Kategorie

Wyczyść filtr

Hydrolat lawendowy, woda lawendowa

Hydrolat lawendowy polecany jest do wszystkich rodzajów cery. Poznaj jego liczne właściwości i zastosowania w codziennej pielęgnacji.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Hydrolat lawendowy to kosmetyk, który może być stosowany zarówno okazjonalnie, jak i w trakcie codziennej pielęgnacji. Powstaje w procesie destylacji parą wodną lawendy lekarskiej – rośliny od stuleci znanej ze swoich wszechstronnych właściwości leczniczych. O najlepszych rezultatach podczas korzystania z niego można mówić wtedy, gdy jest on rozwiązaniem naturalnym, wolnym zarówno od sztucznych konserwantów, jak i substancji zapachowych.

Hydrolat lawendowy – właściwości

Zainteresowanie, jakim cieszy się hydrolat lawendowy jest w dużej mierze zasługą jego unikatowych właściwości. Mamy do czynienia z rozwiązaniem sprawdzającym się znakomicie w walce z drobnoustrojami, przyspieszającym procesy gojenia, a także przeciwdziałającym zaczerwienieniu o charakterze zapalnym typowemu zwłaszcza dla cery tłustej. Osoby sięgające po hydrolat lawendowy doceniają także jego właściwości regeneracyjne. To właśnie dlatego mówimy w jego kontekście o kosmetyku, który powinien zainteresować także te osoby, które mają skórę suchą i skłonną do podrażnień. Hydrolat stosowany regularnie poprawia kondycję cery, a jego skuteczność jest uzależniona przede wszystkim od składu. Tu obowiązuje zresztą zasada, że im bardziej jest on naturalny, tym lepiej.

Jak stosować hydrolat lawendowy?

Stosowanie hydrolatu lawendowego różni się w zależności od tego, które jego właściwości chcemy wykorzystywać w pierwszej kolejności. Jeśli ma być stosowany na włosy, najlepszym rozwiązaniem będzie aplikowanie go bezpośrednio na skórę głowy. Można w tym celu wykorzystywać dozownik, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby wykorzystywać hydrolat tak, jak klasyczną wcierkę. Jeśli chcemy korzystać z dobroczynnego wpływu hydrolatu lawendowego na twarz, najlepszą opcją będzie z pewnością skorzystanie z niego, gdy ma on formę mgiełki albo tonika.

Bez względu na to, jaki sposób wykorzystania hydrolatu interesuje nas najbardziej, przed pierwszym użyciem konieczne jest zapoznanie się z informacjami podanymi przez producenta. Jego zalecenia odnoszące się do stosowania kosmetyku powinny być dla nas najważniejszymi wytycznymi.

Uzupełnij swoją wiedzę o hydrolatach o artykuły:

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń