Kategorie

Wyczyść filtr

Serum olejowe do twarzy

Serum olejowe do twarzy to wyjątkowy kosmetyk znany nie tylko z tego, że otula i chroni, ale również wygładza skórę przyczyniając się do tego, że staje się ona bardziej elastyczna. 

Czytaj więcejCzytaj mniej

To także skuteczny sposób na spowolnienie procesów starzenia. Im bardziej naturalny jest jego skład, tym skuteczniejsze jest jednocześnie charakterystyczne dla niego działanie. Brak alkoholu, barwników i konserwantów przyczynia się także do tego, że po serum olejowe mogą sięgać również te osoby, których skóra charakteryzuje się skłonnością do podrażnień.

W czym tkwi sekret olejowego serum do twarzy?

Choć serum olejowe do twarzy jest często opisywane jako kolejny olej do twarzy, takie porównanie wcale nie jest precyzyjne. W przeciwieństwie do klasycznych olejków roślinnych, serum ma znacznie więcej składników. Składniki te są też bardziej skoncentrowane. Wpływa to na jeszcze bardziej spektakularne właściwości.

W tym kontekście najczęściej wspomina się o ochronie i nawilżeniu skóry, nie można jednak nie dostrzec i tego, że mamy do czynienia z kosmetykami, które są w stanie walczyć z oznakami jej starzenia się. Serum nie jest kosmetykiem drażniącym skórę i nawet jego regularne stosowanie nie pociąga za sobą ryzyka tego, że zostanie ona przesuszona. Pozwala to na jej regenerację bez ryzyka skutków ubocznych.

Jak stosować serum olejowe do twarzy?

Sięgając po serum olejowe do twarzy warto pamiętać przede wszystkim o tym, aby starannie analizować informacje na ten temat podawane przez jego producenta. Warto pamiętać także o tym, że specyfika tego kosmetyku wymaga, aby aplikować go przede wszystkim na noc, gdy skóra jest już wolna od makijażu, umyta i stonizowana.

Serum, ze względu na swoją specyfikę, jest też zaliczane do tych kosmetyków, które powinno się wprowadzać do pielęgnacji etapami. Na początku najlepiej aplikować je raz lub dwa razy w tygodniu, z czasem zwiększając jednak częstotliwość jego stosowania. Nie jest też wskazane nakładanie go na twarz w zbyt dużej ilości. Więcej wcale nie musi znaczyć lepiej zwłaszcza, jeśli takie działanie wiąże się z ryzykiem podrażnienia skóry. Serum bez obaw można za to wzmacniać klasycznym kremem nawilżającym zwłaszcza, nawet jest zalecane zamknięcie pielęgnacji twarzy kremem.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń