Kategorie

Marka

Kraj producenta

Cena

7 - 61 zł

Naturalne dezodoranty i  antyperspiranty

Dezodoranty i antyperspiranty to o dziwo stosunkowo nowe wynalazki, przynajmniej w aktualnie znanej nam formie. Jeszcze w czasach panowania we Francji Ludwika XIII i IV, higiena osobista pozostawała pojęciem względnym i mało kto jej przestrzegał. Walka z potem i fetorem sprowadzała się do używania duszących perfum i pomad.

Dzisiejsze dezodoranty mimo wszystko czerpią inspiracje sprzed wieków. Rytualne wizyty w gorących łaźniach w Rzymie czy zimne kąpiele w starożytnej Grecji, zapoczątkowały pierwsze receptury kosmetyków pielęgnacyjnych. W antyku ludzie nie znali antyperspirantów i nie wynaleźli metody blokowania wydzielania potu przez ciało, ale potrafili maskować przykry jego zapach. Wykorzystywali do tego celu robioną ręcznie mieszankę z wonnych substancji, takich jak:

•    kadzidło,
•    chleb świętojański,
•    cynamon,
•    sok z cytrusów itp.

Używali też kryształu ałunu, w którym zawarte są sole glinu. Co ciekawe, one również znajdują się w naturalnych dezodorantach i antyperspirantach, jakie chcemy Ci zaoferować w naszym sklepie. Z naszą pomocą i z produktami pochodzenia naturalnego, które proponujemy, zdobędziesz skuteczne rozwiązanie problemów z nieprzyjemnym zapachem potu.

Dezodorant czy antyperspirant? - oto jest pytanie!

Wśród produktów polecanych do maskowania lub przeciwdziałania poceniu się, mamy zarówno dezodoranty, jak i antyperspiranty. Warto poznać różnice pomiędzy tymi kosmetykami. Zwykły dezodorant ma za zadanie zamaskować zapach potu, z kolei antyperspirant wymyślono po to, aby zapobiegać poceniu się. Oba produkty mogą być dostępne w formie sztyftu, kulki, sprayu, chusteczek i innych. Zwykle w ich składzie znajdują się związki soli aluminium, których właściwości powodują, że człowiek mniej się poci. Blokowane są ujścia gruczołów potowych, przez co pot nie wydostaje się na zewnątrz. Najskuteczniejsze antyperspiranty zachowują suchość skóry nawet przez 48 godzin od chwili użycia. Podczas mycia z łatwością zmyjesz kosmetyk ze skóry i odblokujesz swoje pory.

Dezodoranty mają za zadanie niwelować przykry zapach potu, ale i hamować rozwój bakterii czy drobnoustrojów, które w głównej mierze odpowiadają za nieprzyjemny zapach potu. W porównaniu z antyperspirantami dezodoranty mają mniejszą skuteczność, ale też mogą być w pełni naturalnymi kosmetykami stosowanymi przeciwko poceniu się.

Dezodorant działa na innej zasadzie niż każdy antyperspirant, a jedną z jego zalet jest to, że nie powoduje mechanicznego zwężania gruczołów potowych. Działają one prawidłowo, a jednak nie czujemy nieprzyjemnego zapachu potu. Dezodorant zapewni Ci przyjemny zapach i świeżość. W jego składzie znajdziesz zwykle alkohol etylowy, a dodawany jest on po to, aby zniszczyć znajdujące się na skórze bakterie oraz zabezpieczać ciało człowieka przed powstawaniem przykrego zapachu potu.

Bezpieczne, ale skuteczne naturalne antyperspiranty

Czy naturalne dezodoranty i antyperspiranty w ogóle działają? To pytanie nasuwa się wielu naszym klientom. Wiemy, że najbardziej interesuje Cię, obok przyjaznego składu kosmetyku, także jego skuteczność. Chcesz mniej się pocić podczas uprawiania sportu i nie czuć przykrych zapachów, nawet w gorący, letni dzień? Skorzystaj z naszej oferty.

Powszechnie stosowane antyperspiranty mają w swoim składzie elementy, które mogą zaburzać naturalną florę bakteryjną skóry pod pachami. W wyniku tego pot może mieć jeszcze bardziej nieprzyjemny zapach, a wszystko ze względu na rozwój bakterii - patogenów. Dlatego zaleca się, aby odstawić antyperspiranty z solami glinu i sięgnąć po naturalne środki, które znajdziesz w naszym sklepie.

Natura pomoże Ci pokonać nadmierne pocenie się i brzydki zapach!

Chcesz w sposób najbardziej naturalny pozbyć się problemu nadmiernej potliwości i nie musieć wstydzić się przykrego zapachu potu? Możesz sięgnąć po naturalne dezodoranty i antyperspiranty, jakie oferujemy w naszym sklepie. Produkowane są one przez różne firmy, znane z pro środowiskowego podejścia do kwestii produkcji kosmetyków.

Naturalne dezodoranty, jakie znajdziesz w naszej ofercie, nie zawierają szkodliwych składników, a ich podstawą są wyciągi roślinne, takie jak m.in.:

•    wody kwiatowe,
•    puder pozyskiwany z bambusa,
•    aloes,
•    oczar wirginijski,
•    szałwia,
•    chmiel,
•    werbeny itp.

W naszym sklepie znajdziesz dezodoranty aloesowe, ałun w różnej postaci - proszku, sprayu, kryształu i kostki, naturalne dezodoranty o pięknym zapachu, wodę z Morza Martwego przeciwko poceniu się, czy też wygodne dezodoranty naturalne w sztyfcie i w kulce. Dzięki nim Twoja skóra pozostanie sucha i będzie pachnieć świeżością.

Czynnikiem odróżniającym naturalne antyperspiranty od popularnych dezodorantów i blokerów potów z drogerii jest fakt, że nie powodują zatykania się porów. Skóra może oddychać, dzięki czemu pozostaje w dobrej kondycji. Mają właściwości blokujące potliwość, choć nie w tak szerokim zakresie jak dezodoranty oparte na recepturze chemicznej. Odpowiednie dopasowanie kosmetyku sprawi, że bez obaw o pojawienie się przykrego zapachu potu, będziesz mógł zajmować się codziennymi obowiązkami.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń