Kategorie

Wyczyść filtr

Świece sojowe

Świece z naturalnego wosku to doskonałe uzupełnienie domowego SPA. Wprowadź w domu unikalny zapach i zrelaksuj się - bez toksycznych substancji, bez zapachu parafiny, sadzy i dymu.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Zamień świece na zdrowszą, bardziej ekologiczną i bezpieczniejszą alternatywę. Świece sojowe wykonane są z wosku wegańskiego, który jest biodegradowalny. Do tego nie wytwarzają szkodliwych substancji i sadzy. Dzięki temu, że wosk sojowy nie jest gorący, nie można się nim poparzyć - świece sojowe sprawdzą się zatem w domu, w którym są dzieci lub zwierzęta. Poznaj kolekcję unikalnych świec sojowych o pięknych zapachach dostępną w Triny!

Co to są świece sojowe?

Świece z wosku sojowego to alternatywa dla świec zwykłych, uważana za bezpieczniejszą i zdrowszą. Ich przewagą jest naturalność - wykonywane są z wosku roślinnego. Dostępne są też naturalne świece z wosku palmowego, kokosowego, rzepakowego, a nawet wosku pszczelego. Wegański wosk sojowy powstaje z ziaren soi i ma neutralny słodkawy zapach. Knot w świecy sojowej jest zazwyczaj bawełniany bądź drewniany. Dodajmy, że naturalne świece z soi wyrabiane są ręcznie.

Dlaczego warto wybrać świece sojowe?

Bezkonkurencyjną zaletą świec sojowych jest to, że są naturalne, ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt. W ich składzie nie ma substancji alergizujących, nie wytwarzają też dymu, przez co będą idealne dla alergików. Nie są też testowane na zwierzętach.

Zalety świec sojowych:

  • produkt naturalny, roślinny
  • nie wytwarzają dymu i sadzy (a jak już, to w minimalnej ilości)
  • nie wytwarzają szkodliwych toksycznych oparów
  • wosk sojowy jest materiałem biodegradowalnym i odnawialnym
  • bezpieczne w stosowaniu
  • wosk sojowy łatwo się usuwa i spiera

Świece sojowe nie brudzą tak powierzchni jak inne. Oznacza to, że jeśli trochę Ci wosku skapnie na meble lub ubranie, to w prosty sposób go usuniesz przy pomocy wody z mydłem.

Czym się różni świeczka z wosku sojowego od zwykłej?

Tradycyjne świece wykonane są z parafiny, która pochodzi z frakcji ropy naftowej lub smół węgla brunatnego. I już to powinno dać do myślenia na temat przewagi świec sojowych, ale po kolei. Do zwykłych świec dodawane są też inne składniki jak barwniki czy substancje zapachowe. Bywa i tak, że knot jest pokrywany ołowiem, co ma utrzymywać go w pionowej pozycji. Zwykłe świece wytwarzają takie szkodliwe substancje jak formaldehyd, toluen czy benzol. Codzienne palenie takiej świecy w niewentylowanym pomieszczeniu może negatywnie wpłynąć na układ oddechowy, krwionośny, a nawet rozrodczy; wpływa również na zdrowie zwierząt domowych.

Znaczącą przewagą świec sojowych nad zwykłymi świecami jest zapach oraz brak szkodliwych oparów. Wosk sojowy jest praktycznie bezzapachowy, dzięki czemu możesz go swobodnie używać na przykład do podgrzewania olejków eterycznych w aromaterapii. Możesz zdecydować się na zapachową świecę sojową, która roztoczy uwielbiany przez Ciebie aromat i wprowadzi w dobry nastrój. Taka świeca w pełni oddaje zapach zadeklarowany przez producenta, ponieważ nie jest on zaburzony nieprzyjemnym zapachem parafiny.

Czy świece sojowe są zdrowe?

Świece sojowe uważane są za zdrowsze niż świece z parafiny, ponieważ nie wytwarzają toksycznych oparów. Ich stosowanie jest bezpieczne, ponieważ mają niską temperaturę topnienia, co utrudnia oparzenie. Ponadto podczas spalania wytwarza się o wiele mniej sadzy niż w świecach parafinowych. Świece sojowe są nieszkodliwe dla organizmu, a nawet wykazują pozytywny wpływ w połączeniu z olejkami eterycznymi.

Zapachowe, bezzapachowe, antykomarowe i inne świece znajdziesz w Triny

W Triny dbamy nie tylko o ciało, ale i duszę. Zależy nam, abyś znalazła u nas wszystkie produkty, które pomogą Ci stworzyć domowe SPA. Znajdziesz u nas zapachowe świece sojowe roztaczające przyjemne wonie, które możesz dopasować do swojego nastroju. Może to być relaksująca kwiatowa woń na przykład róży, jaśminu czy dyni lub bardziej orzeźwiająca i energetyzująca zielona herbata lub bergamotka. Nie brakuje również zapachów, które przeniosą Cię w odległe krainy - mamy świece o zapachu egzotycznym, orientalnym czy też tropikalnym. A może chcesz się porozpieszczać? Pomoże Ci w tym otulająca woń wanilii lub słodkiej czekolady.
W ofercie są też bezzapachowe świece sojowe, które możesz łączyć z aromaterapią, np. kadzidełkami lub olejkami eterycznymi. Mamy również świece sojowe antytabak i antykomarowe. Wszystko to sprawdzonych marek, które cenią naturalność, zdrowie i ekologię, takie jak: Miodowa Mydlarnia, EMHO, Ooroc, Ladne kwiatki, Hagi, Sattva Ayurveda, Mydlarnia Cztery Szpaki. Zapraszamy na zakupy!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń