Kategorie

Wyczyść filtr

Naturalne bronzery, sypkie, prasowane

Bronzery

Bronzer to kosmetyk do makijażu, dzięki któremu pięknie podkreślisz swoje rysy twarzy, wymodelujesz ją, a także poprawisz jej koloryt. Profesjonalni wizażyści nie wyobrażają sobie wykonania makijażu bez użycia bronzera, dlatego powinien się on znaleźć i w Twojej kosmetyczce. Sprawdź, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie najlepsze bronzery naturalne – poznaj ich zalety oraz rodzaje, by wybrać idealny kosmetyk dla siebie.

Bronzer – tajna broń wizażystów

Do wykonania perfekcyjnego makijażu trzeba użyć wielu kosmetyków, a jednym z najważniejszych jest właśnie bronzer. Pomimo że używa się go na samym końcu w postaci kilku muśnięć na wybranych fragmentach twarzy, to właśnie one nadają makijażowi ostatecznego kształtu i charakteru.

Bronzer to kosmetyk o brązowym odcieniu, mający najczęściej formę sypką, który służy przede wszystkim do podkreślenia naturalnych załamań rysów twarzy np. tych w okolicy kości policzkowych. Po nałożeniu jednobarwnego podkładu i pudru twarz wydaje się po prostu płaska. Bronzery pozwalają to skorygować - wystarczy nałożyć je w niewielkiej ilości w kilku miejscach, by pięknie podkreślić kości policzkowe, a także przywrócić trójwymiarowość twarzy. Użycie bronzera pozwala uzyskać również dodatkowy efekt optyczny z pogranicza iluzji – położenie go na odpowiednie fragmenty skóry może sprawić, że twarz będzie wydawała się szczuplejsza i bardziej pociągła niż w rzeczywistości.

Wizażyści przy pomocy bronzera, a także rozświetlacza i różu potrafią pod tym względem dokonać prawdziwych cudów – kosmetyki te pozwalają bowiem nie tylko skorygować naturalne rysy twarzy, ale nawet znacznie je zmienić. Sztukę tę nazywa się konturowaniem twarzy – warto się jej nauczyć, ponieważ jest ona jednym z najważniejszych elementów perfekcyjnego makijażu!

Dobry bronzer to podstawa- odkryj zalety bronzerów naturalnych!

Bronzery do konturowania twarzy to kosmetyki bardzo wymagające – ważna jest nie tylko umiejętność posługiwania się nimi, ale także ich odpowiednia jakość. Dobry bronzer powinien idealnie stapiać się ze skórą i podkładem, a przez to utrzymywać się na twarzy przez wiele godzin. Jego pigmenty o odpowiednim odcieniu powinny z kolei dawać naturalny efekt delikatnej opalenizny.

Właśnie takie są bronzery naturalne, które znajdziesz w naszym sklepie. Ich naturalny skład oparty jest głównie na naturalnych minerałach bez dodatku sztucznych substancji konserwujących lub zapachowych, parabenów, czy zatykającego pory talku. Dzięki temu kosmetyk nie podrażnia skóry i pozwala jej swobodnie oddychać, nie powodując przez to pogarszania się stanu np. cery trądzikowej. Niektóre bronzery naturalne zawierają dodatkowo ekstrakty roślinne np. naturalne oleje, które dodatkowo pielęgnują skórę.

Jeśli zależy Ci, by codzienny makijaż nie podrażniał Twojej cery, a także nie wpływał negatywnie na jej stan, polecamy Ci stosowanie nie tylko naturalnego bronzera, ale również naturalnego podkładu i pudru – dzięki temu Twoja skóra będzie przez cały dzień swobodnie oddychać, a żadne sztuczne substancje nie wywołają podrażnień.

Który bronzer naturalny wybierzesz? Poznaj ich rodzaje!

W naszym sklepie znajdziesz duży wybór bronzerów naturalnych, dlatego bez trudu dopasujesz odpowiedni kosmetyk dla siebie. W zasadzie każdy z nich to bronzer mineralny, czyli zawierający w swoim składzie głównie naturalne minerały. Do najważniejszych rodzajów bronzerów należą:

- naturalny bronzer sypki i prasowany,
- bronzer matowy i rozświetlający.

Bronzer sypki

Bronzer sypki jest polecany przez profesjonalistów, ponieważ jest łatwy w aplikacji i pozwala na bardzo precyzyjne konturowanie twarzy. Do jego nakładania konieczny jest specjalny pędzel. Swoim składem i formą w zasadzie niczym nie różni się od pudrów mineralnych, dlatego często mówi się o nim puder brązujący.

Bronzer prasowany

Naturalny bronzer prasowany jest także kosmetykiem sypkim, tyle że poddanym prasowaniu i zamkniętym w kompaktowym, niewielkim opakowaniu, najczęściej z lusterkiem. Sprasowane drobinki nie wysypują się z opakowania, dlatego kosmetyk idealnie nadaje się do noszenia przy sobie. Mając go w torebce, możesz więc w każdej chwili dokonać niezbędnej korekty makijażu.

Bronzer matowy i rozświetlający

Jeśli chodzi o bronzer matowy i rozświetlający, podstawową różnicą między nimi jest to, że ten drugi zawiera w sobie drobinki odbijające światło, dlatego nadaje skórze bardzo subtelny połysk, a także sprawia, że cera wygląda promiennie i świeżo. Wizażyści zalecają, by bronzer matowy używać do konturowania twarzy, natomiast bronzer rozświetlający aplikować wyłącznie na kości policzkowe.

Skóra muśnięta słońcem – w jakim kolorze powinien być bronzer?

Naturalne bronzery, jakie znajdziesz w naszym sklepie, dostępne są w różnych odcieniach brązu – od bardzo jasnego do całkiem ciemnego, przypominającego kolor czekolady. Właśnie dlatego kosmetyk ten pozwala w kilka sekund uzyskać efekt delikatnej opalenizny, nawet podczas zimy bez konieczności stosowania sztucznych metod opalania. Chcąc uzyskać naturalny efekt lekko opalonej skóry, pamiętaj, by bronzer nakładać nie tylko w okolice kości policzkowych, ale także delikatnie musnąć kosmetykiem skronie, szyję oraz dekolt.

Który kolor bronzera będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Zasada dobierania bronzera jest bardzo prosta – jego odcień powinien być dopasowany przede wszystkim do naturalnej karnacji, a także do pory roku i okazji.

Do makijażu dziennego wybieraj bronzer o jeden ton ciemniejszy od naturalnego koloru swojej skóry – dzięki temu Twój makijaż będzie wyglądał lekko i świeżo, a jednocześnie uzyskasz efekt delikatnej i naturalnej opalenizny. Z kolei na wieczór możesz sięgnąć po nieco ciemniejsze bronzery, koniecznie z rozświetlającymi drobinkami.
Zimą właścicielki bardzo jasnej karnacji powinny sięgać po najjaśniejsze bronzery lub zamiast nich stosować róż, który w ich przypadku wygląda o wiele naturalniej.

Bronzer naturalny to kosmetyk, który bez wątpienia warto mieć w swojej kosmetyczce - ułatwi Ci on wykonanie pięknego i profesjonalnego makijażu, a także pomoże właściwie dbać o skórę. Do konturowania twarzy przyda Ci się również naturalny róż oraz rozświetlacz, które wraz z bronzerem stanowią makijażowe trio o magicznych właściwościach!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń