Kategorie

Wyczyść filtr

Pęsety kosmetyczne

Pęseta to jeden z podstawowych gadżetów, który znajduje się w niemal każdej kosmetyczce. To małe i niepozorne narzędzie jest niezbędne w codziennym dbaniu o urodę. Najczęściej oczywiście wykorzystuje się je do regulacji brwi. 

Czytaj więcejCzytaj mniej

Aby pęseta dobrze się sprawdzała, musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu pęseta będzie precyzyjna, a Ty bez problemu osiągniesz efekt, jakiego pragniesz! Dlatego w naszej ofercie znajdziesz tylko najlepsze pęsety od cenionych producentów.

Pęseta czy penseta? Jeśli zastanawiasz się na pisownią czy wymową nazwy tego narzędzia, podpowiadamy! Słowo to pochodzi z francuskiego, a poprawna pisownia to oczywiście „pęseta”. Ale uwaga, innym poprawnym określeniem jest także „pinceta”. Tyle teorii, teraz czas na praktyczne zastosowanie pęsety. W naszej ofercie znajdziesz precyzyjne pęsety o rozmaitym kształcie, które świetnie sprawdzają się do regulacji brwi. Wykonane są z najwyżej jakości materiałów, przez co nie rdzewieją i nie tracą swoich właściwości. Jednocześnie pęsety dostępne w Triny.pl wyróżnia bardzo atrakcyjna cena! Dlatego możesz posiadać niezawodną pęsetkę, bez względu na grubość portfela. Zastanawiasz się, jaki kształt pęsety najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Wszystko zależy od grubości i gęstości włosków, a także efektu, jaki chcesz osiągnąć. Pęseta ukośna precyzyjnie usunie każdy pojedynczy włosek. Z kolei pęseta prosta efektywniej wyrywa większą ilość włosków jednocześnie. Wybór kształtu pęsety zależy też od tego, który rodzaj wydaje Ci się też po prostu wygodniejszy. W naszej ofercie znajdziesz także pęsetę obracaną. Jest ona jeszcze bardziej komfortowa w użyciu.

Regulacja brwi – jak używać pęsety?

Wydaje Ci się, że regulacja brwi to prosta sprawa? Jest tak, gdy masz już dużą wprawę, a poprawienie kształtu brwi zajmuje Ci tylko chwilkę. Jeśli jednak jesteś na początku drogi samodzielnej regulacji brwi, zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim, zanim zaczniesz wyrywać włoski, dokładnie określ kształt brwi, do którego dążysz. Każda kobieta ma inny wygląd twarzy, naturalny kształt brwi czy ich gęstość. Dlatego nie ma jednej uniwersalnej rady, w jakim stopniu powinnaś poprawić ich kształt. Dla ułatwienia możesz obrysować brwi białą kredką do oczu – w ten sposób określisz ich pożądany kształt, nawet pod względem braków w ciągłości włosków, które później będziesz mogła uzupełnić makijażem. Następnie zacznij wyrywać wszystkie włoski, które znajdują się poza namalowanymi liniami. W ten sposób dokładnie wyregulujesz brwi i unikniesz błędów! Pamiętaj, że regulację brwi zawsze można jeszcze poprawić. Ale na szybko wyrwane włoski, których usunięcie zepsuje kształt brwi, nie odrosną magicznie w jedną noc. Zachowaj więc umiar i spokój! Może Ci się również wydawać, że lepiej będzie Ci w cieńszych brwiach, niż masz obecnie. Często jest to jednak złudne postrzeganie siebie. Jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie i podkreśleniu swojej urody, lepiej nie porywaj się na wyszczuplenie swoich brwi.

A jak używać pęsety, aby robić to prawidłowo? Musisz robić to precyzyjnie, a jednocześnie delikatnie, aby nie spowodować żadnych skaleczeń. Ważne też jest, aby usuwać włoski w całości, wraz z cebulkami. Zerwany włosek zostaje jedynie skrócony, a jego końcówka wciąż jest widoczna. Przez co taka regulacja brwi nie przyniesie spektakularnych efektów. Dlatego tak kluczowa jest precyzyjna pęseta, która ułatwi Ci to zadanie. Jeszcze jedna ważna wskazówka – regulację brwi rób w dobrym oświetleniu. Ułatwi to dokładne wyrywanie włosków i zmniejszy ryzyko błędów! Przeczytaj również artykuł: Pielęgnacja brwi – jak dbać o brwi, jak je wzmocnić i regulować?

Ta kategoria jest pusta

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń