Kategorie

Wyczyść filtr

Masła kosmetyczne do ciała

Wszystkie masła kosmetyczne dostępne w tej kategorii mogą być stosowane do pielęgnacji bardzo suchej skóry, mają właściwości natłuszczające, odżywcze i ochronne.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Czym są masła kosmetyczne (masła roślinne)?

Masła kosmetyczne (roślinne) są olejami, które charakteryzują się stałą konsystencją, przypominającą tradycyjne masło. Pod wpływem wysokiej temperatury masła ulegają upłynnieniu i zamieniają się w oleje. Składają się głównie z trójglicerydów i estrów kwasów tłuszczowych i wykazują różnorodne właściwości kosmetyczne. Większość z nich otrzymuje się w wyniku tłoczenia na zimno. Niektóre masła poddaje się rafinacji, czyli procesowi oczyszczania poprzez filtrację na ziemi okrzemkowej czy destylację pod zmniejszonym ciśnieniem. Dzięki temu są one bardziej odporne na wysoką temperaturę i bardziej trwałe. Nie mają też charakterystycznego dla maseł nierafinowanego zapachu i koloru. Najbardziej cenione w naturalnej pielęgnacji są jednak masła nierafinowane, które poddaje się jedynie procesom filtracji pod niskim ciśnieniem z użyciem filtrów papierowych. Takie masła można też często kupić w formie surowej, grudkowatej, intensywnie pachnącej.

Jakie właściwości mają masła kosmetyczne?

Masła roślinne (masła kosmetyczne), podobnie jak oleje, wykazują wszechstronne działanie pielęgnacyjne, a ze względu na bardziej treściwą konsystencję działają bardziej intensywnie i bywają ratunkiem dla mocno podrażnionej, przesuszonej i wymagającej regeneracji skóry. Stosuje się je przede wszystkim do nawilżania i natłuszczania skóry, jej regeneracji, ujędrniania, odżywienia i ochrony przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Masła doskonale zabezpieczają skórę przed utratą wilgoci, łagodzą podrażnienia i stany zapalne, pomagają goić się ranom. Wspomagają też pielęgnację skóry, której brakuje jędrności, elastyczności i gładkości.

Masła kosmetyczne można stosować do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

Egzotyczne masła kosmetyczne w Twojej łazience

Masła kosmetyczne tłoczy się najczęściej z roślin, które nie rosną w naszej strefie klimatycznej. Często są to rośliny bardzo egzotyczne, które mają wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne, ale nazwy których kompletnie nic nam nie mówią. Świetnym przykładem jest tu masła cupuacu, murumuru i tucuma z Amazonii, czy afrykańskie masło kombo. Najbardziej popularne są jednak masła, które wykorzystuje się do produkcji kosmetyków i bardzo często możemy znaleźć je w INCI kupowanych kosmetyków naturalnych. Są to przede wszystkim masło shea, masło mango i masło kakaowe. Wszystkie wspomniane są dostępne w naszym sklepie i zebrane w tej kategorii.

Masła kosmetyczne - które wybrać?

Każde masło kosmetyczne na swój sposób jest też trudne w aplikacji, a masło shea ma dodatkowo zapach, który nie każdy akceptuje. Jak w takim razie wybrać spośród nich tylko jedno? Nie jest to łatwe, dlatego w tym przypadku warto naprawdę dobrze przyjrzeć się właściwościom każdego z tych produktów i potrzebom własnej skóry. A jeśli uznasz, że każde z tych maseł jest dla Ciebie - kup wszystkie trzy i zrób z nich masło kosmetyczne o wielkiej mocy i bardzo intensywnym działaniu, łącząc je ze sobą po wcześniejszym podgrzaniu w kąpieli wodnej.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń