Kategorie

Wyczyść filtr

Ekologiczne tampony

W tej kategorii proponujemy produkty dla kobiet dbających o swoje zdrowie i ekologię. Oferujemy tampony z organicznej bawełny wolne od szkodliwej chemii i plastiku. Z pewnością docenisz ich chłonność, delikatność i fakt, że ulegają biodegradacji w 100%. 

 

Czytaj więcejCzytaj mniej

Pozostań aktywna i czuj się komfortowo w każdej sytuacji! Postaw na ekologiczne tampony wykonane w całości z naturalnych materiałów!

Wybierz tampony bezpieczne dla Twojego zdrowia!

W ciągu całego życia zużyjesz tysiące podpasek i tamponów. Zadbaj więc o to, by były one bezpieczne dla Twojego zdrowia. Większość standardowych, ogólnodostępnych produktów z drogerii jest wykonana z mieszanki syntetycznych włókien, takich jak poliester i rayon. Ponadto do ich wytworzenia używa się wielu sztucznych, toksycznych substancji. Zazwyczaj bawełnę wykorzystywaną przy produkcji tamponów bieli się chlorem. W wyniku tego procesu powstają dioksyny o działaniu kancerogennym i zaburzającym równowagę hormonalną.

W standardowych uprawach bawełny stosuje się też szkodliwe pestycydy. Koktajl tych toksycznych i drażniących substancji pozostaje nie bez znaczenia dla naszego zdrowia. U kobiet mogą pojawić się więc podrażnienia, bardziej bolesne miesiączki, problemy hormonalne i suchość pochwy. Szkodliwe substancje zawarte w artykułach higienicznych zaburzają naturalną mikroflorę miejsc intymnych, co często przyczynia się do powstawania infekcji, alergii, a nawet grzybic o niezwykle nieprzyjemnym przebiegu. Konwencjonalne tampony zrobione z nieoddychających materiałów to również ogromny dyskomfort związany z odparzeniami.

W Triny uważamy, że zasługujesz na coś lepszego! Proponujemy Ci więc tampony ekologiczne, które będą łagodne dla skóry i bezpieczne dla Twojego zdrowia. Odpowiednio stosowane nie spowodują podrażnień, reakcji alergicznych, infekcji ani dyskomfortu. Tampony dostępne w tej kategorii pozwolą Twojej skórze oddychać. Zapewnią Ci maksimum komfortu. Zalecamy je wszystkim kobietom, a w szczególności tym, które mają wrażliwą i skłonną do podrażnień skórę.

Więcej informacji znajdziesz na naszym blogu: Higiena intymna kobiety – jakie podpaski, tampony i wkładki używać?

Ekologiczne tampony z bawełny – naturalnie skuteczne

Produkty zgromadzone w naszej ofercie wytwarzane są w 100% z certyfikowanej ekologicznej bawełny. Tymczasem większość dostępnych obecnie na tynku tamponów produkuje się z wiskozy. Włókno to może zawierać szkodliwe substancje chemiczne, które gromadzą się w organizmie. Oprócz wiskozy i dioksyn, tampony ze sklepów mogą zawierać rozmaite substancje chemiczne, dodawane w celu uatrakcyjnienia produktu. Do takich „ulepszaczy” należą między innymi syntetyczne zapachy oraz związki mające sprawić, że dany artykuł higieniczny będzie łagodniejszy dla skóry. Ponadto chłonność tamponów zwiększana jest poprzez dodatek super-absorbujących pudrów, czyli pochodnych ropy naftowej. Wszystko to może prowadzić do podrażnień, alergii, nawracających infekcji miejsc intymnych, ale też znacznie poważniejszych problemów zdrowotnych.

W czasie życia zużywamy ogromne ilości tamponów, dlatego tak ważne jest stosowanie ekologicznych i jak najbardziej naturalnych produktów. Zmiana standardowych artykułów higienicznych na te bliższe przyrodzie okaże się trafioną inwestycją we własne zdrowie! Tampony powinny być wolne od szkodliwych dodatków, dlatego że aplikowane są do wewnątrz ciała. Przez błonę śluzową pochwy łatwo wchłaniają się substancje chemiczne, więc warto wystrzegać się produktów z chlorem, wiskozą czy syntetycznymi zapachami!

Tampony proponowane w tej kategorii powstają z ekologicznej bawełny uprawianej bez użycia pestycydów, fungicydów, herbicydów, promieniowania oraz bez wykorzystania inżynierii genetycznej. W ich składzie nie znajdziesz chloru, barwników ani perfum. Tampony z ekologicznej i certyfikowanej bawełny są bezzapachowe i hipoalergiczne. Mogą stosować je alergicy oraz kobiety o szczególnie wrażliwej skórze. Zamów pierwsze opakowanie i przekonaj się o ich rewelacyjnych właściwościach w praktyce!

Komfort i świeżość każdego dnia!

Produkty stworzone z certyfikowanej bawełny są chłonne, higieniczne, wygodne w użyciu i dyskretne. Możesz stosować je nawet podczas obfitego krwawienia! Natychmiast zapewnią Ci uczucie świeżości, czystości i komfortu! Polecamy Ci je szczególnie wtedy, gdy uprawiasz sport, podróżujesz i prowadzisz aktywny tryb życia. Tampony ekologiczne dostępne są w wersjach mini, normal i super. Możesz więc wybrać odpowiedni produkt w zależności od dnia cyklu i obfitości krwawienia.

Postaw na ekologię!

Standardowe tampony szkodzą nie tylko Twojemu zdrowiu, ale i środowisku. Pomyśl o ilości chemicznych substancji używanych w produkcji konwencjonalnej bawełny oraz szkodach wyrządzanych w ekosystemach otaczających plantacje! Produkcja to jednak tylko część problemu. Równie szkodliwa może być utylizacja odpadów.

Większość artykułów higienicznych ląduje na wysypiskach śmieci. W procesie swojego rozkładu zwykłe tampony uwalniają do gleby wszystkie toksyczne substancje użyte do ich produkcji. Takie artykuły zawierają w swoich składach również plastik, dlatego nietrudno wyobrazić sobie, że ich użytkowanie staje się wielkim obciążeniem dla planety. Na szczęście możesz sięgnąć po tampony przyjazne środowisku. Produkty proponowane w tej kategorii są biodegradowalne. Część z nich można też kompostować. W czasie rozkładu tampony biodegradowalne nie generują szkodliwych odpadów. Są też odpowiednie dla wegan, dlatego że nie zawierają substancji zwierzęcych, lecz naturalne roślinne materiały. Eko tamponów nie testuje się też na zwierzętach.

Kto może stosować tampony?

Tamponów mogą używać wszystkie kobiety, które rozpoczęły miesiączkowanie, lecz nie zaleca się ich stosowania przez młode dziewczynki. Najmłodsze użytkowniczki bardzo często odczuwają ból i dyskomfort. Ponadto nie zaleca się stosowania tamponów przez całą dobę, szczególnie w nocy. Jeśli jednak taka forma ochrony przed przeciekaniem Ci odpowiada, dobre tampony z bawełny organicznej okażą się najlepszym wyborem tuż obok ekologicznych podpasek.

Wiele kobiet ceni sobie tampony ze względu na wygodę użytkowania. To rozwiązanie idealne dla aktywnych i żyjących w ciągłym biegu. Podpaski zdecydowanie bardziej ograniczają i nie zawsze sprawdzą się tak dobrze, jak tampony. Właśnie dlatego produkty oferowane w naszym sklepie okażą się doskonałym zakupem!

Tampony są bardziej inwazyjnym środkiem higienicznym niż podpaski, dlatego tak ważne okazuje się to, by nie zawierały sztucznych składników. Proponujemy Ci więc produkty wykonane z bawełny organicznej, w pełni bezpieczne dla Twojej skóry i intymnego zdrowia. Eko artykuły higieniczne nie zaszkodzą też środowisku. Szybko rozłożą się, nie generując groźnych odpadów. Ekologiczne tampony są chłonne i wygodne, dlatego zapewnią Ci długotrwałą ochronę i świeżość w nawet najtrudniejsze dni. Takie produkty zminimalizują ryzyko alergii i podrażnień do minimum, abyś czuła się pewnie i czysto przez cały czas!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń