Kategorie

Wyczyść filtr

Maseczka peel off

Maski peel-off dogłębnie oczyszczą Twoją skórę. Koniecznie wypróbuj bestsellerowe maseczki algowe peel-off.

Czytaj więcejCzytaj mniej

Z pewnością każda kobieta nie raz słyszała, a nawet stosowała maskę nawilżającą na twarz. Jednym z rodzajów masek, jakie są dostępne na rynku kosmetycznym, jest maska peel-off. Co to jest i jakie ma działanie? Jakie efekty zyskasz stosując maskę peel-off na twarz?

Co to jest maska peel-off?

Nazwa peel-off wywodząca się z języka angielskiego dosłownie oznacza „tracić korę”. Dlaczego właśnie taka nazwa. Ten rodzaj maseczki nakłada się na twarz, a ona z czasem zastyga i robi się z niej elastyczna żelowa maska, którą powinniśmy trzymać na twarzy tak długo, jak zaleca producent. Po tym czasie nie zmywa się jej wodą, ale zdejmuje z twarzy płatami, nie jest to trudne i na pewno nie odczujemy przy tym żadnego bólu.

Działanie maski peel-off to przede wszystkim właściwości usuwające zanieczyszczenia oraz odblokowujące pory na twarzy. Pory przyklejają się do płata maski i tym samym trwale zostają usunięte z twarzy. Maska peel-off to produkt, dzięki któremu skutecznie usuniemy z twarzy wszelkie zanieczyszczenia oraz szkodliwe toksyny.

Jakie mamy rodzaje masek peel-off?

Na rynku kosmetycznym mamy do wyboru wiele rodzajów masek peel-off. Jedną z popularniejszych masek jest czarna maska peel-off, w której składzie znajdziemy węgiel aktywny. Jak większość masek tego typu, ma ona za zadanie usunięcie zanieczyszczeń i toksyn, regenerując i oczyszczając skórę twarzy. Można się również spotkać z maskami o działaniu ujędrniającym oraz nawilżającym.

Czy i jak stosować maski peel-off?

Na pytanie czy stosować maski peel-off, odpowiedź jest niemal oczywista. Nikogo nie trzeba przekonywać o zbawiennymi działaniu masek na twarz, dlatego produkt ten jest nie tylko polecany przez producentów, ale również uwielbiany przez większość kobiet. Warto jednak zapoznać się z zasadami stosowania masek peel-off.

Kobiety, które mają bardzo wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień, suchą i alergiczną, powinny wystrzegać się tego rodzaju kosmetyków. Maski peel-off polecane są dla osób z cerą normalną i przetłuszczającą się, a ich stosowanie zaleca się nie częściej niż raz w tygodniu.

Zdjęcie maski peel-off jest wyjątkowo łatwe, warto jednak po jej ściągnięciu nawilżyć twarz mocno nawilżającym kremem. Dzięki temu nie dopuścimy do podrażnienia i przesuszenia skóry twarzy, poprzez nawilżenie właściwie ją odżywimy. Należy pamiętać, że nie każdy produkt kosmetyczny będzie nam tak samo służył. Dlatego po zdjęciu maski powinniśmy obejrzeć skórę twarzy i sprawdzić czy nie ma żadnych niepożądanych efektów ubocznych.

W jaki sposób nakładać maskę peel-off?

Maska peel-off powinna być nakładana w miejscach wymagających dogłębnego oczyszczenia. Mowa tutaj o czole, brodzie, policzkach oraz nosie. Należy unikać stosowania maski pod oczami oraz w okolicy ust, możemy bowiem podrażnić te najdelikatniejsze miejsca na twarzy.

Zanim położymy maskę peel-off na twarz, warto zastosować tak zwaną kąpiel parową. Dzięki temu po jej nałożeniu na wilgotną i zmiękczoną skórę jeszcze bardziej pogłębimy efekt działania maski.

Polecamy również artykuły na blogu:

został dodany do Twojej listy życzeń.

Kontynuuj zakupy Moja lista życzeń