Kategorie

Wyczyść filtr

Naturalne dezodoranty i antyperspiranty

W naszym sklepie znajdziesz dezodoranty aloesowe, ałun w różnej postaci - proszku, sprayu, kryształu i kostki, naturalne dezodoranty o pięknym zapachu, wodę z Morza Martwego przeciwko poceniu się, czy też wygodne dezodoranty naturalne w sztyfcie i w kulce. Dzięki nim Twoja skóra pozostanie sucha i będzie pachnieć świeżością.
Czytaj więcejCzytaj mniej

Naturalny dezodorant czy naturalny antyperspirant? Oto jest pytanie!

Wśród produktów polecanych do maskowania lub przeciwdziałania poceniu się, mamy zarówno bezpieczne dla skóry dezodoranty, jak i naturalne antyperspiranty. Warto poznać różnice pomiędzy tymi kosmetykami.

Dezodoranty mają za zadanie niwelować przykry zapach potu, ale i hamować rozwój bakterii czy drobnoustrojów, które w głównej mierze odpowiadają za nieprzyjemny zapach potu. W porównaniu z antyperspirantami dezodoranty mają mniejszą skuteczność, ale też mogą być w pełni naturalnymi kosmetykami stosowanymi przeciwko poceniu się. Dodatkowo wzbogaca się je substancjami pielęgnującymi skórę, np. aloesem łagodzącym podrażnienia.

Każdy standardowy czy naturalny antyperspirant stosuje się, by zablokować pocenie. Takie kosmetyki przeciwdziałają mokrym plamom pod pachami i przykremu zapachowi. Najskuteczniejsze antyperspiranty zachowują suchość skóry nawet przez 48 godzin od chwili użycia. Będą idealną ochroną przed poceniem w czasie imprez, randek czy ważnych spotkań w pracy. Jeśli wybierzesz naturalny antyperspirant, podczas mycia z łatwością zmyjesz kosmetyk ze skóry i odblokujesz swoje pory. Znacznie trudniejsze do zmycia będą standardowe, drogeryjne produkty.

Zwykły dezodorant ma za zadanie zamaskować zapach potu, z kolei antyperspirant wymyślono po to, aby zapobiegać poceniu się. Oba produkty mogą być dostępne w formie sztyftu, kulki, sprayu, chusteczek i innych. Zwykle w ich składzie znajdują się związki soli aluminium, których właściwości powodują, że człowiek mniej się poci. Blokowane są ujścia gruczołów potowych, przez co pot nie wydostaje się na zewnątrz.

Dezodoranty mają za zadanie niwelować przykry zapach potu, ale i hamować rozwój bakterii czy drobnoustrojów, które w głównej mierze odpowiadają za nieprzyjemny zapach potu. W porównaniu z antyperspirantami dezodoranty mają mniejszą skuteczność, ale też mogą być w pełni naturalnymi kosmetykami stosowanymi przeciwko poceniu się.

Bezpieczne, ale skuteczne naturalne antyperspiranty

Czy naturalne dezodoranty są skuteczne? Czy naturalne antyperspiranty w ogóle działają? Te pytania nasuwają się wielu naszym klientom. Wiemy, że najbardziej interesuje Cię, obok przyjaznego składu kosmetyku, także jego skuteczność. Chcesz mniej się pocić podczas uprawiania sportu i nie czuć przykrych zapachów, nawet w gorący, letni dzień? Skorzystaj z naszej oferty. Naturalny antyperspirant będzie znakomitą alternatywą dla standardowego, chemicznego blokera pocenia. W dodatku złagodzi podrażnienia po goleniu czy depilacji. Z kolei naturalny dezodorant zneutralizuje brzydki zapach świeżym, roślinnym aromatem.

Dezodorant bez aluminium lub naturalny antyperspirant wolny od szkodliwej chemii – wybierz idealny dla siebie!

Powszechnie stosowane antyperspiranty mają w swoim składzie elementy, które mogą zaburzać florę bakteryjną skóry pod pachami. W wyniku tego pot może mieć jeszcze bardziej nieprzyjemny zapach, a wszystko ze względu na rozwój bakterii - patogenów. Dlatego zaleca się, aby odstawić antyperspiranty z solami glinu i sięgnąć po naturalne środki, które znajdziesz w naszym sklepie. Ta decyzja zdecydowanie przysłuży się Twojemu zdrowiu i pozwoli uwolnić się od nieprzyjemnej woni potu!

Zdecyduj się na naturalny dezodorant! Z pewnością łatwo znajdziesz ulubiony zapach! Jeśli potrzebujesz silniejszej ochrony, wybierz naturalny antyperspirant – niezawodny nawet w stresujących sytuacjach!

Zobacz również: Dezodoranty dla mężczyzn.

Więcej na temat ałunu, przeczytasz na naszym blogu: Czas na ałun! Jakie właściwości ma ten naturalny kryształ?

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń