Kategorie

Wyczyść filtr

Hydrolat z czystka

Hydrolat z czystka jest kosmetykiem przeznaczonym do codziennego stosowania, powstający dzięki procesie destylacji parą wodną czystka lekarskiego, nazywanego często królem roślin o działaniu prozdrowotnym. 

Czytaj więcejCzytaj mniej

Stosowanie hydrolatu z czystka jest zalecane przede wszystkim tym osobom, które nieustannie muszą zmagać się z przebarwieniami skóry i trądzikiem, choć nie powinien on rozczarować także właścicieli innych typów skóry zwłaszcza, jeśli szuka się rozwiązania przeciwdziałającego jej starzeniu się.

Co wpływa na skuteczność hydrolatu z czystka?

Czystek to popularna roślina wykorzystywana nie tylko do oczyszczania organizmu z toksyn. Już od dziesięcioleci bazuje na nim medycyna naturalna. Dziś coraz większy nacisk kładzie się także na jego wpływ na atrakcyjny wygląd zewnętrzny. Naturalna woda roślinna z czystka jest na to najlepszym dowodem, bo nie tylko oczyszcza cerę ściągając pory, ale również doskonale radzi sobie ze stanami zapalnymi i podrażnieniami.

Szerokie grono zwolenników hydrolatu z czystka docenia także to, że znakomicie wyrównuje on koloryt skóry przyczyniając się jednocześnie do tego, że kłopotliwe blizny będące konsekwencją trądziku są mniej widoczne. Na hydrolat z czystka można liczyć także wtedy, gdy chce się rozjaśnić cienie pod oczami, zmniejszyć opuchliznę i obrzęk, a przede wszystkim – nawilżyć skórę sprawiając, że stanie się bardziej jędrna. Woda roślinna z czystka jest wysoko ceniona także dlatego, że może wspomagać leczenie poważniejszych problemów skórnych, w tym choćby poparzeń słonecznym.

Jak wykorzystywać hydrolat z czystka?

Choć hydrolat z czystka ma szereg zastosowań, najczęściej jest kosmetykiem wykorzystywanym do pielęgnacji włosów i twarzy. Ma kompleksowe działanie, a co za tym idzie, możemy na niego liczyć bez względu na to, z jakim rodzajem cery mamy do czynienia, choć jest szczególnie wysoko ceniony w przypadku skóry zmęczonej i suchej. Bez względu na to, czy planujemy wykorzystać go do zadbania o twarz, czy o włosy, kosmetyk nie wymaga szczególnego przygotowania do użytku. Kluczowe znaczenie powinny mieć więc informacje zawarte na jego opakowaniu odnoszące się do sposobu jego zastosowania.

Uzupełnij swoją wiedzę o hydrolatach o artykuły:

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń