Kategorie

Wyczyść filtr

Szampon rypacz, szampon oczyszczający

Rypacz to mocny szampon, który intensywnie oczyszcza skórę głowy i włosy. Polecany jest zwłaszcza wtedy, kiedy chcesz pozbyć się nadbudowy z włosów, ale nie tylko.

Czytaj więcejCzytaj mniej

O szamponach rypaczach zaczęło być głośno wraz z popularyzacją metody pielęgnacji włosów Curly Girl. Silne oczyszczanie skóry głowy i włosów na ich długości ma być pewnego rodzaju resetem. To dlatego mycie szamponem rypaczem jest polecane przy zmianie techniki pielęgnacyjnej, na przykład wtedy, kiedy przechodzimy do mycia włosów mąką lub chcemy zacząć farbować włosy henną. Ale nie tylko. Stosowanie w pielęgnacji silikonów, protein, olejów, mocnych żeli stylizujących czy nawet mycie włosów w twardej wodzie sprawia, że tworzy się na nich nadbudowa. Przez nią włosy stają się matowe, sztywne i suche. Właśnie temu zapobiec ma mocno oczyszczający szampon do włosów.

W naszym sklepie znajdziesz naturalne mocno oczyszczające szampony do włosów, które pomogą pozbyć Ci się nadbudowy z włosów, a przy tym je wypielęgnują.

Szampon rypacz… czyli właściwie co to jest?

Szampon typu rypacz to szampon, w którego składzie znajdują się anionowe detergenty, za to nie ma substancji filmotwórczych. Jego zadaniem jest mocne oczyszczenie włosów, co jest zalecane zwłaszcza przed farbowaniem i hennowaniem. Silne oczyszczenie przynosi korzyści nie tylko przed zabiegami, ale jest zalecane również sporadycznie, zwłaszcza kiedy masz twardą wodę w domu lub często używasz kosmetyków z substancjami obciążającymi jak silikony czy oleje.

Co robi szampon rypacz:

  • dokładnie oczyszcza skórę głowy i włosy z zanieczyszczeń
  • pomaga utrzymać równowagę hydrolipidową skóry głowy
  • pomaga lekkość i objętość
  • zwiększa wchłanialność składników aktywnych np. z masek
  • sprawia, że włosy stają się odczuwalnie czyste i zresetowane

Szampon mocno oczyszczający usuwa z głowy wszelkie pozostałości po poprzedniej pielęgnacji i stylizacji, w tym silikony z szamponów, odżywek, mgiełek, silnych żeli czy nadbudowę z minerałów z twardej wody. To właśnie przez taką nadbudowę włosy tracą blask, stają się ciężkie, a nawet mogą szybciej się niszczyć. Nie wspominając, że nadbudowa z minerałów z twardej wody może im nadawać zielonkawą poświatę (winowajcami są miedź i żelazo). To dlatego o mocnym oczyszczeniu rypaczem mówi się szczególnie w kontekście zmian pielęgnacyjnych, ale faktem jest, że taki zabieg przyda się również, kiedy nie planujesz radykalnych zmian w rutynie pielęgnacyjnej.

Kiedy sięgnąć po szampon rypacz?

Nawet jeśli myjesz włosy codziennie, to zanieczyszczenia i minerały mogą się na nich gromadzić. Szampony przeznaczone do codziennego użytku często są zbyt słabe, aby pozbyć się nadbudowy. I tutaj wkracza szampon rypacz, który zaleca się stosować raz w tygodniu lub w zależności od potrzeb. Po co? Po to, aby przede wszystkim intensywnie oczyścić włosy i wrócić do ich stanu pierwotnego, a także by pomóc skórze odzyskać naturalną równowagę. Jest to ważne, ponieważ przez stosowanie rozmaitych masek, odżywek, środków stylizujących skóra może być nadmiernie obciążona.

Uwaga: Ze względu na wysoki potencjał myjący zawartych składników szampony rypacze polecane są tylko osobom, które nie mają problemów ze skórą głowy jak łupież czy nadwrażliwość.

Co zawierają mocne szampony oczyszczające?

W szamponach mocno oczyszczających znajdziesz anionowe detergenty takie jak: SLS (Sodium Lauryl Sulfate), SLES (Sodium Laureth Sulfate), ALS (Ammonium Lauryl Sulfate) i ALES (Ammonium Laureth Sulfate). Są to najpopularniejsze detergenty myjące w tego rodzaju produktach, ale prócz nich mogą pojawić się np. MLS (Magnesium Lauryl Sulfate), TLS (Triethanolamine Lauryl Sulfate) i inne związki mające cząstkę „sulfate”.

Co istotne, szampon rypacz nie zawiera w ogóle albo tylko w niewielkiej ilości składników kondycjonujących jak silikony, oleje, proteiny wielkocząsteczkowe czy parafiny. Wszystko przez fakt, że wszelkie substancje filmotwórcze doprowadzają do obciążenia włosów i tworzą na nich nadbudowę, a przecież dążymy do tego, by takiej nadbudowy (filmu) się pozbyć, a nie dodatkowo jej dokładać.

Jakie szampony mocno oczyszczające typu rypacz rekomenduje Triny?

W Triny stawiamy na produkty, które wpisują się w naturalną i świadomą pielęgnację włosów. W naszej ofercie znajdziesz bardzo mocne szampony znanych i cenionych marek takich jak Anwen, Banfi, Equilibra, APIS, E-Fiore czy Cosnature. To, co je łączy to łagodny skład, pozbawiony kontrowersyjnych składników. Polecamy je każdemu, kto ma włosy mocno przetłuszczające się lub osobom używającym stylizacji na co dzień.

Pamiętaj, aby po użyciu szamponu rypacza nałożyć na włosy odżywkę lub maskę. Przez to, że szampon ma dużą moc oczyszczającą i działa naprawdę silnie, może sprawić, że włosy będą matowe i tępe. Odpowiednie kosmetyki dobierzesz w kategorii: Naturalne odżywki do włosów.

Tutaj sprawdzisz, czym się różni zwykły szampon od mocnego rypacza: Typ szamponu a detergenty - różnice między szamponami łagodnymi, średnimi i mocnymi.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń