Kategorie

Wyczyść filtr

Naturalne środki do ochrony przed komarami

Aby uniknąć ukąszeń komarów używaj naturalne środki na komary. Są one całkowicie bezpieczne nawet dla małych dzieci i bardzo skuteczne!

Czytaj więcejCzytaj mniej

Ukąszenie komara jest bardzo nieprzyjemne – powoduje uporczywy świąd utrzymujący się nawet kilka dni, a nierzadko także silniejszą reakcję alergiczną. Niestety komary w Polsce występują nawet w miastach i są aktywne od wiosny do wczesnej jesieni.

Poznaj naturalne repelenty, czyli odstraszacze komarów

Komary atakują najczęściej rano i wieczorem, a ich ulubionym miejscem żerowania są łąki, lasy, przydomowe ogródki, a także okolice jezior i rzek. Na ugryzienie komara narażamy się więc szczególnie na wakacjach, piknikach, a także podczas rodzinnych spotkań przy grillu czy relaksie na tarasie lub w ogrodzie. Niestety owady te swobodnie wlatują także do mieszkań, jednak możesz temu zapobiec poprzez zastosowanie choćby siatek ochronnych w oknach. Dodatkowo warto w pomieszczeniu (szczególnie w sypialni) rozpylić repelent – tak fachowo nazywa się odstraszający środek na komary. W naszym sklepie dostaniesz repelenty naturalne, czyli zawierające wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego, które są bezpieczne dla ludzi i środowiska naturalnego. Komary i inne owady po prostu nie lubią ich zapachu, dlatego wyczuwając je w pomieszczeniu lub na skórze, odlatują w inne miejsce.

Naturalne preparaty na komary i kleszcze

Aby uniknąć ukąszenia przez komara podczas przebywania na zewnątrz, należy użyć środka odstraszającego bezpośrednio na skórę. W naszej ofercie znajdziesz naturalne repelenty, w których składzie nie ma żadnych chemicznych substancji, lecz jedynie te naturalne. Są to głównie wyselekcjonowane olejki eteryczne np. z drzewa herbacianego, które odstraszają nie tylko komary, ale także równie uciążliwe meszki i groźne kleszcze.

Rekomendowane przez nas naturalne środki na komary są dostępne w różnej formie:
• wygodnym sprayu
• mleczku, które dodatkowo nawilża i pielęgnuje skórę
• olejku.
Mamy również preparat 2w1, który zapewnia ochronę nie tylko przed komarami, ale również przed promieniowaniem słonecznym – to idealne rozwiązanie na wakacje!

Naturalne środki przeciw komarom nie zawierają żadnych toksycznych i biobójczych substancji chemicznych. Nie zabijają więc owadów, lecz je odstraszają. Są zwykle bardzo delikatne nawet dla wrażliwej skóry i mogą być stosowane przez kobiety w ciąży oraz na skórę małych dzieci powyżej 3 roku życia.

Dlaczego warto stosować naturalne sposoby na komary?

W sklepach spotkać można wiele produktów na komary, jednak w większości przypadków są to preparaty zawierające dość toksyczne substancje, które często działają drażniąco na skórę i układ oddechowy, nie są też obojętne dla środowiska. W naturalnych repelentach są wyłącznie roślinne składniki, które często spotkać można w preparatach pielęgnacyjnych. Wspomniany wyżej olejek z drzewa herbacianego jest na przykład znanym środkiem antyseptycznym stosowanym w kosmetykach na trądzik.
Naturalna ochrona przed komarami będzie jeszcze skuteczniejsza, jeśli oprócz repelentów będziesz stosować proste triki wzmacniające ich odstraszające działanie: przed wyjściem na zewnątrz zakładaj jasne ubrania i nie stosuj kwiatowych perfum, a na tarasie posadź w doniczkach pelargonie oraz lawendę.

W przypadku, gdy zapomnisz zastosować odstraszacz komarów, a owady to wykorzystają, wypróbuj naturalny środek łagodzący skutki ukąszenia. W Triny.pl znajdziesz np. świetny środek z łagodzącymi świąd i podrażnienie skóry aloesem i olejkiem goździkowym.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń