Wstecz
Henna premium - Medium brown - Średni brąz, 100 g

VOONO Henna premium - Medium brown - Średni brąz, 100 g

39,02 zł

Opis

Henna premium - Medium brown - Średni brąz, 100 g

Naturalny, ale żywy odcień brązu. Wybierz ten kolor, aby uzyskać subtelny wygląd, który nadal wyróżnia się w tłumie. Nadaje włosom objętość, wytrzymałość i połysk.

Henna do włosów w brązowym odcieniu. W przeciwieństwie do farb drogeryjnych, nie wnika wgłąb włosa tylko pozostawia cieniutki filtr na włosie, który w ciągu 48h wchłania się we włos. Sprawia, że włosy zyskują na objętości, są bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Efekty na włosach zauważalne już po pierwszym użyciu, z każdym kolejnym hennowaniem włosy odzyskują siłę, witalność i blask, a także przestają się łamać i wypadać.

Henna jest wolna od amoniaku i nadtlenku wodoru dlatego nie niszczy włosów. Z powodzeniem zafarbujesz nią siwe włosy. Jest bezpieczna dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. 

Medium brown

Temperatura

Proszek zmieszaj z wodą lub czarną herbatą o maksymalnej temperaturze 50 stopni Celsjusza. Przyda Ci się do tego termometr. Im wyższa temperatura, tym intensywniejszy kolor.

Czas aplikacji

Hennę trzymaj na włosach od 30 minut w przypadku włosów cienkich lub zniszczonych do 2 godzin w przypadku włosów grubych i zdrowych.

Sposób aplikacji

Przygotuj:

  • hennę w wybranym odcieniu,
  • termometr,
  • miskę,
  • pędzel,
  • czapkę, turban lub ręcznik, który może się pobrudzić,
  • folię aluminiową, spożywczą lub czepek foliowy.

 

Oprócz dołączonych rękawiczek jednorazowych należy również zabezpieczyć ubranie - plamy są bardzo trudne do usunięcia.

Aby pokryć włosy długości do ramion użyj od 80 do 100 g proszku. Nie wdychaj go. Połącz mieszankę z wodą lub czarną herbatą i dokładnie wymieszaj, aż do uzyskania konsystencji jogurtu.

Zaleca się nakładać miksturę bezpośrednio na umyte, lekko wysuszone ręcznikiem, ciepłe włosy. Do mycia włosów należy używać szamponu niezawierającego silikonów; powszechnie dostępne szampony z silikonami zapobiegają wchłanianiu się koloru przez włosy. 

Nakładaj tak przygotowaną mieszankę, gdy jest jeszcze ciepła na włosy. Jeśli nie masz doświadczenia w farbowaniu włosów farbami ziołowymi, włóż miskę z mieszanką do ciepłej kąpieli (na przykład do zlewu z ciepłą wodą), aby mieszanka nie stygła szybko. Następnie za pomocą pędzla nakładaj hennę od nasady aż po końce włosów. W celu łatwiejszej separacji włosów i aplikacji mieszanki na poszczególne pasma zalecamy stosowanie spinek do włosów. Równomierny kolor uzyskuje się poprzez odpowiednie wmasowanie mieszanki w resztę włosów na całej głowie. Po aplikacji i rozmasowaniu farby na włosy nałóż folię aluminiową lub spożywczą, aby nie wyschła na włosach.

 Nie zapomnij o pokryciu delikatnych włosów na skroniach i w tyle głowy. Aby mieszanka pozostała ciepła i zapewniła intensywniejszy efekt koloryzacji, zakryj włosy wełnianą czapką lub ręcznikiem. Czas aplikacji henny VOONO zależy od struktury włosów i wybranego koloru. Włosy miękkie i zniszczone zabiegami chemicznymi wchłaniają kolor szybciej niż włosy zdrowe. Dłuższy czas aplikacji mieszanki na włosach również potęguje efekt koloryzacji. W przypadku delikatnej koloryzacji i koloryzacji włosów mocno zniszczonych zaleca się pozostawienie mieszanki na około 30 minut. Dla zdrowych włosów wystarczą dwie godziny aplikacji.

Po wykonaniu powyższej aplikacji umyj włosy wodą, do czasu aż pozostanie całkiem czysta. Po usunięciu wszelkich pozostałości z włosów nie należy używać żadnych produktów do stylizacji, ani nawet szamponów. W tym czasie kolor utrwala się we włosach i staje się w pełni intensywny. W niektórych przypadkach ziołowe kolory VOONO mogą ciemnieć w ciągu następnych 48 godzin po zabarwieniu pod wpływem powietrza.

Farbowanie włosów blond i siwych

Aby zafarbować włosy blond lub siwe na kolor Medium brown należy wykonać farbowanie dwuetapowe aby uniknąć zielonego odcienia.

  1. W pierwszej fazie konieczne jest farbowanie włosów kolorem miedzianym (henna lawsonia) celem ponownego napigmentowania. 
  2. Następnie możesz bez wahania nałożyć wybrany ciemny kolor i uzyskać jednolity efekt kolorystyczny. 

 

Etap 1 i 2 możesz wykonać tego samego dnia. Po zmyciu czerwonego odcienia wodą i delikatnym wysuszeniu ręcznikiem włosów należy nałożyć wybrany ciemny odcień. W przypadku powtórnej aplikacji wystarczy pofarbować same odrosty.

Skład INCI:

Shikakai, Indigo, Henna lawsonia, Amla, Bhringraj, Baheda
Pokaż cały opis

Cechy

Włosy:suche i łamliwe, zniszczone, cienkie i słabe, dla wszystkich typów, pozbawione blasku, bez objętości, normalne, puszące się, plączące się
Termin ważności:podany na opakowaniu
Waga:100 g
Kraj producenta:Czechy
Zużyć w ciągu:6 miesięcy od otwarcia

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń