Purite

Kategorie

Wyczyść filtr
Purite

Purite

Purite łączy wiedzę medyczną z miłością do natury. Przekonaj się, jakie efekty dają polskie kosmetyki do twarzy i ciała oparte na naturalnych składnikach!

Czytaj więcejCzytaj mniej

Purite to połączenie wiedzy i siły ekspertów z wielu dziedzin. Lekarze, zielarze i technolodzy pracują wspólnie nad recepturami i ręcznym wyrobem maceratów i ekstraktów roślinnych, na których bazują produkty firmy. Marka stara się przygotowywać we własnej manufakturze tyle, ile tylko zdoła – sami hodują, zbierają i przetwarzają zioła, co pozwala na surową ocenę jakości surowców. Kosmetyki do twarzy i ciała Purite działają na skórę prawdziwie terapeutycznie, przywracając jej naturalną równowagę.

Poznaj polskie kosmetyki Purite

Purite to polska marka kosmetyczna, która komponuje produkty w taki sposób, aby nadawały skórze prawdziwie optymalne efekty. Jej założenia odcinają się od maskowania problemów lub pozbywania się niedoskonałości kosztem bariery hydrolipidowej skóry. Ich zadaniem jest działanie przede wszystkim terapeutycznie.

Zalety przemawiające za kosmetykami Purite to:

  • ręcznie robione kosmetyki
  • zawierają 100% składników roślinnych i mineralnych.
  • receptury, nad którymi pracują eksperci z odmiennych dziedzin
  • wykorzystywanie ciekawych półproduktów, np. maceratów
  • własna uprawa i przetwórstwo roślin
  • stosowanie biodegradowalnych opakowań
  • doskonała estetyka i design
  • własny recykling – i zniżka na zakupy po oddaniu opakowań w siedzibie
  • nietestowane na zwierzętach

Purite czerpie swoje właściwości z potęgi ziołolecznictwa. Eksperci marki są zafascynowani nim tak bardzo, że nie mają serca trzymać swoich zapisków w szufladzie. Regularnie dzielą się specjalistyczną wiedzą o składnikach roślinnych na blogu firmy – czy istnieje lepszy sposób na zyskanie zaufania odbiorców?

Cel: przywrócenie zdrowego stanu skórze!

Kosmetyki Purite łączą właściwości kosmetyków i leków. Flagowe olea marki są zbyt lekkie, by być maściami, jednocześnie charakteryzując się silniejszym działaniem, niż zwykłe kremy. To samo tyczy się wszystkich innych kategorii produktów!

Cel marki, jakim jest naprawa skóry i działanie terapeutyczne, widać doskonale w warszawskim sklepie marki. Purite traktuje go jako przestrzeń do spotkań i rozmów o kosmetycznym minimalizmie i holistycznym podejściu. Plany nie kończą się na tym etapie - założyciele marki zamierzają rozszerzyć sklep o miejsce, w którym będzie można poddać się zabiegom kojącym ciało i zmysły.

Olea, czyli jak leczyć i pielęgnować zarazem

W okresie chłodu warto sięgnąć po olea, czyli autorskie formuły Purite, łączące właściwości kosmetyku i leku. Silnie antyoksydacyjna kurkuma, łagodzący rokitnik i wosk pszczeli, zawarte w jednym z oleów Purite (to nie literówka, dokładnie chodzi o taki produkt jak oleum) łączą się z jesienną aurą nie tylko kolorystycznie. W tym okresie wspomagają świetnie regenerację przesuszonej i zaczerwienionej wiatrem i zmianami pogody skóry. Do jesieni czy zimy jeszcze daleko, a słońce praży? Oleum złagodzi skórę przesuszoną od suchego powietrza i gorąca. To nie magia – choć po użyciu trudno w to uwierzyć!

Kremy, sera i toniki ze składnikami, które działają jak opatrunek

Przejdźmy do konkretów, czyli produktów marki Purite. Masz cerę naczynkową? Krem Purite pomoże Ci zniwelować zaczerwienienia dzięki wąkrotce azjatyckiej, wzmacniającej naczynia krwionośne i poprawiającej mikrokrążenie. A może próbowałaś już wszystkiego na trądzik, ale wciąż nie widzisz efektów? Kwiat dziewanny, klitoria ternateńska i niecierpek pospolity raczej nie wchodziły w skład preparatów, których używałaś wcześniej. Sprawdź, jak pomogą Ci ich właściwości przeciwzapalne, detoksykujące i wyciszające!

Podobnych przykładów z dokładnymi opisami działania roślin jest aż tyle, że kiedy raz wczytasz się w skarbnicę wiedzy Purite, nieprędko coś odciągnie Cię od ekranu! Zarówno serum, krem jak i tonik polskiej marki przekona Cię na dobre do domowego ziołolecznictwa.

Naturalne mydło – od tego zacznij przygodę z Purite!

Kąpiel może kojarzyć Ci się z najbardziej bazową czynnością pielęgnacyjną – to, jak ją przeprowadzasz, ma jednak duże znaczenie. Nie musisz przechodzić przez skomplikowane rytuały, jeśli chcesz o siebie zadbać. Z mydłami Purite wytwarzanymi metodą na zimno delikatnie umyjesz i odkazisz skórę, zostawiając na jej powierzchni delikatny film ochronny. Niektóre z mydeł zapewniają też aromaterapię, a nawet usuwają nieprzyjemne zapachy powstałe w pracy w fabryce czy kuchni (tak działa np. kawa!). Mydła wytwarzane są ręcznie i wyglądają jak małe arcydzieła – nie kusimy Cię, ale jeśli szukasz pomysłu na prezent…

To jak? Przekonała Cię siła ziół? Jeśli nie jesteś pewna, jaką mają moc, zapytaj babci, a być może obie zakochacie się w produktach Purite. Zadbaj o skórę holistycznie – poskutkuje to tym, że wprowadzisz tę filozofię również do swojej codzienności!

 

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń