Kategorie

Wyczyść filtr

Naturalne kosmetyki do koloryzacji włosów

Poznaj naturalne farby do włosów, dzięki którym odmienisz swój wygląd w sposób bezpieczny i ekologiczny. Przekonaj się, że naturalna koloryzacja pozwala uzyskać modne kolory włosów, nie niszcząc ich i nie podrażniając skóry.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Dlaczego naturalna koloryzacja włosów jest lepsza od tradycyjnej?

Większość z nas kocha zmiany w swoim wyglądzie, dlatego tak chętnie farbujemy włosy i coraz częściej robimy to samodzielnie w domu. Nowoczesne farby do włosów rzeczywiście ułatwiają to zadanie, jednak nie pozostają obojętne dla kondycji włosów. W zwykłych farbach znajdują się bardzo silne substancje, takie jak amoniak, rezorcyna, czy PPD, które mają za zadanie pomóc wchłonąć się barwnikom i uzyskać z nich pożądany odcień włosów. Niestety przy okazji substancje te bardzo osłabiają i przesuszają włosy, a także zaburzają równowagę skóry głowy, podrażniając ją i nierzadko wywołując alergie, świąd i pieczenie. Tych skutków ubocznych nie ma po naturalnych farbach, w których znajdują się wyłącznie delikatne substancje roślinne i ziołowe, bez chemicznych dodatków. Farby te pozwalają uzyskać piękny i trwały kolor włosów, nie niszcząc ich, a także nie wpływając negatywnie na skórę głowy.

Poznaj bogatą paletę kolorów naturalnych farb do włosów!

Farby naturalne do włosów swoje właściwości koloryzujące zawdzięczają wyciągom ze specjalnych gatunków roślin zawierających naturalne barwniki. Najczęściej spotykaną rośliną o takich właściwościach jest lawsonia bezbronna występująca naturalnie w wielu regionach Azji i Afryki, która zawiera pomarańczowoczerwony barwnik zwany henną.
Henna to jeden z najstarszych kosmetyków upiększających na świecie – już w starożytności wykorzystywano ją do ozdabiania ciała, włosów i paznokci. Już wtedy także nauczono się zmieniać jej odcienie poprzez mieszanie sproszkowanych liści lawsonii z innymi ziołami i substancjami.
Dzisiaj naturalne farby do koloryzacji włosów również są mieszankami różnych ziół, dlatego pozwalają uzyskać w zasadzie wszystkie modne kolory włosów:
• blond – jasny blond, platynowy blond, miodowy blond, ciemny blond
• brąz – jasny brąz, orzechowy brąz, ciemny brąz
• kasztan – jasny bądź ciemny kasztan
• rudy – jasny rudy oraz ognista czerwień
• czarny.
Uzyskany odcień zależy w dużej mierze od koloru wyjściowego włosów oraz ich kondycji – dzięki dokładnym wskazówkom i paletom barw, jakie umieściliśmy przy każdym produkcie do koloryzacji znajdującym się w naszym sklepie, będziesz mogła łatwiej dopasować rodzaj farby do swoich oczekiwań i potrzeb.

Odkryj wszystkie zalety naturalnej koloryzacji!

Stosując naturalne farby do włosów, możesz być pewna, że nie wpłyną one negatywnie na kondycję Twoich włosów i nie podrażnią skóry, a także będą bezpieczne dla Twojego organizmu i środowiska naturalnego. To jednak nie jedyna ich zaleta, ponieważ zaskoczą Cię inne pozytywne efekty naturalnej koloryzacji:

Intensywne i trwałe kolory pełne blasku

Dużą zaletą naturalnej koloryzacji jest jej trwałość. Zwykłe farby zwykle dość szybko się wypłukują – już po 2-3 tygodniach stają się matowe i pozbawione początkowej głębi koloru. Zupełnie inaczej jest po koloryzacji naturalnymi farbami – początkowy efekt w postaci intensywnego koloru i blasku utrzymuje się dłużej, ponieważ naturalne barwniki roślinne wnikają w strukturę włosów, w czym pomagają im specjalne dodatki ziołowe, jakie spotkać można w farbach naturalnych.

Naturalne odcienie bez efektu sztuczności

Jeśli po zwykłych farbach czasami miałaś wrażenie, że masz na głowie perukę, to po naturalnych farbach z pewnością go nie odczujesz, ponieważ roślinne barwniki dają dużo bardziej naturalny efekt koloryzacji niż te chemiczne.

Pokrycie siwych włosów nawet w 100%

Naturalne farbowanie włosów siwych jest jak najbardziej możliwe, jednak wymaga zastosowania specjalnych mieszanek ziół i czasami dwuetapowej koloryzacji. Postępując zgodnie ze wskazówkami producenta, można pokryć nawet całkowicie siwe włosy zupełnie nowym i intensywnym kolorem np. pięknym brązem.

Wzmocnienie i odżywienie włosów podczas farbowania

Naturalna farba do włosów zawiera wyciągi z roślin i ziół, które wnikając w strukturę włosa, nie tylko zmieniają jego kolor, ale także intensywnie go odżywiają i wzmacniają. Efektem regularnej koloryzacji naturalnej zwykle jest więc wyraźna poprawa kondycji włosów, które stają się mocniejsze, grubsze i gęstsze. Właśnie dlatego koloryzacja włosów zniszczonych naturalnymi farbami pozwala szybciej odzyskać ich dawny blask.

Jak farbować włosy naturalnymi preparatami?

Domowa koloryzacja włosów przy pomocy farb roślinnych jest bardzo prosta, choć wymaga nieco więcej czasu, dodatkowych akcesoriów w postaci np. termometru i czepka, a także zastosowania się ściśle co do wskazówek producenta. W sklepie Triny.pl znajdziesz zarówno bardzo wygodne farby naturalne w postaci gotowych mieszanek na włosy, jak też farby w postaci proszku, który przed użyciem należy wymieszać z dodatkowymi składnikami. Roślinne farby zwykle wymagają trzymania ich na włosach dłużej i w wyższej temperaturze, i to w zasadzie jedyne, co różni je od zwykłych farb. Możesz być pewna, że sobie poradzisz z koloryzacją, ponieważ każda farba naturalna do włosów, jaką znajdziesz w sklepie Triny.pl, ma dołączoną dokładną instrukcję stosowania, a dodatkowo wiele wskazówek dotyczących naturalnej koloryzacji znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Najlepsza farba do włosów to ta, która pozwala uzyskać intensywny i pełen blasku kolor oraz która nie niszczy włosów. Właśnie takie są naturalne farby do włosów bez amoniaku i innych sztucznych substancji – nie tylko zapewniają piękny odcień włosom, ale przy okazji dbają o ich kondycję, odżywiając je i wzmacniając. Wybierz roślinne farby, jeśli masz zniszczone włosy lub chcesz uniknąć ich uszkodzenia – daj się zaskoczyć wspaniałym efektem w pełni naturalnej koloryzacji! Oprócz szerokiej gamy produktów do farbowania włosów mamy również naturalne preparaty do ich pielęgnacji, dzięki którym podkreślisz piękny kolor i blask swojej nowej fryzury!

Zapraszamy po więcej informacji na nasz blog: Henna do włosów – tak, czy nie?

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń