Kategorie

Wyczyść filtr

Kosmetyki do włosów kręconych

Bez starannej i dobrze zaplanowanej pielęgnacji włosy kręcone mogą być spuszone, pozbawione objętości i blasku. Jeśli nie dostarczymy im wystarczającej ilości emolientów będą też suche, łamliwe i mało odporne na działanie czynników zewnętrznych, a skręt może być ledwo widoczny. Dlatego chcąc mieć naprawdę piękne, lśniące i ładnie podkreślone loki, warto kompleksowo zadbać o kręcone włosy. Możemy to zrobić stosując odpowiednie kosmetyki - delikatne szampony, nawilżające maski i odżywki oraz odżywcze oleje, które pomogą podkreślić skręt włosów.

Najlepsze kosmetyki do włosów kręconych - jak je rozpoznać?

W tej kategorii znajdziesz kosmetyki do włosów kręconych z dobrymi i naturalnymi składami. Są to delikatne szampony, odżywki, które możesz stosować do mycia oraz po myciu, maski i oleje.

Jak rozpoznąć dobre kosmetyki dla włosów kręconych:

  • nie zawierają w składzie SLS i SLES
  • są bez dodatku trudno zmywalnych silikonów
  • nie zawierają parafiny i olejów mineralnych
  • mają proste i jak najbardziej naturalne składy
  • ich składy odpowiadają wymaganiom wysokoporowatych włosów kręconych
  • zawierają oleje roślinne korzystnie wpływające na kondycję i wygląd loków
  • nie obciążają włosów

Mamy nadzieję, że wśród naszej bogatej oferty znajdziesz kosmetyki do włosów kręconych, które korzystnie wpłyną na wygląd Twoich loków.

Kosmetyki do włosów kręconych - szampony

Szampon do włosów kręconych powinien zawierać łagodne substancje myjące (np. glukozyd kokosowy, mydlnica lekarska, glukozyd laurylowy), być pozbawiony dodatku silikonów i parafiny. Składnikami, które nie są mile widziane w składzie szamponu są też syntetyczne polimery, gumy i woski. Tych składników kategorycznie wyrzekają się dziewczyny stosujące metodę świadomej pielęgnacji włosów kręconych. Składnikami o właściwościach pielęgnacyjnych, które zawierają w sobie najlepsze kosmetyki do włosów kręconych, są ekstrakty roślinne i ziołowe, oleje i substancje nawilżające (m.in. miód, aloes, gliceryna) oraz proteiny. Generalnie jednak zasada jest taka, że im składników mniej, tym lepiej. Szampon ma za zadanie przede wszystkim oczyszczać i być łagodny dla skóry głowy.

Polecane szampony do włosów kręconych:

Odżywczy szampon EO Laboratorie - Włosy suche i rozdwojone końcówki

Odżywczy szampon dla włosów cienkich i słabych Le Cafe de Beaute

Balsam myjący do włosów z betuliną Sylveco

Szampon z niebieską glinką i jonami srebra dla wszystkich typów włosów Fitocosmetic

Organiczny szampon pokrzywowy White Agafia

Najlepsze kosmetyki do włosów kręconych - odżywki i maski do mycia włosów

Na naszym blogu znajdziesz wyjaśnienie na czym polega pielęgnacja włosów kręconych o nazwie "curly girl". Metoda CG wyklucza stosowanie szamponów, a włosy myje się tylko przy pomocy masek lub odżywek. Wybiera się do tego odżywki, które nie zawierają silikonów, wosków, gum, parafiny i większości polimerów. Poniżej znajdziesz przykładowe maski i odżywki, które spełniają te wymagania i mogą być stosowane w metodzie "curly girl". Jeżeli masz wątpliwości czy dany produkt jest zgodny z metodą CG, zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami. Chętnie pomożemy w doborze kosmetyków.

Polecane odżywki dla włosów kręconych:

Balsam dla wrażliwej skóry głowy do codziennego stosowania EO Laboratorie

Maska do włosów bananowa wzmacniająca Banana, Kallos

Jajeczna maska do włosów Receptury Agafii

Kosmetyki do włosów kręconych - odżywki i maski po myciu

Odżywki i maski stosowane po myciu mają za zadanie nawilżać, odżywiać, wygładzać i dociążać włosy, podkreślać skręt loków i nadawać im blask. Ich składy powinny być oparte głównie na emolientach, ale niewielka ilość protein czy humektantów też się przyda. Poniżej znajdziesz kilka propozycji takich masek i odżywek.

Najlepsze kosmetyki do włosów kręconych - polecane maski i odżywki do loków:

Odżywka do włosów o wysokiej porowatości - Emolientowa Róża, Anwen

Drożdżowa maska do włosów Receptury Agafii

Maska do włosów wysokoporowatych - Kiełki pszenicy i kakao Anwen

Złota maska do włosów ajurwedyjska Planeta Organica

Kosmetyki do włosów kręconych - oleje

Oleje roślinne są niezbędne w pielęgnacji włosów kręconych. Odpowiednio dobrany olej pomaga odżywić włosy, nasyca je kwasami tłuszczowymi, wzmacnia, wygładza i zapewnia skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Olejowanie poprawia skręt włosów, nadaje im piękny blask i sprawia, że loki nie są spuszone. Oleje przydają się też do ochrony końcówek włosów i do odgniatania loków.

Najlepsze oleje do loków:

Olej z pestek moreli Etja

Olej z kiełków pszenicy

Olej lniany Etja

Olej z pestek śliwki Your Natural Side

Olej z czarnuszki Najel

Najlepsze kosmetyki do włosów kręconych

Zamieszczone w tej kategorii kosmetyki do włosów kręconych pomogą Ci ułożyć skuteczną pielęgnację loków. Już po kilku myciach przekonasz się, że włosy stały się bardziej gładkie i lśniące, a loki pięknie podkreślone. Powodzenia!

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące pielęgnacji włosów kręconych albo wyboru kosmetyków, napisz lub zadzwoń do nas!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń