezpiecznymi naturalnymi ekstraktami roślinnymi i braku w nim chemicznych dodatków, naturalne serum do twarzy jest dużo bezpieczniejsze w stosowaniu, przy wysokiej skuteczności pielęgnacyjnej.

Które naturalne serum będzie najlepsze dla Twojej skóry?

W sklepie Triny.pl masz do wyboru wiele rodzajów tych specjalistycznych kosmetyków, dzięki czemu bez trudu dopasujesz serum do potrzeb swojej skóry. Zadbaliśmy o to, by nasza oferta była bogata i zróżnicowana, odpowiadając na rozmaite oczekiwania klientek, a zarazem spełniała wymóg dobrego, bezpiecznego składu produktów.

Jeżeli szukasz u nas naturalnego serum do twarzy, możesz zdecydować się na:

  • Serum nawilżające – profilaktycznie sięgaj po niego kilka razy w roku, a także zawsze wtedy, gdy Twoja skóra jest przesuszona np. w zimie. Naturalne substancje o silnym działaniu nawilżającym to m.in. algi morskie, kwas hialuronowy, naturalne oleje np. olej z awokado i olej jojoba, śluz ślimaka, proteiny mleka.
  • Serum przeciwzmarszczkowe i odmładzające – po 35. roku życia powinnaś go używać systematycznie w celach profilaktycznych, aby opóźnić naturalne procesy starzenia się skóry. Najskuteczniejsze naturalne składniki ujędrniające i odmładzające tego serum do twarzy to m.in. witaminy C i E, kwas hialuronowy, proteiny pszenicy, śluz ślimaka, naturalny kolagen, kofeina, masło Shea i naturalne oleje, a także ekstrakty z roślin i ziół o działaniu antyoksydacyjnym.
  • Serum regenerujące i odżywcze – pomoże Twojej zmęczonej cerze odzyskać dawny blask. Szukaj preparatów z witaminami, ekstraktami odżywczych ziół i roślin oraz z naturalnymi olejami, które szybko przywrócą odpowiedni poziom nawilżenia i miękkość Twojej skórze.

Oprócz tego możesz wybrać serum o bardziej ukierunkowanym działaniu np. do cery trądzikowej o działaniu antybakteryjnym, kojącym i regulującym pracę gruczołów łojowych, serum zwężające pory, serum rozjaśniające dla cery z przebarwieniami, czy serum do cery naczynkowej.

Jak stosować naturalne serum do twarzy?

Nie ma ścisłych wytycznych co do stosowania serum. Sięgaj po niego zawsze wtedy, gdy uznasz, że Twoja cera potrzebuje intensywniejszej pielęgnacji, czyli gdy np. ulubiony krem do twarzy nie zapewnia jej dostatecznej pielęgnacji lub kondycja Twojej cery pogorszyła się w związku z porą roku np. po lecie lub w trakcie zimy. Jeśli jesteś młoda, wystarczy że od czasu do czasu użyjesz serum nawilżającego oraz serum o specjalnym działaniu np. matujące lub przeciwtrądzikowe. Dojrzała skóra potrzebuje zwykle regularnego stosowania zarówno serum nawilżającego, jak i silnego serum anti-age.

W sklepie Triny znajdziesz również naturalne serum do twarzy o wielokierunkowym działaniu – niektóre preparaty walczą z kilkoma problemami jednocześnie np. wygładzają zmarszczki, silnie nawilżają, a przy okazji również zapobiegają powstawaniu zmian trądzikowych.

Sposób stosowania kosmetyku dostosuj do jego formy – na przykład naturalne serum do twarzy w formie lekkiej emulsji możesz stosować na dzień i na noc zamiast normalnego kremu do twarzy. Z kolei serum w ampułkach to najczęściej jest bardzo silne serum do twarzy, które wymaga zwykle regularnego stosowania wyłącznie przez określony czas np. 7-10 dni. Serum w formie lekkiego olejku lub żelu, który pobiera się z flakonika specjalną pipetką, możesz stosować samodzielnie lub pod ulubiony krem nawet codziennie.

Pamiętaj, że podobnie jak krem, także serum do twarzy należy nakładać na dobrze oczyszczoną skórę, aby była ona w stanie przyjąć wszystkie substancje aktywne z kosmetyku.
Naturalne serum do twarzy oparte na wyselekcjonowanych ekstraktach roślinnych doskonale radzi sobie z wieloma problemami skóry, nie podrażniając jej i pozostając dla niej niezwykle delikatnym i bezpiecznym kosmetykiem. To naturalny eliksir piękna i młodości, który powinien zawsze stać na półce w Twojej łazience obok ulubionego kremu. Sięgaj po ten eliksir zawsze wtedy, gdy Twoja skóra potrzebuje zastrzyku dodatkowych składników pielęgnacyjnych, a przekonasz się, jaką cudowną moc mają substancje pochodzące z rosnących wokół nas roślin.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń