Kategorie

Wyczyść filtr

Pędzle i gąbki do makijażu

Nawet najlepsze kosmetyki do makijażu wymagają odpowiednich akcesoriów, by je prawidłowo nałożyć na skórę. Dobrze dobrane pędzle do makijażu oraz gąbki nie tylko ułatwią Ci aplikację pudrów, cieni, czy podkładów, ale przede wszystkim sprawią, że Twój makijaż będzie wykonany dokładnie i profesjonalnie. Poznaj nasz bogaty katalog akcesoriów do makijażu – wybraliśmy je specjalnie tak, by pasowały również do kosmetyków naturalnych, nie podrażniały Twojej skóry, a jednocześnie spełniały wymagania nawet zawodowych wizażystów.

Dlaczego właściwy dobór pędzli ma znaczenie?

Jeśli tylko spojrzysz na nasz katalog akcesoriów do makijażu, z pewnością pierwsze, co rzuci Ci się w oczy, to ich ogromna różnorodność. Poszczególne pędzle do makijażu różnią się grubością, długością włosia, a także kształtem. Również gąbki do makijażu mają przeróżne kształty oraz gęstość. Wszystko dlatego, że każde z tych akcesoriów dostosowane jest do konkretnych rodzajów kosmetyków, głównie do ich konsystencji. Dzięki temu kosmetyki można bardzo precyzyjnie i w odpowiedniej ilości rozprowadzić na skórze, a przez to uzyskać oczekiwany efekt, czyli idealnie stopionego ze skórą, naturalnie wyglądającego makijażu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku kosmetyków mineralnych, które często mają specyficzną sypką formę i których nie da się nałożyć po prostu palcami.

Jeśli do tej pory nie mogłaś sobie poradzić na przykład ze smugami lub efektem maski po nałożeniu podkładu, pudru, różu lub cieni do powiek, wybierz odpowiedni pędzel lub gąbkę, a Twoje problemy znikną bezpowrotnie!

Pędzle do makijażu – poznaj najważniejsze ich rodzaje i zastosowanie!

Profesjonalni wizażyści zwykle mają cały zestaw różnych pędzli i pędzelków do makijażu, jednak Tobie wystarczy kilka podstawowych. Poniżej przedstawiamy Ci najważniejsze ich rodzaje, by ułatwić Ci ich prawidłowy wybór.

Pędzel flat top – jest to gruby pędzel o delikatnym włosiu i ścięty na płasko, który świetnie sprawdza się przy nakładaniu podkładu mineralnego, ponieważ pozwala szybko i równomiernie rozprowadzić kosmetyk, a także uzyskać dobry efekt krycia. Szczególnie polecany jest do aplikacji podkładów o płynnej konsystencji.

Pędzel kabuki – jest to także gruby pędzel o miękkim włosiu, którego końcówka została delikatnie zaokrąglona – świetnie nadaje się do nakładania sypkiego podkładu i pudru mineralnego, a także sypkiego różu.

Wąski pędzel do podkładu – warto go mieć jako dodatek do szerokiego pędzla, ponieważ pomaga precyzyjnie rozprowadzić podkład w trudno dostępnych miejscach np. w okolicach nosa.

Skośny pędzel do różu – jego włosie jest charakterystycznie ścięte po to, by łatwiej aplikować na kości policzkowe róż lub bronzer. Sprawdza się świetnie przy modelowaniu twarzy.

Pędzel do pudru sypkiego i prasowanego – ma średnie zagęszczenie włosia i lekko zaokrągloną główkę. Pozwala równomiernie nałożyć odpowiednią ilość kosmetyku na każdym fragmencie skóry twarzy, również na jej załamaniach.

Pędzelek do cieni – ma krótkie włosie i wąską główkę, aby ułatwić dokładne nałożenie cieni na powiece.

To najważniejsze pędzle do makijażu, które warto mieć w swojej kosmetyczce. Oprócz tego w naszym sklepie znajdziesz pędzle do zadań specjalnych np. pędzelek do blendowania cieni (czyli ich ładnego rozcierania), pędzel do rozświetlacza, pędzel do korektora, czy pędzelek do eyelinera.

Wysoka jakość pędzla to podstawa!

Zanim zaczniesz kompletować swój zestaw pędzli, zwróć uwagę na jakość ich wykonania. Dobrej jakości pędzel powinien służyć Ci przez wiele lat bez utraty włosia, pomagać w dokładnej aplikacji kosmetyków nie tylko dzięki dobrze wyprofilowanej „miotełce”, ale także stabilnej i dobrze leżącej w dłoni rączce. Przede wszystkim jednak pędzle do makijażu powinny być delikatne i bezpieczne dla Twojej skóry.

W naszym sklepie znajdziesz pędzle wyłącznie sprawdzonych producentów, których na co dzień używają także profesjonalni wizażyści. Są to głównie pędzle z włosiem syntetycznym, które nie drażni skóry, ani nie powoduje alergii.

Wybierając pędzle do naszego katalogu, zwracaliśmy uwagę również na ich rączki – szczególnie polecamy Ci pędzle z solidnymi i ekologicznymi rączkami z drewna, a także bardzo stylowymi rączkami marmurowymi.

Wśród oferowanych pędzli bez trudu też znajdziesz pędzle wegańskie – nie tylko nie zawierają one elementów pochodzenia zwierzęcego, ale również nie były testowane na zwierzętach.

Odkryj nowoczesne gąbki do makijażu!

Gąbki do makijażu służą przede wszystkim do perfekcyjnego rozprowadzania płynnego podkładu oraz korektora na skórze. W naszym sklepie znajdziesz gąbki w różnych kształtach, w tym również w kształcie zaokrąglonego stożka, który pokochały kobiety na całym świecie. Niepozorna gąbeczka przypominająca łzę jest tak wyprofilowana, że pozwala szybko i niewiarygodnie równo rozprowadzić podkład na całej twarzy bez jakichkolwiek smug, również we wszystkich jej załamaniach i zakamarkach. Jej zaokrąglona część świetnie sprawdza się do blendowania.
Takie nowoczesne gąbki do podkładu zawdzięczają swoją funkcjonalność także zwartej i miękkiej strukturze, która pozwala ograniczyć ilość zużytego kosmetyku i bardzo łatwo go rozprowadzić, uzyskując od razu doskonały efekt.

Jak dbać o akcesoria do makijażu, by służyły jak najdłużej?

Stosowanie pędzli i gąbek do makijażu wymaga odpowiedniego ich traktowania. Najważniejszą kwestią jest ich regularne czyszczenie w celu usunięcia zanieczyszczeń, resztek kosmetyków i bakterii. Zaniedbanie tej kwestii może przyczynić się do pogorszenia stanu cery, pojawienia się wyprysków i stanów zapalnych. Pamiętaj, że nawet na rzadko używanych pędzlach może gromadzić się kurz i bakterie!

Pędzle do makijażu wystarczy czyścić raz w tygodniu, natomiast gąbki najlepiej po każdym użyciu. Dla ułatwienia tego zadania mamy dla Ciebie produkty pomocne w utrzymaniu akcesoriów do makijażu w czystości. Są to np. naturalne mydła do czyszczenia pędzli, czy też sprytny czyścik ułatwiający szybkie pozbycie się resztek kosmetyku z pędzla po każdym jego użyciu.

Regularna oczyszczanie pędzli i gąbek do makijażu pomoże Ci właściwie dbać o swoją cerę, a przy okazji przedłuży żywotność akcesoriów.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń