Kategorie

Wyczyść filtr

Naturalne mleczka i emulsje do oczyszczania twarzy

Emulsje i mleczka do twarzy nie podrażniają, a przy tym doskonale oczyszczają cerę. Niech dokładne oczyszczenie skóry stanie się Twoim codziennym rytuałem, a Twoja cera będzie wyglądać świeżo i promiennie!

Czytaj więcejCzytaj mniej

Zapewne wiesz, jak ważna jest pielęgnacja skóry. Dlatego też codziennie nakładasz kremy nawilżające i inne, dobrej jakości kosmetyki, które służą Twojej urodzie. A czy masz świadomość, jak równie konieczny jest dobry demakijaż i głębokie oczyszczenie cery? Dbanie o czystość twarzy to także jeden z etapów codziennej pielęgnacji!

Każdego dnia na Twojej twarzy obecny jest nie tylko makijaż czy inne kosmetyki do pielęgnacji. Na skórze osadza się również kurz i zanieczyszczenia z otoczenia. Dlatego ważne jest, abyś przed snem dokładnie pozbyła się wszystkich tych substancji. W ten sposób pozwolisz skórze odpocząć i się zregenerować. Martwisz się jednak, że produkty oczyszczające są zbyt agresywne dla Twojej skóry? Rozwiązaniem są naturalne mleczka i emulsje do oczyszczania skóry!

Emulsje i mleczka oczyszczające – jak działają?

Zastanawiasz się, czym różni się emulsja od mleczka? Emulsja w kosmetyce to po prostu połączenie wody i oleju za pomocą substancji emulgującej, dzięki której mieszanka się nie rozwarstwia. W przypadku produktów do oczyszczania twarzy są to zazwyczaj lekkie formuły, które skutecznie oczyszczają skórę. Z kolei mleczka są nieco bardziej treściwe i kremowe. Mleczko sprawdza się szczególnie do demakijażu, zwłaszcza przy cięższych kosmetykach kolorowych.

Nie wiesz, dlaczego emulsje, mleczka i olejki tak dobrze radzą sobie z oczyszczaniem, mimo tłustej konsystencji? Zanieczyszczenia skóry to właśnie w dużej mierze substancje tłuste, chociażby resztki kosmetyków czy też zalegające ludzkie sebum. Okazuje się, że to właśnie tłuszcz najlepiej usuwa tłuszcz! Olejki dobrze łączą się z zanieczyszczeniami skóry, często z pomocą dodatkowych substancji w tego typu kosmetykach. W ten sposób dokładnie usuwają brud, pozostawiają pory skóry głęboko oczyszczone, a przy tym nie naruszają bariery ochronnej skóry!

Oczyszczanie twarzy, a rodzaj cery

Ile typów skóry, tyle sposobów mycia i rodzajów produktów do oczyszczania cery. Mleczka i emulsje do oczyszczania skóry stanowią jednak uniwersalną grupę produktów. W naszej bogatej ofercie z pewnością znajdziesz coś dla siebie i to bez względu na rodzaj cery.

Masz cerę problematyczną? Emulsje kosmetyczne do twarzy sprawdzą się przy cerze tłustej, trądzikowej i skłonnej do zanieczyszczeń. Produkty te głęboko oczyszczają skórę, a przy tym jej nie wysuszają i nie podrażniają. Wbrew pozorom to bardzo ważne także przy cerze problematycznej – odwodnienie skóry tłustej czy trądzikowej może wręcz spowodować nadprodukcję sebum i pogorszyć problemy skórne.

Naturalne emulsje i mleczka do oczyszczania są łagodne, nie zawierają substancji drażniących i nie zaburzają PH skóry. Dlatego jeśli zmagasz się z cerą wrażliwą czy naczynkową, będą to idealne produkty do codziennego mycia twarzy. Gdy masz cerę suchą albo dojrzałą, jest to również świetny wybór. Ze względu na łagodny efekt i wysoką skuteczność, mleczka, olejki czy emulsje to niezawodny sposób oczyszczania skóry skłonnej do przesuszenia. Ich stosowanie nie powoduje szybszego odparowywania wody z naskórka, przez co Twoja skóra będzie wciąż gładka i nawilżona. A może zmagasz się z cerą mieszaną? Wspomniane już właściwości emulsji sprawdzą się i w tym przypadku! Tłusta strefa twarzy zostanie dokładnie oczyszczona, nie powodując przesuszenia innych partii.

Aby znaleźć konkretny produkt, który będzie idealny dla Twoich potrzeb, zaznacz swój typ cery, a następnie wybierz którąś z naszych polecanych propozycji!

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń