Kategorie

Wyczyść filtr

Naturalne kosmetyki do depilacji

Naturalne kosmetyki do depilacji domowej

Idealnie gładka skóra to dzisiaj synonim pięknego i zadbanego ciała. Sposobów na pozbywanie się włosków jest wiele, jednak większość z nich podrażnia skórę, pozostawiając na niej nieestetyczne ślady oraz wzbudzając niechęć do kolejnych zabiegów depilacyjnych. Odpowiedzią na agresywne chemiczne kosmetyki oraz bolesną depilację mechaniczną jest naturalna depilacja, która jak żadna inna metoda jest przyjemna w stosowaniu i wyjątkowo łagodna dla skóry.

Kosmetyki do depilacji – depilacja naturalna lepsza od chemicznej

Wśród dostępnych dzisiaj metod depilacji za jedną z najskuteczniejszych uważa się depilację chemiczną. Nowoczesne kremy do depilacji, choć są łatwe i bezbolesne w użyciu, to nie są obojętne dla skóry. Zawarte w nich silnie działające związki chemiczne rozpuszczają keratynę, będący głównym budulcem włosów. Działają one nie tylko na powierzchni skóry, ale także w jej wnętrzu, tym samym opóźniając wyrastanie nowych włosków. Efektem ubocznym takiego zabiegu jest niemal zawsze silnie podrażniona skóra oraz reakcje alergiczne. Naturalne kosmetyki depilujące zawierają w sobie wyłącznie naturalne i bezpieczne dla skóry składniki, dlatego ani nie podrażniają skóry, ani nie wywołują alergii. Co więcej, o ile po depilacji chemicznym kremem skóra wymaga specjalnego traktowania, by powróciła do równowagi i ładnego wyglądu, o tyle naturalne kosmetyki do depilacji od razu pielęgnują skórę, pozostawiając ją miękką i gładką. Do najważniejszych zalet należy zaliczyć:

  • skutecznie usuwają nawet bardzo krótkie włoski
  • są bezpieczne dla osób z pękającymi naczynkami i żylakami oraz dla kobiet w ciąży
  • nie powodują alergii i podrażnień
  • nadają się do usuwania owłosienia z każdej części ciała, również okolic bikini, pach oraz twarzy.

Naturalne kosmetyki do depilacji i pielęgnacji skóry po zabiegu

Osoby unikające podrażniających skórę chemicznych kremów i wosków do depilacji dość często sięgają po prostu po maszynki i depilatory do depilacji mechanicznej. Jednak i w tym przypadku skóra narażona jest na podrażnienia, zwłaszcza jeśli stosuje się niewłaściwe kosmetyki do golenia lub depilację wykonuje się nieprawidłowo. Negatywnych skutków mechanicznego usuwania włosków można uniknąć poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków. Naturalne mydło do depilacji może pod tym względem zdziałać cuda. Dzięki bogatej zawartości naturalnych olejów i masła, a także innych roślinnych składników zapewnia odpowiednie zmiękczenie skóry i włosków przed zabiegiem, ułatwia poślizg maszynki, a przy okazji odżywia i nawilża skórę oraz łagodzi wszelkie podrażnienia. Te proste i całkowicie naturalne kosmetyki depilujące świetnie zastępują drogeryjne pianki do golenia i przy depilacji sprawdzają się dużo lepiej niż zwykłe mydła. Do kojenia podrażnień po depilacji przydaje się z kolei naturalny ałun, który nie tylko szybko potrafi zatamować krwawienia, ale przy okazji działa jak antyperspirant.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń