Kategorie

Wyczyść filtr

Kosmetyki z rokitnikiem

Kosmetyki, w których składzie kluczową rolę odgrywa rokitnik, doskonale wpływają na wygląd suchej, dojrzałej, podrażnionej i naczynkowej cery. Dowiedz się więcej o właściowościach rokitnika i o tym, jak dobrać idealny kosmetyk z rokitnikiem dla swojej cery.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Są też pomocne w pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym, zmęczonej, poszarzałej i odwodnionej. Stosowane do włosów wzmacniają je, wspomagają ich regenerację, przywracają elastyczność i naturalny połysk. A to wszystko za sprawą jednego, wyjątkowa składnika, którym jest olej rokitnikowy. W tej kategorii znajdziecie kosmetyki, które posiadają rokitnik w składzie i to w znaczącej ilości.

Olej z rokitnika w kosmetykach

Olej z owoców rokitnika jest jednym z najbardziej wartościowych i najwyżej cenionych olejów w kosmetyce. Wyróżnia się między innymi wysokim stężeniem kwasu tłuszczowego palmityno-oleinowego (omega-7), witamin A,C,E,K, prowitaminy D i kwasu foliowego. W jego składzie znajdują się też duże ilości garbiników, flawonoidów, soli żelaza, boru, manganu, kwasów owocowych i tłuszczowych.

Na uwagę na pewno zasługuje fakt, że owoce rokitnika zawierają 15 razy więcej witaminy C niż pomarańcza, 3 razy więcej witaminy A niż marchewka i 4 razy więcej witaminy E niż pestki słonecznika. Warto wspomnieć też o tym, że witamina C znajdująca się w rokitniku nie rozkłada się nawet w procesie jego przetwarzania i przechowywania. Jest to możliwe dzięki temu, że owoce rokitnika nie zawierają enzymu, który rozkłada witaminę C – askorbinazy, którą zawierają np. cytrusy. Pozyskiwany z nich sok zawiera witaminy rozpuszczalne w wodzie, zaś olej witaminy rozpuszczalne tylko w tłuszczach. Ma to oczywiście wpływ na wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne i zdrowotne oleju rokitnikowego i kosmetyków, które zawierają ten cenny olej w swoim składzie.

Kosmetyki z rokitnikiem na skórę

Kosmetyki z rokitnikiem (olejem z owoców rokitnika lub zawierające ekstrakt z owoców rokitnika) doskonale sprawdzają się w pielęgnacji suchej, podrażnionej, odwodnionej, wymagające regeneracji skóry. Mają też wyjątkowy wpłwy na cerę dojrzałą i naczynkową oraz skórę, która wymaga odżywienia, wyrównania kolorytu, której brakuje blasku i zmagającej się z problemem trądziku różowatego.

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń