Kategorie

Wyczyść filtr

Biała glinka, glinka kaolinowa

Biała glinka, znana też jako kaolin, jest jednym z najczęściej spotykanych składników, po które sięgają producenci naturalnych kosmetyków. 

Czytaj więcejCzytaj mniej

Skutecznie wspomaga ich działanie, warto jednak pamiętać o tym, że sama również posiada właściwości pielęgnacyjne, może być więc bazą dla maseczek. Początkowo wykorzystywano ją przede wszystkim w leczeniu złamanych kości. Dziś to jednak jej właściwości kosmetyczne są tymi, które wysuwają się na pierwszy plan.

Jak powstaje kaolin?

Kaolin to naturalna glinka tworząca się wtedy, gdy bezwodne krzemiany glinu są poddawane procesom klimatycznym oraz hydrotermalnym. Odkryto ją w Chinach na wzgórzu Kaoling i to właśnie mu biała glinka zawdzięcza swoją nazwę. W kontraście do innych glinek charakteryzuje się drobnym ziarnem z łatwością reagującym z wodą.

Biała glinka i jej właściwości

Biała glinka jest wysoko ceniona przede wszystkim z uwagi na swoje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne oraz antyseptyczne. Ma też właściwości złuszczające, kojące i nawilżające. Nie można nie docenić także tego, że doskonale radzi sobie z oczyszczaniem skóry. Nie musi być wcale stosowana często, aby można było cieszyć się jej oryginalnymi właściwościami. Nawet stosując ją raz w tygodniu można zauważyć, że nie tylko odświeża, rozświetla i oczyszcza twarz, ale również łagodzi stany zapalne skóry. To idealne rozwiązanie wtedy, gdy w łagodny, ale skuteczny sposób chcemy wyeliminować martwe komórki. Biała glinka wspomaga też produkcję kolagenu, a ponieważ w jej składzie mamy do czynienia z dużymi ilościami magnezu, możemy liczyć na odbudowanie naturalnej bariery ochronnej skóry.

Jak stosować białą glinkę?

Biała glinka sprawdza się przede wszystkim jako maseczka znana z tego, że matuje, reguluje wydzielanie sebum, a jednocześnie przyczynia się do złuszczenia naskórka. Można na nią liczyć także wtedy, gdy mamy do czynienia z absorbcją zanieczyszczeń. Ma działanie nawilżające, a jeśli skorzystamy dodatkowo z olejków roślinnych lub eterycznych, będziemy w stanie wzmocnić jej właściwości. Przygotowanie własnej maseczki nie jest skomplikowane, warto jednak pamiętać, aby nie używać w tym celu metalowych przyborów. Zawsze warto też uważnie czytać wszystkie te informacje, które na opakowaniu umieszcza dla nas producent glinki.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń