Kategorie

Marka

Kraj producenta

Naturalne kosmetyki do depilacji

Naturalne kosmetyki do depilacji domowej

Idealnie gładka skóra to dzisiaj synonim pięknego i zadbanego ciała. Sposobów na pozbywanie się włosków jest wiele, jednak większość z nich podrażnia skórę, pozostawiając na niej nieestetyczne ślady oraz wzbudzając niechęć do kolejnych zabiegów depilacyjnych. Odpowiedzią na agresywne chemiczne kosmetyki oraz bolesną depilację mechaniczną jest naturalna depilacja, która jak żadna inna metoda jest przyjemna w stosowaniu i wyjątkowo łagodna dla skóry.

Dawne metody na posągowe gładkie ciało

Współczesna naturalna depilacja czerpie garściami z doświadczeń naszych przodków. Choć trudno w to uwierzyć, gładka skóra nie jest bowiem wymysłem naszych czasów, lecz była modna już w starożytności. Podziwiając dzisiaj posągowe wizerunki ciała wykute w kamieniu w starożytnym Rzymie lub Grecji, trudno sobie wyobrazić, by na skórze pozujących modeli znajdowało się jakiekolwiek owłosienie. W tamtych czasach usuwano włoski przede wszystkim z rąk, nóg i torsów (w przypadku mężczyzn), a używano do tego oczywiście tylko naturalnych metod, takich jak pasta z żywicy, miodu, oliwy, ostre muszle i kamienie itp. Współczesne naturalne kosmetyki do depilacji bardzo często bazują na składnikach używanych przed wiekami. W tamtych czasach gładkie ciało było uznawane tak samo jak dzisiaj za piękne, ale nie tylko. W przypadku kapłanek ogolona skóra świadczyła o czystości, natomiast w starożytnym Egipcie wierzono, że we włosach kryją się złe moce, dlatego usuwano je nawet z głowy.

Na czym polega naturalna depilacja?

Mówiąc dzisiaj o naturalnych metodach usuwania owłosienia, ma się na myśli przede wszystkim wszelkie sposoby wykorzystujące naturalne substancje i składniki, a nie środki stworzone w laboratorium chemicznym. Najlepszym przykładem takiej naturalnej metody jest pasta cukrowa do depilacji, którą od wieków stosują kobiety w krajach arabskich. Dzisiaj pasty uznawane są za najlepsze kosmetyki do depilacji domowej. Pastę taką można przygotować samodzielnie z cukru, wody i cytryny lub w razie obaw o właściwe proporcje kupić gotową. Gotowe pasty cukrowe zwykle są wzbogacane o dodatkowe składniki pielęgnacyjne lub mieszankę łagodzących ziół. W postaci ciepłej pasta tworzy lepki wosk na skórze, który po zastygnięciu wystarczy oderwać wraz z przyklejonymi włoskami. Ta prosta metoda depilacji okazuje się bardzo skuteczna, ale przede wszystkim jest niezwykle łagodna i bezpieczna dla skóry. Pasty cukrowe to nie jedyne naturalne kosmetyki do depilacji. Równie bogata gama produktów naturalnych służy do tradycyjnej depilacji mechanicznej z użyciem maszynki lub depilatora, a także do pielęgnacji skóry po depilacji.

W czym naturalna depilacja jest lepsza od chemicznej?

Wśród dostępnych dzisiaj metod depilacji za jedną z najskuteczniejszych uważa się depilację chemiczną.
Nowoczesne kremy do depilacji, choć są łatwe i bezbolesne w użyciu, to nie są obojętne dla skóry. Zawarte w nich silnie działające związki chemiczne rozpuszczają keratynę, będący głównym budulcem włosów. Działają one nie tylko na powierzchni skóry, ale także w jej wnętrzu, tym samym opóźniając wyrastanie nowych włosków. Efektem ubocznym takiego zabiegu jest niemal zawsze silnie podrażniona skóra oraz reakcje alergiczne. Naturalne kosmetyki depilujące zawierają w sobie wyłącznie naturalne i bezpieczne dla skóry składniki, dlatego ani nie podrażniają skóry, ani nie wywołują alergii. Co więcej, o ile po depilacji chemicznym kremem skóra wymaga specjalnego traktowania, by powróciła do równowagi i ładnego wyglądu, o tyle naturalne kosmetyki do depilacji od razu pielęgnują skórę, pozostawiając ją miękką i gładką.

Wspomniane wyżej pasty cukrowe można stosować zarówno na ciepło, jak i zimno, a do ich najważniejszych zalet należy zaliczyć:

• skutecznie usuwają nawet bardzo krótkie włoski
• są bezpieczne dla osób z pękającymi naczynkami i żylakami
• nie powodują alergii i podrażnień
• nadają się do usuwania owłosienia z każdej części ciała, również okolic bikini, pach oraz twarzy.

Ponieważ naturalne kosmetyki depilujące nie zawierają żadnych chemicznych i podrażniających składników, można je stosować tak często, jak się chce i potrzebuje.

Naturalne kosmetyki do depilacji i pielęgnacji skóry po zabiegu

Osoby unikające podrażniających skórę chemicznych kremów i wosków do depilacji dość często sięgają po prostu po maszynki i depilatory do depilacji mechanicznej. Jednak i w tym przypadku skóra narażona jest na podrażnienia, zwłaszcza jeśli stosuje się niewłaściwe kosmetyki do golenia lub depilację wykonuje się nieprawidłowo. Negatywnych skutków mechanicznego usuwania włosków można uniknąć poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków. Naturalne mydło do depilacji może pod tym względem zdziałać cuda. Dzięki bogatej zawartości naturalnych olejów i masła, a także innych roślinnych składników zapewnia odpowiednie zmiękczenie skóry i włosków przed zabiegiem, ułatwia poślizg maszynki, a przy okazji odżywia i nawilża skórę oraz łagodzi wszelkie podrażnienia. Te proste i całkowicie naturalne kosmetyki depilujące świetnie zastępują drogeryjne pianki do golenia i przy depilacji sprawdzają się dużo lepiej niż zwykłe mydła. Do kojenia podrażnień po depilacji przydaje się z kolei naturalny ałun, który nie tylko szybko potrafi zatamować krwawienia, ale przy okazji działa jak antyperspirant.

Naturalna depilacja wykorzystująca naturalne składniki jest nie tylko skuteczna, ale także całkowicie bezpieczna i łagodna dla skóry. Właśnie dlatego mogą ją stosować nawet kobiety w ciąży bez obaw o zdrowie maluszka, czy też osoby cierpiące na różne alergie i problemy skórne.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń