Kategorie

Wyczyść filtr

Kosmetyki wegańskie

Kosmetyki wegańskie to kosmetyki naturalne, często też ekologiczne, które powstają na bazie roślinnych składników. Nie znajdziesz w nich składników pochodzenia zwierzęcego.

 

Czytaj więcejCzytaj mniej

Ich lista jest długa, bo wegańskie mogą być zarówno kosmetyki do pielęgnacji skóry i włosów, jak do i makijażu, a nawet takie do pielęgnacji dzieci i niemowląt. Najczęściej wybierają je miłośnicy zwierząt, ale też i tacy, którzy doceniają świadomą pielęgnację w równowadze z naturą.

Kosmetyki wegańskie - czyli jakie?

Świadoma pielęgnacja opiera się na wyborze kosmetyków, które najbardziej odpowiadają potrzebom Twojej skóry oraz wyznawanym wartościom. Weganizm to nie tylko dieta, ale też styl życia w zgodzie z określoną ideą. Dlatego też producenci kosmetyków wegańskich, zwłaszcza marek, które w całości dedykowane są weganom, dbają o dobro zwierząt oraz kwestie ekologiczne.

Co to znaczy, że kosmetyki są wegańskie:

  • Nie są testowane na zwierzętach, co dotyczy gotowego produktu oraz półproduktów stosowanych do wytworzenia.

  • Nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego, w tym wosku pszczelego, miodu, łoju, produktów mlecznych, jajek, kwasu stearynowego, gliceryny, kolagenu, kazeiny, elastyny.

  • Zawierają wyłącznie składniki roślinne, w tym wyciągi i zioła, oraz składniki mineralne.

Niektóre kosmetyki wegańskie pozbawione są również dodatku substancji zapachowych, barwników czy konserwantów, przez co ich termin przydatności do użycia jest krótki, ale jednocześnie są pozbawione składników mogących wywołać alergie czy podrażnienia.

Na co zwracać uwagę, wybierając wegański kosmetyk?

Kosmetykami wegańskimi warto zainteresować się ze względu na ich naturalny skład. Pamiętaj jednak, aby dokładnie czytać etykiety, bo kosmetyk może być wege, jeżeli zawiera syntetyczne odpowiedniki, np. roślinny wosk lub glicerynę roślinną.

Certyfikaty, jakie możesz znaleźć na kosmetykach odpowiednich dla wegan:

  • Cruelty Free, co oznacza, że produkt został opracowany metodami, które nie wymagają jakiejkolwiek formy okrucieństwa wobec zwierząt.

  • Vegan Society - organizacji z Wielkiej Brytanii, która promuje idee weganizmu.

  • EcoCert, który wymusza deklarację o braku testowania na zwierzętach.

  • Fundacja VIVA! zajmuje się walką o poprawę losu zwierząt, oznacza i promuje polskie kosmetyki wegańskie.

  • Certyfikaty ekologicznie, co daje gwarancję, że do wytworzenia produktu użyto składników pochodzących jedynie z ekologicznych upraw, bez GMO.

Jakie kosmetyki mogą być wegańskie?

W przypadku wegańskich kosmetyków nie ma miejsca na produkty, przy których powstawaniu mogły ucierpieć zwierzęta. Ważne stają się więc oznaczenia, że dany kosmetyk nie był testowany na zwierzętach oraz nie zawiera składników pochodzenia odzwierzęcego. Przypomnijmy, że od 2013 roku testy kosmetyków na zwierzętach są zabronione w UE, niestety na rynku wciąż znajdziemy marki, które prowadzą sprzedaż na całym świecie, a różne kraje mają też różne przepisy dotyczące badań czy testów.

Jeśli chodzi o listę kosmetyków wegańskich, to może być ona bardzo długa. W ofercie sklepu z kosmetykami wegańskimi Triny znajdziesz zarówno wegańskie kremy do twarzy, żele do mycia twarzy, kosmetyki wegańskie do makijażu i kosmetyki kolorowe, a nawet wegańskie kosmetyki do włosów, w tym wegańskie szampony. Oferujemy również wegańskie kosmetyki dla dzieci i niemowląt oraz zestawy kosmetyków wegańskich.

Polskie kosmetyki wegańskie w ofercie Triny

W naszym sklepie przygotowaliśmy osobną kategorię dla wegańskich kosmetyków, dzięki czemu bez trudu znajdziesz idealny produkt dla siebie! Wszystkie oferowane naturalne kosmetyki wegańskie podlegają ścisłej kontroli oraz certyfikacji, zatem możesz być pewna ich wysokiej jakości oraz skuteczności.

W Triny kochamy to, co polskie, dlatego promujemy lokalnych producentów, rodzinne manufaktury i czołowe miejsce w naszej ofercie zajmują polskie kosmetyki wegańskie, m.in. Be Organic, Resibo, Make Me Bio, Clochee, Ajeden i wiele innych.

Zapraszamy na zakupy!

Strona 1 z 9

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń