Kategorie

Wyczyść filtr

Torba ekologiczna

Zrezygnuj z plastiku i opakowań zawierających sztuczne substancje! Wybierz ekologiczne, biodegradowalne produkty do przechowywania żywności! Możesz używać ich wielokrotnie, nie produkując odpadów.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Każdego dnia na całym świecie zużywa się tysiące foliowych reklamówek, siatek i opakowań. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do torebek z plastiku i innych tworzyw sztucznych, że sięgamy po nie automatycznie, często bez namysłu nad konsekwencjami naszych decyzji dla przyrody. Reklamówek z folii używamy tylko przez kilka minut, a potem zapominamy o nich, licząc, że trafią do recyklingu. Niestety w Europie jedynie 30% wszystkich odpadów z tworzywa sztucznego zostaje poddanych takiemu przetworzeniu. Reszta plastikowych śmieci trafia na odzysk energetyczny, wysypiska lub, co gorsza, do mórz i oceanów. Na szczęście jednorazowe siatki na zakupy i opakowania możesz bez problemu zastąpić wielorazowymi, wyprodukowanymi z naturalnych materiałów, które ulegają biodegradacji. Chroń środowisko! Ogranicz ilość produkowanych codziennie śmieci! Podejmuj odpowiedzialne decyzje zakupowe! Zminimalizuj liczbę zużywanych jednorazowych foliówek! Żyj w zgodzie z duchem less waste! W trosce o planetę proponujemy Ci rozmaite produkty służące do przechowywania żywności i pomocne w czasie zakupów.

Jakie opakowanie jest ekologiczne?

Do ekologicznych opakowań zalicza się najogólniej te wykonane z materiałów biodegradowalnych albo podlegających recyklingowi. Są więc nimi wszelkie torebki, woreczki czy inne produkty z naturalnych surowców takich jak szkło, różne rodzaje papieru, włókna bawełniane, a także kartony i tektura. Szklane pojemniki i saszetki z bawełny mogą być wielokrotnie wykorzystywane. Papier z kolei do najszybciej rozkładających się surowców. Do grupy opakowań ekologicznych zalicza się również te wykonane z biopolimeru. Jest to tworzywo o właściwościach podobnych do plastiku, ale otrzymywane z roślin. Obecnie tego materiału nie stosuje się zbyt często. Największą popularnością cieszą się nadal opakowania kartonowe, papierowe, szklane i z bawełny.

Po czym z kolei możesz rozpoznać, że opakowanie nadaje się do recyklingu? To bardzo proste! Takie opakowanie oznaczone jest odpowiednim symbolem. Możesz też pójść o krok dalej i zdecydować się na opakowania z certyfikatem FSC. Świadczy on o ekologiczności, ale także o tym, że dane torebki czy kartoniki powstały z poszanowaniem flory, fauny i ludzi, zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki.

Zakupy bez foliowych reklamówek

Po plastikowe siatki i torebki najczęściej sięgamy, robiąc zakupy. W nich przynosimy produkty do domu, do nich pakujemy też artykuły sprzedawane na wagę. Na szczęście możesz znaleźć dla nich zieloną alternatywę!

Zamień foliowe reklamówki na ekologiczne torby bawełniane. Możesz zabierać je nie tylko na zakupy, ale też do pracy, szkoły albo na wycieczkę! Akcesoria są niezwykle pojemne, trwałe i nie ulegają szybkiemu zniszczeniu. Dzięki wygodnym, wytrzymałym i odpowiednio długim uchwytom, możesz swobodnie nosić je na ramieniu. Ekologiczne torby bawełniane to również niezwykle modne dodatki, które pasują do większości ubiorów! Dzięki uniwersalnym akcesoriom z surówki bawełnianej łatwo zadbasz o środowisko i wyróżnisz się stylowym akcentem w stylu eko.

Oprócz wariantów klasycznych, w naszej ofercie znajdziesz też torby na zakupy z wytrzymałej siateczki bawełnianej. Mają ciekawy wygląd i dużą pojemność. Są lekkie i poręczne. Dzięki praktycznej kieszonce wszytej w ich wnętrzu, podczas zakupów możesz trzymać tam portfel czy telefon, a po nich szybko schować torbę.

Proponujemy Ci też inne akcesorium, które z łatwością schowasz w kieszeni spodni! W tej kategorii oferujemy również modne siatki Applebag. Dostępne są w rozmaitych kolorach. Zostały wykonane z poliamidu (100% recyklingu) i pozwalają zrezygnować z foliówek. Mają wygodne, szerokie uchwyty, które nie wżynają się w skórę. Możesz prać je w pralce i stosować wielokrotnie! Ekologiczne siatki Applebag są miękkie, elastyczne i lekkie. Zaprojektowano je z dbałością o każdy szczegół, dlatego skutecznie odciążają kręgosłup, ułatwiając noszenie ciężkich zakupów. Swoje intensywne kolory zawdzięczają farbom spełniającym restrykcyjne normy względem bezpieczeństwa dla człowieka i środowiska.

Ekologiczne przechowywanie żywności – sprawdzone patenty!

Niektóre rady związane z przechowywaniem żywności wydają się banalne i oczywiste. Dla wielu z nas niestety wciąż stanowią wyłącznie ciekawostkę pozostającą w sferze teorii. Jak zatem ekologicznie dbać o świeżość żywności? Jak przechowywać produkty spożywcze, nie produkując przy tym zbyt wielu odpadów?

Przede wszystkim wypróbuj ekologiczne siatki na owoce i warzywa! To doskonała alternatywa dla plastikowych worków! Siatki dostępne w naszym sklepie tworzone są z bawełny organicznej. Możesz wybierać spośród różnych rozmiarów. Siatki są na tyle prześwitujące, że doskonale widać ich zawartość. Możesz więc bez obaw używać ich w sklepie, kupując owoce i warzywa na wagę. Na woreczkach widać też tarę. Pozwala to na odjęcie wagi opakowania podczas ważenia produktów.

Do przechowywania chleba, bułeczek i innych wypieków może posłużyć ci ekologiczny woreczek na pieczywo z certyfikowanej bawełny. Stosuj go wielokrotnie, nie martwiąc się o powstawanie pleśni czy wysuszenie produktów. Możesz prać do w pralce, przywracając mu świeżość.

Aby bezpiecznie przechowywać produkty sypkie, zdecyduj się na zestaw wielorazowych woreczków przeznaczonych właśnie do tego celu. Idealnie nadają się one na kasze, makarony, bakalie czy ryż. Pomogą Ci utrzymać porządek w kuchni i zapobiegną wysychaniu żywności!

Przekąski i kanapki zapakuj w kompostowalne papierowe torebki! To wytrzymałe, pojemne i odporne na tłuszcz produkty, które pozwolą Ci ekologicznie pakować jedzenia zabieranego ze sobą z domu. Ich stosowanie nie przyczynia się do zwiększenia ilości śmieci w domu!

Produkty bezpieczne dla zdrowia i środowiska

Przechowywanie żywności w wielorazowych woreczkach jest bezpieczne dla zdrowia. Nie zawierają one sztucznych substancji mogących przenikać do żywności. Plastik niekiedy wchodzi w szkodliwe reakcje z przechowywanym w nim jedzeniem, szczególnie pod wpływem wysokiej temperatury. Ten problem nie dotyczy ekologicznych opakowań. Kartonowe, bawełniane czy szklane pojemniki na żywność są bezpieczne dla produktów spożywczych i nie wpływają na ich smak. Zachowują też świeżość na dłużej.

Wprowadź ekologię do swojego domu, dbając o zdrowie i środowisko! Zrób coś dobrego dla mórz i oceanów! Rób zakupy, nie śmiecąc! Zamień foliowe reklamówki na torebki, siatki i opakowania z naturalnych surowców, które nie szkodzą przyrodzie!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń