Kategorie

Marka

Kraj producenta

Naturalne dezodoranty i  antyperspiranty

W naszym sklepie znajdziesz dezodoranty aloesowe, ałun w różnej postaci - proszku, sprayu, kryształu i kostki, naturalne dezodoranty o pięknym zapachu, wodę z Morza Martwego przeciwko poceniu się, czy też wygodne dezodoranty naturalne w sztyfcie i w kulce. Dzięki nim Twoja skóra pozostanie sucha i będzie pachnieć świeżością.

Dezodorant czy antyperspirant? - oto jest pytanie!

Wśród produktów polecanych do maskowania lub przeciwdziałania poceniu się, mamy zarówno dezodoranty, jak i antyperspiranty. Warto poznać różnice pomiędzy tymi kosmetykami. Zwykły dezodorant ma za zadanie zamaskować zapach potu, z kolei antyperspirant wymyślono po to, aby zapobiegać poceniu się. Oba produkty mogą być dostępne w formie sztyftu, kulki, sprayu, chusteczek i innych. Zwykle w ich składzie znajdują się związki soli aluminium, których właściwości powodują, że człowiek mniej się poci. Blokowane są ujścia gruczołów potowych, przez co pot nie wydostaje się na zewnątrz. Najskuteczniejsze antyperspiranty zachowują suchość skóry nawet przez 48 godzin od chwili użycia. Podczas mycia z łatwością zmyjesz kosmetyk ze skóry i odblokujesz swoje pory.

Dezodoranty mają za zadanie niwelować przykry zapach potu, ale i hamować rozwój bakterii czy drobnoustrojów, które w głównej mierze odpowiadają za nieprzyjemny zapach potu. W porównaniu z antyperspirantami dezodoranty mają mniejszą skuteczność, ale też mogą być w pełni naturalnymi kosmetykami stosowanymi przeciwko poceniu się.

Bezpieczne, ale skuteczne naturalne antyperspiranty

Czy naturalne dezodoranty i antyperspiranty w ogóle działają? To pytanie nasuwa się wielu naszym klientom. Wiemy, że najbardziej interesuje Cię, obok przyjaznego składu kosmetyku, także jego skuteczność. Chcesz mniej się pocić podczas uprawiania sportu i nie czuć przykrych zapachów, nawet w gorący, letni dzień? Skorzystaj z naszej oferty.

Powszechnie stosowane antyperspiranty mają w swoim składzie elementy, które mogą zaburzać naturalną florę bakteryjną skóry pod pachami. W wyniku tego pot może mieć jeszcze bardziej nieprzyjemny zapach, a wszystko ze względu na rozwój bakterii - patogenów. Dlatego zaleca się, aby odstawić antyperspiranty z solami glinu i sięgnąć po naturalne środki, które znajdziesz w naszym sklepie.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń