Kategorie

Wyczyść filtr

Naturalne pasty do zębów

Pasta do zębów to produkt, który bez wątpienia znajduje się w każdej łazience. Codziennie stosowana, ma za zadanie dbać o czystość i zdrowie jamy ustnej. Czy na pewno jednak zapewniasz swoim zębom to, co najlepsze? A może nie zwracasz zupełnie uwagi na skład swojej pasty do zębów? Czas to zmienić! W ofercie Triny.pl znajdziesz naturalne pasty do zębów o zdrowym składzie. Zaufaj więc mocy naturalnych substancji i wybierz najlepszą dla siebie pastę do zębów!

Pasty do zębów – na jakie produkty możesz się zdecydować?

Jakie są rodzaje past stosowanych do higieny jamy ustnej? Pasty do zębów możemy podzielić przede wszystkim na te zawierające oraz niezawierające fluoru. Choć fluor powszechnie stosowany jest jako substancja wzmacniająca szkliwo, tak obecnie budzi on wiele kontrowersji. Liczne doniesienia naukowe głoszą, że nadmiar fluoru może przyczyniać się do rozwoju niektórych chorób. Oprócz tego tradycyjne pasty do zębów zawierające fluor najczęściej wzbogacane są innymi substancjami, które również nie są korzystne dla zdrowia: triclosanem, SLS-ami, PEG-ami, parabenami, cukrem, sztucznymi barwnikami i aromatami, glikolem propylenowym czy karagenem. Dlatego najlepszym wyborem będzie stosowanie naturalnej pasty bez fluoru!

Naturalna pasta do zębów jest całkowicie bezpieczna, a zawarte w niej substancje skutecznie dbają o higienę jamy ustnej. Co więcej, bogactwo naturalnych składników pomaga uporać się z niektórymi dolegliwościami, takimi jak: nadwrażliwość zębów, krwawienie dziąseł czy nieświeży oddech. W Triny zamówisz produkty w tubce, słoiczku lub tabletkach. Znajdziesz tu pastę w swojej ulubionej formie, dbając o higienę jamy ustnej tak, jak będzie Ci najwygodniej. Dostępne są też łagodne produkty dla dzieci i odpowiednie do stosowania przez całą rodzinę.

Naturalna pielęgnacja jamy ustnej

Naturalne pasty do zębów to bogactwo ekstraktów roślinnych i innych naturalnych dodatków. Wśród najczęściej stosowanych są: szałwia, cedr, goździk, mięta, rozmaryn, olejek z drzewa herbacianego czy eukaliptus. Ekstrakty roślinne wzbogacające pasty do zębów dobierane są w taki sposób, aby tworzyły mieszankę składników zapewniających odpowiednią czystość jamy ustnej. Dodatkowo, rośliny te odkażają i łagodzą stany zapalne.

Składniki mineralne zapewniają z kolei naturalne glinki mineralne (na przykład zielona glinka), z których również tworzy się naturalne pasty do zębów. Co jeszcze znajdziesz w delikatnych produktach do higieny jamy ustnej? Często zdrowe pasty do zębów wzbogacane są nawilżaczami, na przykład: kwasem hialuronowym czy aloesem. Dzięki temu są one niezwykle łagodne dla wrażliwych dziąseł. Oczywiście to tylko kilka przykładów dobroczynnych składników, jakie dodaje się do naturalnych past.

Pasty do zębów o naturalnych składach – przekonaj się do ich stosowania!

Polecane produkty, w związku z tym, że zwykle są wolne od SLS-ów, nie pienią się tak, jak zwykłe pasty. Różnią się też od nich kolorem i smakiem (może on być np. intensywnie ziołowy). Te odmienności nie wpływają jednak na skuteczność działania produktów. Różnice w konsystencji czy wyglądzie kosmetyków nie są znaczące w obliczu ich zdrowych, naturalnych składów. Im częściej będziesz sięgać po łagodne pasty, tym bardziej przekonasz się do zalet wynikających z ich stosowania!

Szukasz dobrej pasty bez fluoru? Chcesz zadbać o swój uśmiech, wykorzystując cenne właściwości ziół, glinek i roślinnych ekstraktów? Unikasz produktów zawierających chemiczne ulepszacze? Zdecyduj się na naturalne pasty do zębów! Sprawdź ofertę produktów i zatroszcz się o zęby skutecznie i łagodnie!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń