Kategorie

Wyczyść filtr

Hydrolat oczarowy

Hydrolat oczarowy jest wyjątkową wodą roślinną o wszechstronnych właściwościach. Powstaje w procesie destylacji, a jego bazą są liście oczaru wirginijskiego – krzewu, który w naturalnych warunkach jest spotykany przede wszystkim w Ameryce Północnej. 

Czytaj więcejCzytaj mniej

Pielęgnacyjne właściwości oczaru zostały odkryte już przed wiekami, kiedy to doceniono, że wpływa on korzystnie na proces gojenia się ran. Sięgając po hydrolat oczarowy można jednak liczyć także na inne, wcale nie mniej spektakularne rezultaty jego stosowania.

Działanie hydrolatu oczarowego

Po hydrolat oczarowy można sięgać bez względu na to, jaki posiada się rodzaj cery. To skuteczny sposób na łagodzenie podrażnień sprawdzający się tak w przypadku cery suchej, jak i trądzikowej. To właśnie osoby mające cerę tłustą chwalą go zresztą najbardziej. Hydrolat oczarowy nie tylko zmniejsza rozszerzone pory, ale również oczyszcza je. Jest w stanie zahamować nadmierną produkcję sebum, poprawia też ukrwienie skóry, co prowadzi do niwelowania widocznych różnic w jej kolorycie. Hydrolat oczarowy zwraca na siebie uwagę także dlatego, że w jego składzie w wysokim stężeniu znajdują się garbniki. To właśnie one zapewniają mu właściwości przeciwutleniające.

Sięgając po naturalny hydrolat oczarowy zawsze warto zapoznać się z informacjami umieszczonymi na opakowaniu przez jego producenta. To właśnie one powinny mieć kluczowe znaczenie dla jego praktycznego zastosowania. Co do zasady jednak kosmetyk ten można wykorzystywać choćby do przygotowywania własnych maseczek nawilżających, sam jest też znakomitym kompresem na oczy przykładanym do powiek na płatku kosmetycznym.

Hydrolat z oczaru może być też stosowany jako odświeżająca mgiełka. Ma piękny zapach oraz właściwości odświeżające, których nie można zignorować w letnie dni. Osoby sięgające po hydrolat oczarowy chętnie wykonują też okłady z jego udziałem sprawdzające się, gdy dochodzi do skaleczeń i niewielkich oparzeń. Kosmetyk może być też naturalnym balsamem po goleniu tak dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Uzupełnij swoją wiedzę o hydrolatach o artykuły:

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń