Kategorie

Wyczyść filtr

Szampon na porost włosów

Szampon na porost włosów powinien dobrze oczyszczać oraz nawilżać skórę głowy. Świetnie się sprawdzą szampony delikatne, z naturalnym składem.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Choć włosy rosną każdego dnia, tempo, w jakim zmieniają swoją długość nie każdego satysfakcjonuje. Na szczęście, można je zwiększyć. Pomaga w tym korzystna dla włosów dieta, a przede wszystkim – ich odpowiednia pielęgnacja. Jednym z ważnych elementów pielęgnacji włosów jest szampon na porost włosów.

Szampon na porost włosów – czego się spodziewać?

Szampon na porost włosów to kosmetyk pielęgnacyjny, którego twórcy kładą szczególny nacisk na prawidłową pielęgnację skóry głowy. Zwraca na siebie uwagę nie tylko dlatego, że oczyszcza ją z pozostałości różnego rodzaju zanieczyszczeń, ale i dlatego, że nawilża ją i odżywia. Zdrowa skóra głowy to także utrzymane w dobrej kondycji cebulki włosów, a przecież to właśnie ich stan ma w tym wypadku kluczowe znaczenie.

Szampon na porost włosów nie jest jednak kosmetykiem, którego działanie przyniesie efekty dopiero w najbliższej przyszłości. Osoby, które go stosują doceniają to, że włosy stają się zdrowsze, bardziej błyszczące i lepiej nawilżone. Regularnie stosowany pozwala też na eliminowanie problemu łupieżu oraz rozdwajania się końcówek. To także rozwiązanie, które powinno usatysfakcjonować wszystkie te osoby, które chcą zapobiec wypadaniu włosów.

Szampon na porost włosów – jaki wybrać?

Na rynku nie brakuje szamponów na porost włosów, wybór tego najbardziej odpowiedniego może być więc dość trudny. Szukając tego najwłaściwszego warto zatem zwracać uwagę przede wszystkim na skład szamponu. Najlepsze są te, które bazują na substancjach naturalnych. Zarówno przetłuszczone, jak i wysuszone włosy nie przepadają za chemią, dobrze więc unikać kosmetyków z parabenami, silikonami oraz tych, które mają w swoim składzie sztuczne konserwanty i wzmacniacze zapachu. Szampony naturalne znane są z tego, że nieco gorzej się pienią. Nie jest to jednak poważna niedogodność.

Przed zakupem dobrze jest też upewnić się, że mamy do czynienia z kosmetykiem, który odpowiada konkretnym potrzebom naszych włosów. Inne szampony poleca się do włosów przetłuszczających, a inne do tych, które sprawiają wrażenie niedostatecznie nawilżonych.

Szampon na porost włosów – jak stosować

Chcąc uzyskać satysfakcjonujące rezultaty warto pamiętać o tym, że szampon na porost włosów powinien być stosowany regularnie. Dobrze jest też zawracać uwagę na konkretne zalecenia udzielane przez jego producenta. Przed zakupem warto sprawdzić, czy kosmetyk, który wybieramy, nie jest częścią większego programu pielęgnacyjnego. Niektóre szampony można stosować wraz z dedykowanymi przez tego samego producenta odżywkami oraz balsamami do włosów. Przyspiesza to efekt końcowy i zwiększa jego widoczność.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń