Kategorie

Marka

Kraj producenta

Cena

4 - 114 zł

Naturalne olejki do włosów

Olejowanie włosów przy pomocy naturalnych olejów roślinnych to bardzo stara metoda pielęgnacji, znana od setek lat w wielu regionach świata. Dzisiaj wróciła do łask, ponieważ okazała się świetnym sposobem na regenerację włosów zniszczonych zabiegami fryzjerskimi, z którymi nie radzą sobie nawet najlepsze odżywki i maski. Po naturalne olejki do włosów sięgają także osoby, które chcą mieć po prostu zdrowe oraz idealnie gładkie i pięknie błyszczące włosy bez przeciążania ich kosmetykami. Olejki do włosów może stosować każdy – sprawdź naszą szeroką ofertę tych naturalnych produktów i wybierz najlepszy dla siebie!

Olejki do włosów stosowano już w starożytności!

Olejki do włosów są to po prostu naturalne oleje roślinne, z których wiele wykorzystujemy również w kuchni ze względu na ich cenne wartości odżywcze. Do najważniejszych z nich zalicza się nienasycone kwasy tłuszczowe, a także witaminy oraz fitosterole, które pozytywnie działają nie tylko na nasz organizm od wewnątrz, ale również na skórę i włosy. Odżywcze właściwości olejów znane były już w starożytności – już wtedy mieszkańcy Bliskiego Wschodu oraz Indii stosowali olejki do namaszczania ciała oraz włosów. Dzisiaj technik olejowania włosów uczymy się głównie od Hindusek, które opanowały tę metodę pielęgnacji włosów do perfekcji. To dzięki niej mają mocne, grube i niewiarygodnie lśniące włosy, często bez używania jakichkolwiek dodatkowych kosmetyków i odżywek. Zachodni eksperci zalecają olejowanie jako uzupełnienie innych metod pielęgnacji włosów – mówiąc wprost, warto stosować zarówno olejki, jak też normalne odżywki, maski, czy serum do włosów.

Dlaczego warto olejować włosy?

Oprócz tego, że naturalne olejki do włosów działają na nie silnie odżywczo, wykazują także szereg innych właściwości pielęgnacyjnych. W szczególności zaleca się je stosować na włosy bardzo zniszczone, suche, matowe i łamliwe, które wymagają intensywnego odżywienia i odbudowy np. po częstym rozjaśnianiu lub innych zabiegach fryzjerskich. Regularne olejowanie włosów pozwala uzyskać wiele pozytywnych efektów m.in.:
•    wyraźne wygładzenie włosów
•    nawilżenie włosów
•    ochrona przed utratą wilgoci i działaniem czynników zewnętrznych
•    odbudowanie zniszczonej struktury włosa
•    wzmocnienie i uelastycznienie włosów
•    zapobieganie rozdwajaniu się końcówek.

Warto jednak pamiętać, że o właściwościach olejku w dużej mierze decyduje jego rodzaj. Dlatego zanim zaczniesz stosować olejowanie włosów, dokładnie określ rodzaj swoich włosów oraz ich potrzeby!

Olej czy olejek – co wybrać do pielęgnacji włosów?

W naszym sklepie znajdziesz nawet kilkadziesiąt preparatów na bazie naturalnych olejów do pielęgnacji włosów, które pochodzą niemal z całego świata i są pozyskane z przeróżnych roślin. Zwróć uwagę na to, że w katalogu produktów znajdziesz zarówno oleje, jak i olejki do włosów. Różnica w nazewnictwie jest niewielka, jednak ma znaczenie, jeśli chodzi o skład i działanie tych naturalnych kosmetyków.
Olej do włosów jest to zazwyczaj preparat jednoskładnikowy, zawierający 100% naturalnego oleju jednego rodzaju np. olej z wiesiołka, olej rycynowy, olej kokosowy, czy olej monoi.
Z kolei olejkiem nazywa się zwykle kompozycje różnych olejów, które czasami są również wzbogacane ziołami i ekstraktami z innych roślin. Niektórzy producenci naturalnych kosmetyków stosują zamiennie obie nazwy dla tych samych produktów, jednak powyższe rozróżnienie występuje najczęściej.
Do olejowania włosów nadaje się zarówno 100% naturalny olej roślinny, jak i olejek. W przypadku preparatów wieloskładnikowych świetne są na przykład olejki indyjskie, których receptury bazują na wielowiekowej tradycji medycyny naturalnej Ajurwedy i często zawierają nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt naturalnych składników.

Wypróbuj najwyższej jakości naturalne olejki z certyfikatem!

Najlepszy olejek do olejowania włosów to ten zawierający wyłącznie składniki roślinne, czyli nierafinowane oleje tłoczone na zimno lub pozyskiwane metodą ekstrakcji, a także ewentualnie wyciągi ziołowe. Niestety niektórzy producenci oferują preparaty zawierające minimalną ilość olejów, za to pełne różnych innych syntetycznych substancji, które niekoniecznie dają pożądany efekt pielęgnacyjny. W naszym sklepie staramy się proponować wyłącznie wyselekcjonowane oleje i olejki najwyższej jakości, odznaczające się najwyższym stopniem naturalności. Wiele z nich to w 100% naturalne olejki BIO pochodzące z upraw ekologicznych, których jakość i zgodność z wymaganiami dla produktów naturalnych potwierdzona jest międzynarodowymi certyfikatami. Preparaty wieloskładnikowe to z kolei olejki wzbogacone o zioła, mające za zadanie wzmocnić działanie olejów w pielęgnacji włosów lub skóry głowy. W naszym katalogu znajdziesz więc także specjalne olejki stymulujące porost włosów, czy nawet olejki likwidujące łupież.

Który olejek do włosów będzie dla Ciebie najlepszy?

Naturalne olejki do włosów spełnią swoją rolę odżywczą i upiększającą tylko wtedy, jeśli będą stosowane regularnie oraz będą dopasowane do rodzaju włosów. Każdy z nich ma bowiem nieco inne działanie na włosy. Przykładowo, jeśli będziesz stosować olej rycynowy na włosy cienkie, z czasem staną się one grubsze i mocniejsze. Natomiast jeśli podczas olejowania zastosujesz olej kokosowy na włosy sztywne i przesuszone, po zabiegu staną się one miękkie i będą się lepiej układać. Najczęściej poszukiwanymi olejami są olejki do włosów wysokoporowatych, czyli bardzo zniszczonych i suchych. Jeśli masz takie włosy, użyj np. oleju z wiesiołka lub z kiełków pszenicy. Świetnie sprawdzi się w Twoim przypadku również olej lniany na włosy. To tylko przykłady, jak różne właściwości mają poszczególne oleje. W naszym sklepie znajdziesz również specjalny olejek do włosów na zniszczone końcówki, olejek do włosów rozjaśnianych, olejki do włosów blond czy olejki do włosów kręconych. Oprócz olejów do zabiegu olejowania mamy również olejki typowo upiększające np. olejki nabłyszczające. Są to zwykle olejki do włosów bez spłukiwania o nieco lżejszej formule.
Jeśli nie wiesz, który naturalny olejek do włosów będzie dla Ciebie najlepszy lub jak wzmocnić włosy za ich pomocą, zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym przewodnikiem po olejowaniu włosów https://triny.pl/blog/olejowanie-wlosow-przewodnik Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat sposobu doboru olejku do rodzaju włosów, a także o technikach olejowania i zaletach tego zabiegu.

Zachęcamy Cię do olejowania włosów, ponieważ jest to sprawdzona przez miliony kobiet na całym świecie metoda pielęgnacji włosów, która rzeczywiście przynosi spektakularne efekty. Pamiętaj jednak, że należy ją wykonywać regularnie i nie za często. Do codziennej pielęgnacji przyda Ci się naturalna odżywka do włosów, natomiast olejki do włosów naturalne stosuj raz w tygodniu lub raz w miesiącu, w zależności od tego, czego potrzebują Twoje włosy.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń