Kategorie

Wyczyść filtr

Kosmetyki do włosów kręconych

Aby mieć piękne loki, warto kompleksowo zadbać o kręcone włosy. Możemy to zrobić stosując odpowiednie kosmetyki - delikatne szampony, nawilżające maski i odżywki oraz odżywcze oleje, które pomogą podkreślić skręt włosów.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Bez starannej i dobrze zaplanowanej pielęgnacji włosy kręcone mogą być spuszone, pozbawione objętości i blasku. Jeśli nie dostarczymy im wystarczającej ilości emolientów będą też suche, łamliwe i mało odporne na działanie czynników zewnętrznych, a skręt może być ledwo widoczny.

Najlepsze kosmetyki do włosów kręconych - jak je rozpoznać?

W tej kategorii znajdziesz kosmetyki do włosów kręconych z dobrymi i naturalnymi składami. Są to delikatne szampony, odżywki, które możesz stosować do mycia oraz po myciu, maski i oleje.

Jak rozpoznąć dobre kosmetyki dla włosów kręconych:

  • nie zawierają w składzie SLS i SLES
  • są bez dodatku trudno zmywalnych silikonów
  • nie zawierają parafiny i olejów mineralnych
  • mają proste i jak najbardziej naturalne składy
  • ich składy odpowiadają wymaganiom wysokoporowatych włosów kręconych
  • zawierają oleje roślinne korzystnie wpływające na kondycję i wygląd loków
  • nie obciążają włosów

Mamy nadzieję, że wśród naszej bogatej oferty znajdziesz kosmetyki do włosów kręconych, które korzystnie wpłyną na wygląd Twoich loków.

Kosmetyki do włosów kręconych - szampony

Szampon do włosów kręconych powinien zawierać łagodne substancje myjące (np. glukozyd kokosowy, mydlnica lekarska, glukozyd laurylowy), być pozbawiony dodatku silikonów i parafiny. Składnikami, które nie są mile widziane w składzie szamponu są też syntetyczne polimery, gumy i woski. Tych składników kategorycznie wyrzekają się dziewczyny stosujące metodę świadomej pielęgnacji włosów kręconych. Składnikami o właściwościach pielęgnacyjnych, które zawierają w sobie najlepsze kosmetyki do włosów kręconych, są ekstrakty roślinne i ziołowe, oleje i substancje nawilżające (m.in. miód, aloes, gliceryna) oraz proteiny. Generalnie jednak zasada jest taka, że im składników mniej, tym lepiej. Szampon ma za zadanie przede wszystkim oczyszczać i być łagodny dla skóry głowy.

Więcej o wyborze szamponu do włosów kręconych przeczytasz na naszym blogu: Szampon do włosów kręconych – jak wybrać?

Najlepsze kosmetyki do włosów kręconych - odżywki i maski do mycia włosów

Na naszym blogu znajdziesz wyjaśnienie na czym polega pielęgnacja włosów kręconych o nazwie "curly girl". Metoda CG wyklucza stosowanie szamponów, a włosy myje się tylko przy pomocy masek lub odżywek. Wybiera się do tego odżywki, które nie zawierają silikonów, wosków, gum, parafiny i większości polimerów. Poniżej znajdziesz przykładowe maski i odżywki, które spełniają te wymagania i mogą być stosowane w metodzie "curly girl". Jeżeli masz wątpliwości czy dany produkt jest zgodny z metodą CG, zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami. Chętnie pomożemy w doborze kosmetyków.

Kosmetyki do włosów kręconych - odżywki i maski po myciu

Odżywki i maski stosowane po myciu mają za zadanie nawilżać, odżywiać, wygładzać i dociążać włosy, podkreślać skręt loków i nadawać im blask. Ich składy powinny być oparte głównie na emolientach, ale niewielka ilość protein czy humektantów też się przyda.

Dowiedz się więcej na blogu: Jaka odżywka do włosów kręconych? Najlepsze odżywki do mycia i pielęgnacji loków oraz Maska do włosów kręconych. Jak ją wybrać?

Kosmetyki do włosów kręconych - oleje

Oleje roślinne są niezbędne w pielęgnacji włosów kręconych. Odpowiednio dobrany olej pomaga odżywić włosy, nasyca je kwasami tłuszczowymi, wzmacnia, wygładza i zapewnia skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Olejowanie poprawia skręt włosów, nadaje im piękny blask i sprawia, że loki nie są spuszone. Oleje przydają się też do ochrony końcówek włosów i do odgniatania loków.

Najlepsze oleje do loków:

Olej z pestek moreli Etja

Olej z kiełków pszenicy

Olej lniany Etja

Olej z pestek śliwki Your Natural Side

Najlepsze kosmetyki do włosów kręconych

Zamieszczone w tej kategorii kosmetyki do włosów kręconych pomogą Ci ułożyć skuteczną pielęgnację loków. Już po kilku myciach przekonasz się, że włosy stały się bardziej gładkie i lśniące, a loki pięknie podkreślone. Powodzenia!

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące pielęgnacji włosów kręconych albo wyboru kosmetyków, napisz lub zadzwoń do nas! Zapoznaj się również z cennymi poradami we wpisie: Włosy pod kontrolą, czyli jak dbać o włosy kręcone?

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń