Kategorie

Wyczyść filtr

Kubeczki menstruacyjne

Postaw na naturalną alternatywę dla tamponów i podpasek! W tej kategorii proponujemy Ci kubeczki menstruacyjne dostępne w trzech rozmiarach. Są one produktami wielorazowego użytku, które możesz nosić w dzień i w nocy. 

 

Czytaj więcejCzytaj mniej

Kubeczki menstruacyjne nie uczulają i nie wysuszają. Będą bezpieczne dla Twojego ciała, zapewniając Ci maksymalny komfort i świeżość. To również niezwykle ekologiczne rozwiązanie. Używając kubeczka, zmniejszasz ilość śmieci. Jeżeli cenisz sobie wygodę i ekologię, zapoznaj się z naszą ofertą!

Produkty bezpieczne i wygodne w użyciu

Każdy kubeczek menstruacyjny jest wykonany z bezpiecznego, hipoalergicznego tworzywa. W jego składzie nie znajdziesz silikonu, lateksu, BPA, ftalanów, plastiku, drażniących substancji ani chemicznych dodatków zapachowych. Dzięki temu kubeczek menstruacyjny jest wprost idealnym zamiennikiem tamponów i podpasek jednorazowych. Jego ważną zaletą okazuje się fakt, że przy stosowaniu nie czyje się zapachu krwi menstruacyjnej. Przykra woń powstaje w połączeniu z nieoddychającymi podpaskami i innymi artykułami higienicznymi. W przypadku kubeczków bakterie nie mają sprzyjających warunków do rozwoju.

Produkty wielorazowe, które proponujemy Ci w tej kategorii, będą niewidoczną ochroną w czasie codziennych aktywności. Polecamy zabrać je też w podróż, dlatego że nie trzeba ich tak często wymieniać jak standardowych artykułów higienicznych. Ochrona trwa nawet do 12 godzin bez konieczności opróżniania! Kubeczek menstruacyjny jest niewyczuwalny podczas noszenia, jeżeli zostanie prawidłowo założony. Dzięki temu produktowi menstruacja nie będzie Cię w żaden sposób ograniczać!

Stosowanie kubeczków menstruacyjnych obniża ryzyko grzybiczego zapalenia pochwy. Nie skutkuje też podrażnieniami ani alergiami. Kubeczek menstruacyjny trzeba dokładnie myć po każdym opróżnieniu oraz sterylizować przed i po miesiączce. Dzięki temu korzystanie z niego jest higieniczne i nie zagraża Twojemu zdrowiu.

Wygodne w noszeniu kubeczki menstruacyjne pozwolą Ci cieszyć się każdym dniem w czasie menstruacji! Praca, podróże, sport, macierzyństwo, impreza ze znajomymi – używając proponowanych produktów, nie musisz rezygnować ze swoich codziennych obowiązków i pasji z powodu miesiączki! Korzystanie z kubeczka jest bardzo proste! Wystarczy, że znajdziesz swoją ulubioną technikę składania akcesorium przed aplikacją. Wówczas jego stosowanie stanie się dla Ciebie czymś zupełnie naturalnym i bezproblemowym!

Kubeczki menstruacyjne – ekologiczne i ekonomiczne

Produkty, które możesz przeglądać w tej kategorii, są rozwiązaniem pozwalającym zadbać o ekologię. Kubeczki nadają się do wielokrotnego stosowania, dlatego wybierając je, ograniczasz ilość generowanych śmieci. Standardowe środki higieny intymnej rozkładają się na wysypiskach przez setki lat. Kubeczki menstruacyjne są produktami less waste – nie tylko zmniejszają ilość produkowanych odpadów, ale też nadają się do recyklingu.

Nie bez znaczenia w codziennym stosowaniu okazuje się też aspekt ekonomiczny. Comiesięczny zakup podpasek i tamponów wpływa w dłuższej perspektywie na domowy budżet. Kubeczek jest natomiast jednorazowym wydatkiem, który szybko się zwraca. Takich produktów możesz używać wielokrotnie, nawet do 10 czy 15 lat. Kubeczki menstruacyjne są trwałe, dlatego nie musisz obawiać się o ich zużycie. Możesz używać ich także w nocy, bez obaw o niekontrolowany wyciek i przemakanie.

Jak dobrać rozmiar kubeczka?

Rozmiar kubeczka powinnaś dostosować przede wszystkim do obfitości Twojej miesiączki oraz do tego, czy masz silne mięśnie dnia macicy. Ponadto weź pod uwagę swój wiek, stan zdrowia, budowę ciała, aktywność seksualną i to, czy przebyłaś ciążę. Od stanu zdrowia i stosowanych środków antykoncepcyjnych zależy natomiast dobór odpowiedniej miękkości.

Kubeczki menstruacyjne standardowo dostępne są w trzech rozmiarach – S (mini), M (regular) i L (super). Pierwszy z nich najlepiej nadaje się dla dziewcząt poniżej 18 roku życia, które nie współżyją regularnie. Rozmiar M będzie odpowiedni dla kobiet powyżej 18 lat, jeżeli nie rodziły siłami natury. Z kolei opcja L nadaje się dla pań, które rodziły naturalnie.

Czy istnieje ryzyko, że kubeczek samoistnie wypadnie? Na szczęście nie. Prawidłowo włożony kubeczek o właściwie dopasowanym rozmiarze nie ma prawa wypaść. Jego krawędzie przysysają się do ścianek pochwy, a mięśnie dna miednicy gwarantują, że utrzyma się w odpowiednim miejscu nawet przy intensywnej aktywności fizycznej.

Kubeczki menstruacyjne – jak ich używać?

Przed pierwszym użyciem kubeczka, musisz go wysterylizować. Umyj ręce, umieść kubeczek w małym garnuszku i nalej taką ilość wody, by kubeczek całkowicie się w niej zanurzył. Doprowadź wodę do wrzenia. Gotuj ją przez 3 lub 4 minuty. Wyjmij i ostudź kubeczek. Po sterylizacji produkt jest gotowy do użycia. Proces wygotowania powtarzaj na końcu każdego cyklu. Wówczas zyskasz pewność, że kubeczek menstruacyjny będzie utrzymany w nieskazitelnej czystości.

Przed założeniem kubeczka, umyj dokładnie ręce i przyjmij wygodną pozycję. Możesz kucnąć, siedzieć na toalecie, albo oprzeć się jedną nogą o wannę czy toaletę. Kubeczek menstruacyjny składa się na wiele sposobów. Najpopularniejsze z nich to złożenie w U i w trójkąt. Pierwszy polega na tym, by nacisnąć oba boki kubeczka, zbliżając je do siebie i złożyć na pół. Drugi wykonasz w następujący sposób: umieść palec na górnej krawędzi kubeczka i naciśnij do wewnątrz, tworząc trójkąt.

Kiedy już złożysz kubeczek, chwyć go w jedną dłoń, a drugą rozchyl wargi sromowe. Przesuń kubeczek w kierunku kości ogonowej i umieść go w pochwie. Akcesorium aplikuje się płyciej niż tampony. Po włożeniu kubeczek otworzy się i dopasuje do ścianek pochwy. Jak sprawdzić, czy dobrze go umieściłaś? Wystarczy, że delikatnie obrócisz go o 360 stopni, chwytając za podstawę nad uchwytem. Prawidłowo zaaplikowany kubeczek łatwo się obraca.

Czy na początku stosowania produktu powinnaś zabezpieczać się dodatkowo wkładką? Nie jest to konieczne, ale warto to zrobić. Do używania kubeczka trzeba się przyzwyczaić. Jak często opróżniać kubeczek menstruacyjny? Powinnaś robić to co najmniej raz na 12 godzin w zależności od obfitości krwawienia. Częstotliwość opróżniania na początku użytkowania kubeczka powinna być taka, jaka była w przypadku wymiany podpasek czy tamponów. Szybko zorientujesz się, jakie odstępy czasu będą odpowiednie dla Ciebie.

Przed wyjęciem kubeczka umyj ręce, odpręż się i przyjmij wygodną pozycję. Umieść kciuk i palec wskazujący w pochwie, lokalizując podstawę i uchwyt kubeczka. Delikatnie pociągnij za uchwyt, aż będziesz mogła wystarczająco mocno złapać podstawę. Po wyjęciu trzymaj kubeczek pionowo. Opróżnij jego zawartość do toalety. Umyj kubeczek czystą wodą. Możesz ponownie go założyć.

Jak przechowywać kubeczki menstruacyjne?

Najlepszym sposobem na to, jak zadbać o wielorazowy produkt, jest dezynfekcja kubeczka. Po wygotowaniu i wysuszeniu należy też umieścić go w miejscu z dostępem do powietrza. Kubeczek nie może być narażony na działanie promieni UV. Możesz chronić go przed słońcem, umieszczając go w bawełnianym woreczku. Ten gadżet dołączają niektórzy producenci. Część kubeczków proponowanych w naszym sklepie pakowana jest wraz z woreczkiem.

Miękki, lekki, elastyczny – kubeczek menstruacyjny jest niewyczuwalny. Nosząc go, możesz robić wszystko, na co masz ochotę i realizować swoje plany, nie martwiąc się miesiączką. Kubeczek dopasuje się do Ciebie w każdej sytuacji! Wybierając wielorazowe produkty, wybierasz wygodę i ekologię! Chroń środowisko i dbaj o swój komfort razem z Triny! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Przeczytaj więcej na naszym blogu: Kubeczek menstruacyjny – nowoczesna i ekologiczna alternatywa dla podpasek i tamponów higienicznych.

Ta kategoria jest pusta

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń