Kategorie

Wyczyść filtr

Eko dom

W tej kategorii znajdziesz środki czystości i ekologiczne akcesoria do domu, przyjazne środowisku i domownikom.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Eko dom – żyj w zgodzie z naturą

Twoje zakupowe decyzje mają ogromne znaczenie dla środowiska naturalnego. Dzięki świadomym wyborom możesz ograniczyć produkowanie szkodliwych odpadów i uchronić wody, gleby czy powietrze, którym oddychamy od zanieczyszczeń i toksycznych substancji. Od tego, jakie środki czystości, płyny do prania czy kuchenne akcesoria wybierasz, zależy również zdrowie Twoje i Twoich domowników – dorosłych, dzieci i czworonożnych pupili. Wiemy, jak ważne są bezpieczeństwo najbliższych i troska o przyrodę, dlatego w tej kategorii zgromadziliśmy produkty, które nie wyrządzą szkody środowisku naturalnemu, ludziom ani zwierzętom.

Zadbaj o czystość domu bez zbędnej chemii

W naszym sklepie znajdziesz wszystkie artykuły, które są potrzebne do sprzątania – od płynów do mycia podłóg po żele do WC. Proponowane produkty zostały wykonane ze składników pochodzenia naturalnego, często uzyskanych z roślin i minerałów. Mają proste, minimalistyczne składy, a przy tym szybko usuwają zabrudzenia. Są wolne od toksycznego chloru i innych potencjalnie szkodliwych substancji, działających drażniąco na skórę, oczy czy układ oddechowy.

Czy wiesz, że chemiczne dodatki mogą wpływać negatywnie na zdrowie i samopoczucie osób przebywających w domu? Ich syntetyczny, drażniący zapach nierzadko przyprawia o ból głowy i mdłości. Takie środki do sprzątania i prania ubrań zanieczyszczają też środowisko naturalne, przedostając się do wód i gleby wraz ze ściekami i odpadami. Warto zatem wystrzegać się produktów zawierających składniki, które mogą być groźne dla zdrowia, szkodzić zwierzętom, roślinom, zatruwać rzeki czy pola. Takie preparaty są szczególnie niebezpieczne dla dzieci i alergików, dlatego lepiej jak najszybciej się z nimi rozstać.

Porzuć standardową chemię dostępną w marketach na rzecz ekologicznych środków czystości i łagodnych środków do prania! Działają one równie skutecznie, co ich pełne detergentów odpowiedniki, lecz są przyjazne przyrodzie i bezpieczne dla wszystkich domowników. W dodatku mają przyjemne, kwiatowo-owocowe zapachy, które wypełnią wysprzątane wnętrza miłym aromatem.

Naturalne środki czystości – wypróbuj w swoim domu!

Potrzebujesz produktów, które ułatwią Ci sprzątanie, a zarazem pozwolą zatroszczyć się o środowisko? Szukasz sprawdzonych środków czystości, świetnie radzących sobie z zabrudzeniami, a zarazem działających łagodnie i niepodrażniających skóry? Wszystkie niezbędne artykuły znajdziesz w sklepie Triny.pl!

Co możemy Ci zaoferować? Proponujemy płyny do podłóg stworzone z naturalnych składników. Są biodegradowalne i bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Ekologiczny płyn do mycia podłóg usunie kurz i brud, nie pozostawiając na czyszczonych powierzchniach szkodliwych związków chemicznych. Dlaczego dobór odpowiednich środków, niezawierających toksycznych substancji, jest tak ważny? Na podłodze często bawią się dzieci. Najmłodsze pociechy raczkują i pełzają, dlatego stale mają z nią styczność. Na podłodze często leżą też domowe zwierzęta – koty, psy i inni futerkowi pupile, dlatego do jej sprzątania warto używać wyłącznie takich preparatów, w których składach nie pojawia się potencjalnie groźne dla zdrowia chemikalia.

W Triny.pl proponujemy też ekologiczne środki czystości przeznaczone do sprzątania różnych powierzchni. Możesz kupić więc preparaty dedykowane sprzątaniu w kuchni, łazience czy toalecie, jak i płyn uniwersalny albo pasty do czyszczenia na bazie sody oczyszczonej. Biodegradowalne, wielozadaniowe produkty skutecznie pozbędą się kurzu, zabrudzeń i nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu.

Ekologiczne akcesoria – sprawdź, co przyda się w Twoim domu!

Wszyscy, którym zależy na losie naszej planety, starają się ograniczyć ilość generowanych odpadów i zanieczyszczeń. O przyrodę można, zadbać nie tylko wybierając produkty zawierające naturalne składniki, ale również te wielorazowego użytku. Jeżeli zależy Ci na tym, by produkować w swoim domu mniej śmieci, oszczędzać cenne surowce i podążać za filozofią less waste, poznaj nasze zakupowe propozycje. Proponujemy rozmaite ekologiczne akcesoria – od metalowych słomek do picia po woskowijki.

Czysta oszczędność

Wyposażając swój eko dom w naturalne środki czystości, produkty do prania czy mycia naczyń, zyskujesz skuteczne i wydajne produkty. Oznacza to, że nie musisz zużywać dużo preparatów, żeby doczyścić zabrudzenia czy usunąć upartą plamę. Dzięki efektywnemu działaniu proponowanych artykułów oszczędzasz nie tylko czas poświęcony na sprzątanie, ale też wodę i energię elektryczną. Wszystko to pozwala kompleksowo zadbać o środowisko, a zarazem jest przyjazne domowym finansom.

Ekologiczny skład wcale nie oznacza mniejszej skuteczności. Naturalne środki doskonale poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Nie zniszczą też czyszczonej powierzchni, a co najważniejsze – będą w pełni bezpieczne dla otoczenia.

Artykuły wielorazowego użytku również dają szansę na duże oszczędności. Stosując je, wydajesz mniej pieniędzy na zakup ich jednorazowych odpowiedników. Nie tylko generujesz mniej odpadów, ale i uwalniasz swój dom od zbędnych przedmiotów. Na kuchennych czy łazienkowych półkach nie zalegają plastikowe pojemniki, butelki i foliowe torebki. Używając produktów wielorazowych, działasz w zgodzie z przyrodą, wybierasz minimalizm i oszczędzasz w czasie zakupów.

Prosty skład środków do Eko Domu

Produkty dla domu – zarówno środki do prania, jak i artykuły czystości, nie zawierają zbyt wielu składników. Prostota składu jest jednak niebywałą zaletą. Na etykietach produktów dostępnych w tej kategorii nie znajdziesz szkodliwych substancji, drażniącego chloru, barwników ani sztucznych dodatków zapachowych. Produkty wykonano z naturalnych substancji, które można spotkać w przyrodzie. Część z nich prawdopodobnie stosujesz w swojej kuchni! Składy proponowanych preparatów przypominają przepisy na domowe środki czystości, samodzielnie przygotowywane przez nasze mamy i babcie.

Obecność naturalnych substancji sprawia, że są bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Nawet jeśli przenikną do wody czy gleby, nie zanieczyszczą ich. Jeżeli natomiast będą miały kontakt ze skórą, nie podrażnią jej i nie przesuszą. Biodegradowalność i łagodność ekologicznych środków czystości i piorących bez wątpienia jest ich ważną zaletą, zwłaszcza współcześnie, gdy przyroda cierpi z powodu zużywania naturalnych zasobów i zatruwania rozmaitą chemią.

Ekologiczny skład produktów gwarantuje też pełne bezpieczeństwo dla organizmu człowieka. Oznacza to, że wykonując codzienne obowiązki – piorąc, zmywając naczynia czy myjąc podłogę, nie musisz martwić się, że Twoja skóra zostanie podrażniona, a płuca wypełni gryzący, ostry zapach chemikaliów.
Postaw na sprawdzone rozwiązania!

Niektóre osoby, starające się żyć ekologicznie i chronić środowisko, przygotowują środki czystości czy płyny do prania własnoręcznie. Korzystają przy tym z tradycyjnych przepisów i sięgają po produkty znalezione w kuchni – ocet, sodę oczyszczoną czy sok z cytryny. Takich mikstur nie można przechowywać jednak przez dłuższy czas. Oznacza to, że każdorazowe sprzątanie wymaga ponownego przygotowania mieszanki. Lepszym, praktyczniejszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w gotowe ekologiczne środki czystości. Są one równie trwałe, jak detergenty chemiczne, dlatego nie musisz stale przygotowywać mieszanek z domowych receptur. Okaże się to ważne również wtedy, gdy zależy Ci na czasie – wolisz zakasać rękawy i od razu zabrać się do sprzątania.

Produkty dla alergików Eko Dom

Masz wyjątkowo wrażliwą skórę albo skłonność do alergii? Nie lubisz intensywnych zapachów i chcesz uniknąć ich na swoim praniu albo sprzątanych pomieszczeniach? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ofertę hipoalergicznych, bezzapachowych środków czystości i ekologicznych proszków do prania. Produkty nie zawierają naturalnych olejków eterycznych. Są jeszcze łagodniejszą wersją artykułów wolnych od sztucznych barwników i zapachów. Dzięki temu nie powodują podrażnień skóry ani dróg oddechowych. Jeżeli zmagasz się z którymś z wyżej opisanych problemów, możesz stosować je bez obaw o swoje zdrowie.

Zmywanie podłóg, czyszczenie kuchenek, mycie okien, a nawet pranie – wszystko to możesz zrobić z użyciem ekologicznych środków! Oferta produktów do eko domu jest bardzo szeroka. Znajdziesz u nas naturalne środki czystości, płyny do mycia naczyń, łagodne środki do prania i rozmaite akcesoria less i zero waste. Bogaty wybór artykułów sprawia, że łatwo odszukasz dokładnie te przedmioty, które będą odpowiadać Twoim potrzebom!

Więcej o ekologicznych środkach czystości przeczytasz na naszym blogu: Ekologiczne środki czystości – dobry wybór dla Twojego domu i zdrowia.

Strona 1 z 3

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń