Kategorie

Marka

Kraj producenta

Naturalne toniki i wcierki do włosów

Gęste, mocne i zdrowo lśniące włosy to marzenie każdego, które można osiągnąć poprzez stosowanie właściwej pielęgnacji. W tym celu oprócz tradycyjnych odżywek i masek warto czasami sięgnąć po naturalne toniki i wcierki do włosów, które stosuje się także na skórę głowy. Preparaty te zazwyczaj mają bardzo lekką formułę i nie obciążają włosów, a jednocześnie zawierają cenne ekstrakty z roślin i ziół, które działają na skórę głowy odżywczo i leczniczo, a na włosy upiększająco.
Zastosuj ziołowe wcierki i toniki, by pozbyć się problemów ze skórą głowy, a także wyraźnie wzmocnić swoje włosy! Wypróbuj również bardziej skoncentrowane serum, które zadziała jak intensywna kuracja regenerująca i odbudowująca.

Kuracje ziołowe do skóry głowy znane od pokoleń

Wcierki do włosów na bazie wody i ziół stosowane były już przez nasze babcie, które dzięki nim radziły sobie np. z przetłuszczaniem się włosów, łupieżem i przede wszystkim z nadmiernym wypadaniem włosów. Wystarczyło co kilka dni wetrzeć ziołowy płyn w skórę głowy, by w krótkim czasie zauważyć pozytywne efekty kuracji. Takie wcierki kilkadziesiąt lat temu skutecznie zastępowały odżywki i maski, których w sklepach po prostu nie było. Współczesne wcierki i toniki w zasadzie niewiele się różnią od babcinych specyfików – również oparte są na ziołach i roślinach o leczniczych właściwościach i również mają lekką i bezpieczną formułę bez dodatków syntetycznych substancji. Co więcej, niektóre z nich okazały się tak skuteczne, że do dzisiaj są produkowane bez istotnych zmian w recepturze. Sposób stosowania wcierek również się nie zmienił – dzisiaj także wystarczy je wetrzeć w skórę głowy i pozostawić na pewien czas do wchłonięcia lub po pewnym czasie spłukać.

Poznaj kultowe wcierki i toniki na porost włosów!

Doskonałym przykładem preparatów stosowanych w niezmienionej formule od wielu lat jest wcierka węgierska Banfi, która kilkadziesiąt lat temu była popularna w całym bloku komunistycznym, również w PRL. Dzisiaj wcierka Banfi nadal ma unikalny skład obejmujący m.in. ekstrakty z łopianu, chrzanu, gorczycy i jałowca i uznawana jest za jeden z najskuteczniejszych naturalnych środków na porost włosów. Wystarczy stosować ją regularnie, czyli minimum raz w tygodniu wetrzeć w skórę głowy, by w krótkim czasie zauważyć pojawienie się nowych włosów w postaci tzw. baby hair.
Innym przykładem preparatu ziołowego bazującego na tradycyjnej recepturze jest ajurwedyjski tonik do włosów, którego formuła została opracowana przez jeden z najstarszych na świecie systemów medycyny naturalnej (indyjska ajurweda powstała kilka tysięcy lat temu i nazywana jest matką medycyny). Jest to przede wszystkim tonik do włosów wypadających, który wzmacnia cebulki włosów, powstrzymuje ich wypadanie, a także przyśpiesza wzrost nowych włosów. Skuteczność preparatu wynika z wyjątkowej kompozycji indyjskich ziół, takich jak amla, neem, gotu kola, bhingraj, tymianku oraz kozieradki.

Wypróbuj inne naturalne kuracje do skóry głowy i cebulek!

W naszym sklepie znajdziesz nie tylko tradycyjne wcierki i toniki do włosów, ale również inne naturalne preparaty przeznaczone do skóry głowy. Najwięcej z nich służy do wzmocnienia cebulek włosów i powstrzymania ich nadmiernego wypadania. Jeśli chcesz zwiększyć objętość swojej fryzury i wzmocnić włosy, możesz wybrać nie tylko ziołowy tonik do włosów wypadających, ale na przykład specjalne serum pobudzające włosy do wzrostu na bazie roślinnych komórek macierzystych. Równie skuteczne są ampułki z naturalnym wyciągiem z bursztynu, które m.in. wydłużają cykl życia włosa, czy też ziołowe serum na porost włosów z wyciągami ziół z dalekiej Syberii.
Zwróć uwagę, że wiele z takich preparatów nie tylko powstrzymuje wypadanie włosów i stymuluje ich wzrost, ale także działa normalizująco i oczyszczająco na skórę głowy, a nawet przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Wybierając odpowiednie serum lub wcierkę, możesz więc przy okazji zlikwidować łupież, ograniczyć przetłuszczanie się włosów, a także pozbyć się przykrego swędzenia skóry głowy czy innego rodzaju podrażnień.

Zamiast odżywki zastosuj lekkie preparaty ziołowe na piękne włosy!

Wśród naturalnych produktów na bazie wody i ziół do pielęgnacji włosów znajdziesz także niezwykle lekkie odżywki w sprayu. Swoją lekką formułę zawdzięczają temu, że ich głównym składnikiem jest woda, którą wzbogacono o ekstrakty z różnych naturalnych substancji, głównie ziół. Ich zaletą jest proste użytkowanie – można nimi spryskać zarówno wilgotne, jak i suche włosy, uzyskując niemal natychmiast oczekiwany efekt! Wypróbuj nawilżające mgiełki do włosów oraz odżywki w sprayu, które od razu poprawią wygląd Twoich włosów, a przy okazji je odżywią bez obciążania fryzury. Po użyciu sprayu Twoje włosy nabiorą nie tylko sprężystości i blasku, ale także będą się lepiej rozczesywać i układać, a do tego będą chronione przed czynnikami zewnętrznymi.
Polecamy Ci również specjalne serum do włosów na zniszczone końcówki oraz serum do włosów bardzo zniszczonych. Pamiętaj, że w większości przypadków jest to serum do włosów bez spłukiwania, które należy nakładać na umyte i jeszcze lekko wilgotne włosy. Ma ono za zadanie intensywnie regenerować i odbudowywać zniszczoną strukturę włosów, ale także szybko poprawić ich wygląd.

Wszelkie toniki i wcierki, np. tonik do włosów wypadających, a także takie preparaty jak serum (np. serum do końcówek włosów) należy traktować jako dodatkowe preparaty do pielęgnacji włosów, które nie zastąpią codziennego odżywiania i nawilżania ich odżywkami. Ich zadaniem jest rozwiązać konkretny problem z włosami np. nadmierne ich wypadanie. Wcierki na porost włosów oraz preparaty lecznicze np. na łupież wymagają dłuższego i regularnego stosowania – zwykle kuracja nimi trwa kilka tygodni, a czasami nawet miesięcy. Warto sięgać po takie ziołowe preparaty, ponieważ dają one świetne efekty pielęgnacyjne, a nawet lecznicze bez konieczności obciążania organizmu silnymi substancjami chemicznymi.
Zastosuj naturalną kurację z użyciem wcierki, toniku lub serum, a przekonasz się, jak niewiarygodnie piękne i mocne mogą być Twoje włosy!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń